שבת שלום
גם אני כמו עדי

• פותח הנושא qt1
  • פורסם בתאריך

qt1

New member
שבת שלום ../images/Emo24.gif גם אני כמו עדי

בשנה הראשונה ללימודי הרפלקסולוגיה , לנו יש מלבד המטופל בכיתה שאיתו מתחלפים (מסיימים טיפול והמטפל הופך למטופל), עוד 3 מטופלים עליהם עלינו למלא דו"ח מעקב ולטפל בהם 7 טיפולים. כשנכנסתי לכאן בפעם הראשונה , מצאתי כאן מפה מעולה ואיתה אני מטפלת , אני לא מצאתי אותה כעת כך שאינני יכולה לרשום איזו מפה זו. המפה בעברית ולכן אני משתמשת בה, היא היתה היחידה בעברית... אשמח אם תוכלו להביע דעתכם לגבי הדברים הללו: שלושתם בעלי עור קשה באזור הבוהן ואין לי הסבר לתופעה למרות ששאלתי את המורה כמה פעמים , תשובות קצרות ומהירות משהו. מטופל מס'1 - בחור בן 17 בעל בעיות רגשיות , גיליתי חסימות בטיפול 1 באזור הריאות ,טען שאין לו כלום , לאחר טיפול 2 החל להוציא המון ליחה , אין לי מושג אם זה בזכות הטיפול , החסימה עברה ובתור שתקן הוא הפך לחייכן יותר ודברן לא קטן במהלך הטיפולים , כמו-כן סובל מבעיות ברכיים- שחיקת סחוס , וכואב לו כשאני מחזקת את המערכת החיסונית. מטופל מס'2 - סובל מ-2 פריצות דיסק , אין תחושה בבוהן שמאל סבל מעייפות כרונית בתחילת הטיפול , היום לאחר טיפול 4 ישן פחות יש לו יבלת מתחת לאצבע 2-3 , יבלת עמוקה שטופלה ע"י רופא עור , בזרת של שתי הרגליים יש לו מעין חתך אלכסוני, המורה אמרה שמדובר בבעיות אוזניים , אין לו ולא היו לו... מטופל מס' 3 - סובל מבעיות צוואר ,גב, ברכיים , רגשיות , בעיות בכבד (לדעתי כתוצאה משתיה מופרזת של אלכוהול ,אבל אני לא מתכוונת לחנך אותו) לדברי המורה, הטיפול אמור להערך 40 דקות , אני עובדת לאט מאוד , אני אוהבת לעבוד לאט , קרה לי שטיפלתי שעתיים ונהניתי מכל רגע ,גם המטופל היה מאוד מרוצה ונרדם לשינה מאוד נעימה ועמוקה , האם אני חייבת לטפל בדיוק 40 דקות? לדברי המורה גם אם בבחינה אטפל מעל , היא לא תפסול אותי. האם אני צריכה לטפל בכל מערכות הגוף לאחר העיסוי המכין? הרי הגיעו אלי במקרה או שלא... 3 מטופלים עם בעיות ממוקדות , אני צריכה לטפל בכל הגוף או לעזור לכל אחד מהם במוקד הכאב? לגבי משחה ושמנים, כולכם עובדים עם משחה ארומתית ושמנים? אנחנו קונים מהמורה את המשחה ואת השמנים , גם אתם? הבנתי שישנם בתי-ספר שמלמדים לעבוד בלי שום משחה או שמן. אני לא שואלת את המורה מפני שאני לא מרוצה מתשובותיה/משיטת הלימוד שלה... ונעזרת בכם כקוראת סמויה , אין בכוונתי להציק לכם... אל דאגה!!! אני מקווה למצוא בי"ס אחר בשנה הבאה ולהמשיך בלימודיי, אשמח לתגובות מאירות/מעירות , אתם מאוד עוזרים לי למרות שלא ידעתם...
להתראות והמון המון תודה לכם.

