שבת שלום
גם אני כמו עדי

• פותח הנושא qt1
  • פורסם בתאריך

qt1

New member
U אני מרגישה מטומטמת ../images/Emo7.gif

אני עושה מה שכתוב על הלוח וזה מה ...(שאלוהים יסלח לי) אם את רוצה שאכתוב לך אני מוכנה לכתוב את תהליך העיסוי המכין , אני כן עובדת על הסולר פלקסוס לאט והרבה , אצל מס' 3 היתה חסימה בטיפול 1 והיום בטיפול מס' 4 היה ממש יופי והוא גם נרדם תוך כדי הטיפול... אורלי אולי כדאי לי לרשום שאלות לקראת השיעור הבא ולשאול לפני שהיא מתחילה להרצות על מערכת נוספת בגוף? אני ארשום את התשובות או אקח טייפ מנהלים ואז אדע לכתוב כאן מה היא אומרת , מה דעתך? יש לי דיווחים לגבי מטופל 3, אבל אני לא יודעת אם לכתוב , אני מחכה בשלב זה לתגובתכן בנות... תודה תודה תודה ושוב תודה... בסה"כ רציתי ללמוד...
אוף

*g99

New member
לעולם אל תרגישי מטומטמת!!

אני חושבת שכדאי לך לשאול אותה שאלות (וכמה שיותר) לפני שהיא מתחילה עוד נושא. בכלל,היה נחמד עם הייתם מקציבים בכל שעור זמן לשאלות,זה אומנם לוקח המון זמן,אבל כ"כ חשוב לדעתי.

avorly

New member
../images/Emo52.gif שגרמתי לך להרגיש כך

אל תרגישי כך
גם ילד בכיתה א' צריך להרגיש מטומטם כי המורה יודעת לקרוא והוא לא
ממש לא
- זיכרי = את לומדת עכשיו שפה חדשה, קוראים לה שפת הגוף דרך הרפלקסולוגיה. כמו כל שפה, גם אותה צריך ללמוד ולהפנים. תודה ל- g99 שהקדימה אותי
היא בהחלט צודקת. בקשו זמן לשאלות, בכל אופן אתם מטפלים במטופלים לבדכם ובטוח שמתעוררות בעיות ושאלות. חייבים לקבל הכוונה. גם אני לא למדתי ביום אחד את כל מה שאני יושדעת היום, ואף אחד לא מצפה ממך שתדעי הכל בבת אחת. המשיכי לעדכן אותנו. אשמח להמשיך לענות על שאלות.

qt1

New member
היי , אני כאן עם חברה שלומדת איתי

צ'אקרות - למדנו , מקלעת השמש , סקרום,צוואר שתינו לא יודעות על עוד
לגבי מרידיאנים...ציטוט של המורה: "במידה ויש חסימה במקום אחד , יש לעבוד על כל המרידיאן מלמטה למעלה , (לגבי אורכים), הבוהן היא הראש אך מתיחסים אליה כאל כל הגוף מכיוון שהיא מרכזת בתוכה גם מרידיאן אחד וגם את כל החמישה , כאשר מזהים בעיה , צריך להביט בדברים בצורה מורחבת , מעבר לנקודת הכאב , להתיחס גם אל הרגל השניה לאורכה ולרוחבה , * המרידיאנים מפותלים בגוף" החברה חושבת שלפי הסיליבוס נלמד את זה בהמשך , לדבריה נותרו עוד כ-11 שיעורים לפחות. אני ממשיכה בהודעה נפרדת כדי שיהיה סדר.
והמון תודה

avorly

New member
היי, וכל הכבוד על הפירוט

אענה פרה-פרה, לפי שאלותיך. לפי מה שהבנתי, יש קצת בלבול בין מרידיאנים לקווי אורך. תנסו לשאול למה היא התכוונה, לפני שיהיה לכם סלט שלם בראש. קווי אורך יש 10 בגוף, 5 בכל צד. התשובה לשאלה הבאה- מוצמדת לשאלה.

qt1

New member
החברה שואלת...../images/Emo13.gif

נתקלתי ברגל צהובה למדי לפני ואחרי טיפול (המורה אומרת שצריך להסתכל על צבע הרגל לפני ואחרי טיפול.) לפי מה שלמדנו אני יודעת שהצבע קשור לכבד, צהבת , כיס מרה ,בעיות הורמונליות ,בעיות בזרימת דם,וגם שייך לעישון פאסיבי /אקטיבי. איך אני יכולה לאבחן לאיזה מהדברים הללו זה שייך? המטופלת לא מעשנת ,לא מקבלת מחזור כבר כמה שנים ,יש לה ל.דם נמוך , תודה על התשובה אור.