0 אור 0

New member
קצת התייחסויות לדבריך

הי QT וברוכה הבאה, כתבת המון דברים שראויים כולם להתייחסות, ואתייחס לחלק מהם. אני מניחה שאחרים בפורום (ואולי אף אני בהמשך) יתייחסו לאספקטים נוספים. ראשית, למורה ולשיטת הלימוד: לא הבנתי באיזה שלב את של השנה, ולא הייתי רוצה לשפוט את המורה שלך, כי יתכן שהדברים יתבהרו בהמשך. על כל פנים, אחד הדברים העיקריים שלמדנו, הוא איך לבנות את הטיפול הספציפי ואת מסגרת סדרת הטיפולים בהתייחס לבעיותיו של המטופל. זהו הכלי העיקרי שאותו את מפעילה כרפלקסולוגית. אני מציעה שכן תנסי לשאול את המורה עוד ועוד, ואכן, אם את מרגישה שאת לא מקבלת את הכלים להמקצועיים הנחוצים כדאי אולי להחליף בית ספר ומורה. המורה שאצלה למדתי, נתנה לנו בלי סוף תובנות, הסברים ועזרה להרחבת הידע, תכנון ואבחון כבר מתחילת השנה הראשונה - אבל אני יכולה להעיד על עצמי שלקח לי לא מעט זמן עד שהתחלתי לעכל את הדברים, ולפתח תפיסה טיפולית ויכולת לתכנן סדרת טיפולים למטופל. בקשר לזמן הטיפול: כאשר את מטפלת במסגרת פרטית, אפשר להאריך את הטיפול בהתאם ליכולת המטופל לספוג. הסטנדרט של 45-60 דקות למבוגר וחצי שעה לילד נקבע על פי ממוצע מסויים שמתאים לרוב האנשים, ומתאים גם לניהול פשוט יותר בקליניקה. לגבי הטיפול עצמו: כבר כתבתי כי אחד הכלים העיקריים שאת אמורה לקבל במסגרת הלמידה הוא תכנון של סדרת הטיפולים. בקצרה אומר כי התשתית לתכנון מתבססת על הבעיות של המטופל, אולם לאו דוקא רק בהקשר של כאבים ממוקדים, אלא גם של הגורמים להם. כאשר, חלק מן הגורמים ניתן לאבחן כבר מהבחינה הראשונה של כף הרגל וחלק מהם הולכים ומתבהרים במהלך הטיפולים. אישית, אני בדרך כלל נוהגת לתכנן מראש רק 4-5 טיפולים קדימה ולא את הסדרה כולה, כי מנסיוני תמונת הטיפול וצרכי המטופל כפי שמתגלה לאחר מספר טיפולים משתנה לעתים לעומת התמונה ההתחלתית. בצורה מאד גסה : הטיפולים הראשונים מתבססים על הכנה של הגוף - ניקוי כללי, פתיחת חסימות, הזרמה - ועל התייחסות ספציפית לבעיות של המטופל. לאחר מכן מתחילים להתמודד עם בעיות עומק ועם גורמים, וכן מביאים את הגוף לאיזון.

qt1

New member
היי0 אור 0 ושבוע טוב ../images/Emo24.gif

תודה על תשובתך המעמיקה... בקשר למורה , מדובר באישה מקסימה שפשוט מעבירה לטעמי את החומר מהר מדי , אני בשלב של 3 חודשים בערך לפני סיום שנת הלימודים הראשונה ואין לי כל כוונה להמשיך וללמוד בביה"ס הזה ,אלא אם יוחלפו המורים דבר שאני סקפטית מאוד לגביו. אור, הבנתי את מה שכתבת בקשר לטיפול, השאלה היא אם זה בסדר לאחר העיסוי המכין לעבוד על האזורים עליהם מתלונן המטופל או שאני צריכה לעבוד על כל המערכות כדי לסיים טיפול , יש לנו בכיתה תלמידים שעובדים מאוד מאוד מהר , ממש בתחרות נגד השעון...אני צריכה לעבוד על המערכת ההורמונלית של גבר כדי לסיים טיפול או שזה בסדר לעשות עיסוי מכין ואז להתמקד באזורים הבעייתיים? נכון להיום , אני עושה עיסוי מכין מאוד מאוד איטי , מכל ה
ועם המון אהבה ורצון לעזור , אני מרגישה את החסימות ולא מבינה למה אני צריכה ללכת לאזורים שאין בהם שום בעיה כמו לדוגמא חניכיים , רק כדי להגיד "עשיתי את זה כבר" , מה נכון? ידוע לי שכל בי"ס מלמד שיטה אחרת ,גם המפה שהיתה כאן שאותה הראתי למורה , גרמה לה לומר לי ש"היא רק תגרום לך לבלבול , תשתמשי במפות שאני נתתי" ואני עם שלכם פשוט כמו קוסמת
כמובן שאני מגלה בעיות בעזרת הקשבה בתחילת הטיפול בינתיים המטופלים שלי משתפים פעולה. שאלה שאני חייבת , אני לא לוקחת כסף ואני יודעת ששאר הכיתה כן... המורה אמרה שאסור לעבוד בחינם בגלל נתינת האנרגיה ,אני מעזה לבקש משהו בעטיפה , משהו סמלי... זה נכון? אני מקווה שאני לא נודניקית , פשוט מאוד רוצה לדעת... שבועטוב לכולכם
ותודה רבה.

0 אור 0

New member
שבוע טוב לך

בסדר גמור לעשות טיפול מכין ולהתמקד באיזורים הבעייתיים - כל זמן שזה מה שמתאים לטיפול הספציפי (ובטיפול הבא אולי תתמקדי באיזור אחר, או באיזון הצ'אקרות). בכל מקרה יש שגרה מסויימת של סיום טיפול כמו שיש שגרה מסויימת להתחלת טיפול - וחשוב לבצעה (איזון, שיתון וכו'). היוצא דופן ממה שכתבתי הוא שמכיוון שאת במערכת לימודית - יתכן שנושא התרגול באותו שיעור זה מערכת מסויימת , ואז חשוב שתתרגלי את המערכת הנלמדת (בניגוד למצב של מטופל אמיתי). בעבודה יסודית אכן מקובל שבכל טיפול עובדים לעומק על 1-2 מערכות, ורק "נגיעה" בדברים אחרים אם יש צורך. לגבי הכסף: יש אסכולות בעניין הזה של תשלום, ואכן האסכולה של לקיחת תשלום היא הנפוצה ביותר - אני אישית לא לוקחת תשלום ומרגישה עם זה מצויין (הטיפול הוא המתנה שאני בוחרת להעניק).

qt1

New member
צהריים טובים אור, ותודה ../images/Emo20.gif

כל מה שכתבת מוכר לי , אצלנו המורה לימדה לאזן צ'אקרות כבר בעיסוי המכין, לגבי לימוד המערכות את צודקת , אני באמת צריכה להתאמן על המערכת ההורמונלית וקצת קשה לי עם המניפה של הריאות , אני אתמקד בנדון בשיעור הבא, אולי אני צריכה להיות טיפהל'ה יותר אסרטיבית כשאני שואלת , כי לאחרות היא עונה ובאריכות כך שאולי זה באמת הויתור שלי וחבל שכך...(אני אנסה בשיעור הבא ואעדכן) גם אני מרגישה מצויין עם אי-לקיחת תשלום, משום מה המורה אמרה שאם נותנים אנרגיה *חייבים* לקבל משהו בתמורה , מאוד מביך כל הנושא הזה לדעתי... תודה על התשובה
המשך שבוע נעים

0 אור 0

New member
בהצלחה

עם המורה. ולגבי התשלום: אני לא דתיה, אבל יש לי דיבור עם אנשים דתיים, ואחד הדברים היפים שם זה נתינה לשם נתינה : "שכר מצווה מצווה", והאופן שבו הם חשים נשכרים יותר ככל שהם נותנים יותר. וכמובן - כל זמן שזה בא מתוכך ומרצון שלך לתת - ולא בתחושת פרייריות או ניצול.