qt1

New member
אור שכחה לשאול אם זה אולי קשור ל

מחסור בויטמינים למרות שהמטופלת נוטלת כדורים לסידן...אני כן יודעת את מיקום האיברים בגוף!!! אבל: ,אני לא יודעת למה קשורות יבלות בכף הרגל, אני לא יודעת מה זה אומר כשיש מתחת לאצבעות (כתפיים) עודף עור , אצל אחת המטופלות שלי לא רואים את העור מתחת לאצבעות , יש לה אצבעות פטיש , מה זה אומר? האם זה נכון שעור קשה באזור הבוהן ממש למעלה קשור לאף? באזור שבין האצבעות - מע' חיסונית , האם זה קשור לב. הלימפה? איך אפשר לדעת אם מישהי בהריון? איפה לוחצים כדי שמישהו שמתעלף יתעורר מהעילפון??? שוב תודה רבה ... אור

qt1

New member
מטופל מס' 3 המשך דיווח...

סליחה על ההצפה , החברה הלכה ואני עכשיו לבד. זכר בן 44 - טיפול מס' 3 כאבים בחוליה T1 ברגל ימין . כאבים מאוד חזקים באצבע 2 בשתי הרגליים. זרת ימין פונה אל הבוהן בשתי הרגליים. תחושת דגדוג סביב הלב בזמן עיסוי. הלב מכוסה בעור מאוד גס וקשה . חסימה בזרוע , בריאות , מעי גס רוחבי כואב מאוד!!! , קיבה - כנ"ל ושט מלאה בקריסטלים , צינור מרה וכיס מרה הקפיצו אותו. משום מה היתה יותר תגובה בצד ימין , בשמאל נרדם תוך כדי הטיפול , אבל קפץ כשנגעתי באצבע 2 והיה לא רגוע כשנגעתי באזור הכבד, קיבה לבלב , טחול . סיכמנו שינסה להגיע עוד פעם השבוע, סיכמנו שיוריד בכמות האלכוהול בחצי כוס , מדווח על יד ימין שנרדמת מפרק כף היד עד הכתף , תופעה שהחלה לפני כחצי שנה. בזמן העיסוי במקלעת השמש צחקק והיה מאושר , אח"כ כאמור נרדם החמוד... איזה שאלות לקחת לשיעור בנות? נראה לי שאני צריכה לעבור את כל השנה הזו מהתחלה במקום אחר , אבל לקח לי שנים לחסוך כדי להגיע למקום הזה
מצטערת אם הצפתי את הפורום , מקווה שאת לא כועסת אורלי ומודה לך על העזרה מאוד וגם לכל מי שעוזרת. מכל מלמדיי... יום נעים וים של תודה.

avorly

New member
מטופל 3-

השאלות שהייתי שואלת בשיעור: * חסימה בריאות וושט עם קריסטלים- 1. מה נבע ממה? 2. מה מושפע ממה? 3. כאב ב- t1, האם ישפיע על נימול ביד באותו צד? 4. למה יותר תגובה בצד ימין? 5. למה כואב בשתי הרגליים באצבע 2? 6. כשאדם שותה הרבה אלכוהול- מה צריך להיות רגיש ברגל? 7. על מה כדאי להמליץ מבחינה תזונתית? אם יש עוד דברים שלא ברורים- כדאי לשאול גם אותם. המשיכי לשאול. את בכלל לא מציפה, ההיפך- מאוד עניינית ומעניינת.

qt1

New member
שוב אני ותודה על התשובות ../images/Emo187.gif

אור לא כאן ,אבל כנראה מחר בבוקר תגיע ותמשיך לשאול ולהשיב... לגבי מטופל 3 ,למה יש לו עור קשה כל-כך על הלב? ברגל ימין אגב... ואני יודעת שהלב חלוק במחלוקת ,(קראתי כאן
) אורלי , לשאול את המורה אם הכאב בT1 ישפיע על נימול ביד ימין או שאת שאלת אותי אם הוא סובל מנימול? , זה פשוט מה שכאב לו כשטיפלתי ואני מטפלת עם המפה של עמוד השידרה והמפה שהיתה כאן בעברית , ליד כל איבר יש מס' , את בטח יודעת לאיזו מפה אני מתכוונת , המורה שלי לא אוהבת אותה ולא מבינה איך האיברים מחולקים בה , אבל אני בשלי... לדעתי היא כן משקפת יופי את הגוף. יש לי בעיה עם מטופל מס' 1 - הנער המקסים בן ה-17 , גורם לי להרגיש לא טוב עם עצמי , משהו בסגנון של "יאללה נו ב'סדר , לא , לא כואב לי , את יודעת מה? אולי בעצם כן..." וזה דווקא הילד עם הריאקציות של הליחה , לדעתו אין קשר בין הטיפול... , אני חושבת להפסיק את הטיפול בו כי היחס מעליב אבל אני אצטרך להתחיל סטאז' חדש על חברה שאני מכירה את כף רגלה מצויין , היא גם מאוד מפרגנת , מה אתן אומרות? אני דואגת מאוד למטופל מס' 3 , האם כדאי להעלות את הטיפולים ל-2 בשבוע? הוא כביכול סובל מבעיות גב בעקבות תאונת צניחה אבל לא כואב לו הגב בטיפול אלא זרוע , כתף..בעיקר המצב סביב הלב מציק לי וגם הכאבים בזמן הטיפול. אגב, למטופל מס' 3 יש שומנים בדם ,הוא משתדל לא לאכול מטוגן לדבריו ונוטל תוספת גופרית יום יומית לשיפור הסחוס בגוף בגלל הברך , הוא עישן 20 שנה , כששאלתי איך החיים הוא ענה "קשים" תודה וליל מנוחה ,
.

avorly

New member
לשאלות בהודעה זו:

1. יבלות- הן עור קשה, בד"כ צהוב. איזה אלמנט הן מזכירות לך? מה האלמנט הזה אומר לך? 2. "עודף עור"? למה בדיוק הכוונה? 3. לדעת אם מישהי בהריון- גם אני לא תמיד מצליחה, מודה.....
הכי בטוח- לעבוד בעדינות יתרה על המערכת ההורמונאלית ומערכת המין. 4. עור קשה בראש האגודל אכן קשור לאף, יותר לחוש הריח. 5. בכף הרגל לא ממש מכירה נקודה להעיר אדם מעילפון. אשמח אם חברי יחכימו אותי , ואם לא- אולי המורה שלך.... אגב, אני אורלי. אשמח לענות על עוד שאלות.

0 אור 0

New member
נקודה לעילפון

יש יותר מאחת. אני חושבת שהכוונה לנקודה שבצד הפנימי של הבוהן - קרוב לשורש האצבע. נקודה בולטת נוספת דוקא לא ברגל : ללחוץ בנקודות שבפנים הנחיריים בדיוק בנקודת החיבור וטיפה כלפי מעלה (בלי לחדור לאף). טוב שהקדמת אותי בתשובה - כבר חשבתי לפרט קצת על היבלות, אבל אני ושבת שהדרך של שאלות מכוונות יותר טובה.

avorly

New member
רגל צהובה-

אנסה לכוון בלי ממש להקיא את התשובה: לאיזה אלמנט משתייך הצבע? מה אומר לך האלמנט הזה? האם יש בו תנועתיות? איזה איברים נמצאים באלמנט הזה? מקווה שכיוונתי אותך. המשיכי לעדכן, אשמח לענות על עוד שאלות.

qt1

New member
תודה על התשובות , כתבתי הודעה

והיתה תקלה
אני ארשום את השאלות שרשמת לי אורלי, המון תודה... המשך , מטופל מס' 3 סובל משומנים בדם , לא אוכל מטוגן , מרבה בירקות , פעילות גופנית , מקבל כל יום תוספת גופרית לשיפור הסחוס בגוף בגלל הברך , אני לא הגעתי איתו למצב שהוא התלונן על כאב באזור הברך בזמן הטיפול , מתלונן על נימול , מוטרדת בגלל אזור הלב בצד ימין אשר מכוסה בעור מאוד מחוספס , עישן במשך 20 שנה קופסא ביום, לשני ההורים סרטן הריאות אגב... כששאלתי איך החיים השיב "קשים" מטופל מס' 1 בן 17 וקצת , לא ממש מפרגן לי ועושה לי רע , גורם לי להרגיש שהוא עושה לי טובה , תשובות של "כן, אולי , לא יודע, יכול להיות ..." מתפלסף ואני מרגישה ממש מגוחכת ,חושבת להעביר את הסטאז' ממנו לחברה שסובלת מעצירות כרונית , האם כדאי או לנסות להמשיך איתו למרות שקשה לי עם היחס? ליל מנוחה
ולהתראות

0 אור 0

New member
הי

העור המחוספס בצד ימין: יש לך אדמה באש. את צריכה לחשוב מה זה אומר: - מבחינה אנרגטית. - איך זה קשור לשומנים בדם. - אולי זה קשור בכלל לריאות ולעישון. המטופל נמצא בתהליך של התנקות - תעזרי לו בהתחלה על ידי ניקוי, ורק אחר כך על ידי חיזוק. עוד משהו: הברכיים נחשבות לנקודות חשובות מאד בחיבור בין הגוף להילה. את יכולה בבתחילת ובסוף הטיפול לעבוד עליהן מבחינה אנרגטית. -- ולגבי מטופל מס 1: פרגון וקבלה של הטיפול קשים לו, הוא לא מתחבר עדיין עם מה שהטיפול עושה לו ומה הוא חש. הייתי עושה לו קודם כל טיפול הרגעה שלם - ולאחר מכן להמשיך לעבוד בכל טיפול בכיוון של קבלה, פתיחת האוויר, איזון. חשוב מאד שתכניסי המון אהבה לטיפול.