avorly

New member
qt1, ברוכה הבאה בצל פורומינו

אתחיל את התייחסותי דווקא מהסוף. דבר ראשון- אינך מציקה לנו, נשמח לכוון ולענות על כל שאלה שנוכל. שנית, כתבת: "לא מרוצה מתשובותיה/משיטת הלימוד שלה... " מניסיוני- אם לא נוח לך עם המורה, כדאי לבדוק גם בעצמך מה הסיבה האמיתית לכך; ואם לא מצאת סיבה מספקת- באמת כדאי להחליף בי"ס, כי אחרת לא תוכלי לקבל את המיטב מהלימודים. זו דעתי האישית. לגבי שימוש בחומר מסכך (שמן, משחה, תערובות שונות) בזמן הרפלקסולוגיה- העניין הוא מאוד אישי. כשלמדתי עבדנו עם שמן זרעי ענבים. כשהתחלתי לעבוד עברתי לקרם יסור שעליו אני מוסיפה שמנים אתריים. למרות זאת- ישנם מטופלים שאיתם אני עובדת ללא שום חומר שחוצץ במגע, כדי שגם הם ירגישו בטוחים. לגבי קניה מהמורה- לשיקולך האישי, נראה לי הכי נכון. טיפול במרפאות של רפואה משלימה בקופ"ח השונות נמשך כ- 45 דקות. אצלי אישית טיפול נמשך שעה וחצי, כשזמן העבודה נטו הוא כשעה. כשאין לך בוס מעליך ואת מחליטה על משך הטיפול, אין עם זה בעיה; רק צריך לידע לדעתי את המטופל/ת כמה זמן נמשך הטיפול מראש. ולגבי השאלות על המטופלים: מטופל1- הריאות קשורות לא רק להוצאת והכנסת אוויר. מבחינה הוליסטית הן גם מראות כמה מהחוץ אנחנו מוכנים להכניס לתוכנו. יתכן מאוד שלאותו מטופל אין בעיות ריאות פיזיות, אך יש בעיות ריאות הוליסטיות וודאיות- אמרת שיש לו בעיות רגשיות. מטופל2- כמו במטופל 1, בעיות אזניים יכולות היות הוליסטיות; נסי לבדוק: מה הוא לא רוצה לשמוע? למה לא רוצה להקשיב? ממה הוא מתאלם? נוסף לכך- לפי הרפואה הסינית יש קשר הדוק בין אזניים, ברכיים, כליות ופחד. נסי לבדוק כיוון זה. מטופל3- ספרי לנו קצת יותר עליו. נראה לי שקיבלת מקרים מגוונים ומעניינים מאוד. אשמח לשמוע עוד בעתיד, ולענות על עוד שאלות.

qt1

New member
../images/Emo9.gif תודה על החיזוקים../images/Emo141.gif

אורלי היא מדברת כל-כך מהר שאני לא יכולה לתאר... מדובר באישה עם לב של זהב , אני בטוחה שאין לה כוונה רעה! פשוט לחץ של שיעורים עם המון המון חומר ומעט מאוד זמן , אם אני מחפשת בי את הבעיה אני לא מוצאת אותה , אני מאוד מחבבת אותה אבל לא מצליחה להבין אותה , שאלתי אותה לפחות 5 פעמים למה לאנשים יש עור קשה ליד הבוהן ולא קיבלתי תשובה ברורה , הכל כזה מעורפל בתשובות שלה , למעט מערכות הגוף שמגיעות אלינו במפות ברורות, אני באמת מנסה להבין אותה מתחילת השנה ולא מצליחה
, בזמן השיעורים היא רצה בין כולנו,אנחנו כ 12 תלמידים בכיתה בשיעור של 4 שעות בשבוע.כל אחד! כל אחד מהתלמידים אומר משהו אחר על כף הרגל... אני לא יודעת איך להתיחס לזה... אורלי מה זה קרם יסור? איפה אפשר להשיג? תוכלי לשלוח במסר בבקשה אם אי-אפשר מעל דפי הפורום? מטופל מס' 1 , הנער בן ה 17 , בחור מאוד רגיש בעל בטחון עצמי מאוד נמוך ודימוי עצמי נמוך , עובר שינוי משמעותי בימים אלו , יש לו פתאום חברה , הוא היה בטיפולים פסיכולוגיים בעברו , בעיות חברתיות , עם ההורים וכאבי בטן,גם סבל מדלקות בשלפוחית השתן לפני כשנתיים , מהסוג שמדממים בזמן הדלקת.כואב לו באצבע 2 (עין?) יודע שצריך משקפיים,לא מסוגל להתמודד חברתית... מה בעצם קרה לו עם הליחה? הוא מוציא כעסים אולי? מטופל 2 בחרדה מהמצב בארץ ומהמצב הכלכלי שלו ושל משפחתו ,מאוד לא חברותי , מתכוון לרדת מהארץ בהקדם... לא עולה על אוטובוסים לא נוסע למרכז הארץ ,ממה הוא לא מתעלם? עכשיו אני מבינה את הסימנים על הזרת
יש דרך לעזור חוץ מעבודה ארוכה באזור מקלעת השמש? הוא החל לדבר בטיפול האחרון וגם קנה מתנה , דבר מאוד יוצא דופן , איש סגור , שריון מוצק. מטופל מס' 3 -גבר בן 44 , מאוד מאוד עצבני , מאוד דומה באופיו למס'2 ההבדל הוא שמס' 3 בד"כ לא מפנים רגשות ומס' 2 שתקן מטבעו. מטופל מס'3 מאוד טרוד בעניינים כלכליים- המצב נורא קשה, מרכיב משקפי ראיה מאז התיכון, סובל מחרדות מרופאי שיניים ומגיע לעקירותבהרדמה כללית רק לא לעבור טיפול...לא אוהב את מקום עבודתו, בחור עדין נפש , מאוד דומה למס' 2 , עבר התעללות קשה בילדותו , גם מס' 2 , צהבת בגיל 17 שכללה אשפוז ארוך בבי"ח , כאמור שותה לפחות 1/2 בקבוק יין ביום וכמו מס' 2 רוצה לברוח מהארץ ברגע שיוכל ומברר פרטים על עזיבה , שניהם חיים בפנטזיה , כפות הרגליים אגב דומות , אולי בגלל שהם אחים?
אני מקווה שלא הגזמתי , אם כן , כתבי לי אני אתמצת... המון תודה ותודה על קבלת הפנים החמה. שבועטוב