qt1

New member
היי אור ../images/Emo29.gif... תודה על התגובה

משהו לדעתי לא בסדר אצל מטופל מס' 3 בלב! הניקוי כואב לו, אני נחשבת למתלמדת מאוד עדינה , ישנן נשים בכיתה שלא מרגישות את המגע שלי ומבקשות מישהי אחרת וישנן שאומרות שהכל נפלא . מדובר בגבר חסון בן 44 שממש מתייסר כשאני מנסה לחזק את בלוטת הלימפה ומשהו מקפיץ אותו באצבע 2 בכל פעם מחדש... גם באזור הסרעפת מאוד מאוד כואב לו, אולי תוצאה של עישון ארוך טווח , לדעתי קשה לו לנשום תרתיי משמע , והלב - אני לא מרוצה מהעור המחוספס שם! אני אנסה לחזק אותו כמו שאת מציעה בהחלט ותודה , נראה אם יוסיפו עוד תגובות לגביו. מטופל מס' 1 , בן 17 וקצת , ילד מקסים באמת , אני יודעת שקשה לו עם פרגון וקבלה ונכון , הוא לא מתחבר לטיפול ,אני מאוד אוהבת אותו והוא גם יודע את זה ,יש לו אצבעות פטיש , אני מודה שהיחס שלו די שובר אותי , במהלך הטיפול שלו יושבת בחדר החברה שלו , אולי זה קשור לציניות שלו? לא היה לי נעים לנפנף אותה , אני כנראה לא צריכה לתת לאנשים לשבת בחדר חוץ מהמטופל וממני , אסרטיביות - מילת המפתח. תודה על הכל ליל מנוחה...

avorly

New member
qt1 ,

חשבתי די הרבה אחרי שקראתי את הודעתך, ובכל זאת החלטתי להגיב. את מציינת שמאוד מוזר לך העור הקשה על הלב והרגישות הגבוהה שלו באזור, למרות שהמגע שלך הוא עדין כדברך. אולי תלכי עם תחושת הבטן שלך? יכול להיות שאת חוששת למשהו חמור? אולי כדאי לשלוח אותו לרופא לעשות א.ק.ג למען השקט הנפשי שלך? נהדר להשתמש בבדיקות המערביות, הן מורידות הרבה מאוד סיכונים. אני לא מלגלגת חלילה.פשוט מקריאה חוזרת ונשנית לא מעט פעמים של התגובה שכתבת, זה מה שהרגשת שמציק לך. אם טעיתי-
לגבי מטופל 1- מחזקת את דבריה של אור.

qt1

New member
תודה על התשובה אורלי ../images/Emo24.gif

מטופל מס' 3 עשה בדיקות א.ק.ג. כך שאני לא מודאגת במובן של הלב אלא במובן של הנפש... אני לא יכולה להמליץ לו על פסיכולוג , אין לו זמן להגיע אלי , הוא ממש דוחה דברים כדי להגיע כי חשוב לו. היום טיפלתי באישה בת 65 , עודף משקל של 30 ק"ג כל הושט שלה חסומה , בדקתי את הטחול כדי לראות אם יש גם סכרת ,יש בליטה אבל היא אמרה שעשתה ב.דם לפני כחודש והכל תקין... משום מה היתה לי בחילה במהלך הטיפול , אולי כי היא לא הפסיקה לדבר מתחילת הטיפול? לא משנה, זה חד פעמי ולא עשיתי יותר מדי פולשני אלא עיסוי לשם הכייף שלה , מוזר שהדיבור הלחיץ אותי , היו לה תגובות חיוביות , היא דיברה פחות אח"כ , והיה נעים בחברתה... ושט- קריסטלים- למה? תודה ולילה טוב

avorly

New member
שוב שלום,

שמחה לשמוע שמבחינה פיזית אין מה לדאוג. כדי לבדוק מבחינה נפשית, כדאי לגשת לספרים שעוסקם בכך, כדוגמת לואיז היי, או גופנפש. לגבי המטופלת הנוספת- אענה פה, אבל כדי שלא יתפספסו תגובות מחברי לפורום- כדאי לפתוח הודעה חדשה. גם כשאומרים שהבדיקה היא "בסדר", רצוי מאוד לבקש ערכים מדוייקים, כי יתכן והתואה גבולית ואפשר למנוע החרפתה. נקודה נוספת למחשבה- אולי מה שחסום הוא דווקא צ'אקרת הגרון? אולי היא הרשתה לעצמה לדבר, כי לא הרגישה מאויימת? לגבי הבחילה שאת חשת- כנראה שלא עשית מספיק הגנות, חשוב מאוד לזכור לעשות הגנות. המשיכי לעדכן אותנו.

למעלה