qt1

New member
../images/Emo53.gif כבר יומיים מגרדות לי העיניים

אני עושה הגנות לפני הטיפולים , הטיפול האחרון שנעשה בי היה בכיתה , בעקבותיו למחרת עין שמאל היתה עם שטף דם בינוני, הטיפול היה לפני כ 10 ימים , טיפול של שעה , לא התחלפנו במהלך השיעור וגם דיממתי למחרת למרות שלא היה התאריך. מה אני לא רוצה לראות? או שאולי זו אלרגיה למשהו? אני לפני מבחן בפזיולוגיה ואני מאוד חוששת מכשלון , יכול להיות קשור? אם אני אלך לחברה שלומדת איתי , על איזה חלק של הגוף שלי לבקש ממנה לעבוד ע"מ להקל עלי? בבקשה תכתבו כי נפוח לי ומגרד? תודה בנות , עכשיו באמת הלכתי

avorly

New member
עזרה ראשונה....

ולפני כן- עבדו לך אולי יותר מידי על הכבד
הרגשת אולי שחרור כעסים מאז הטיפול? טיפול של כשעה- טיפול מלא ! זו הפעם הראשונה שאת חווה טיפול מלא? העיניים ברפואה הסינית משוייכות לכבד, ולכן הרבה פעמים שעובדים על הכבד מרגישים עקצות או גירוד בעיניים, שלעיתים יימשך גם אחרי הטיפול. כדי להקל מעט על העיניים- נסי לעשות קומפרסים של תה בבונג/קמומיל. ניתן אפילו להניח על כל עיין פרוסת מלפפון. בקשי שיעבדו עוד על הכבד, כדי לשחרר אותו, אבל גם על הטחול. במחשבה שניה- תני לחברה לזרום עם הטיפול לאן שנראה לה. אנחנו כמטפלים שרק נותנים צריכים לזכור ולדעת להיות מטופלים, ואז לקבל ללא תנאי. אם תתני הוראות, לא תהני מהטיפול אותו הדבר. תני לגוף להרגיש שמטפלים בו ולהנות מכל רגע. שיהיה לך טיפול מוצלח ונעים. ספרי עליו אח"כ, אשמח לשמוע.

qt1

New member
אורלי ../images/Emo20.gif...

זו לא פעם ראשונה אבל זה היה טיפול מאוד עמוק , וחזק... היא השותפה שלי לסטאז' בכיתה והייתי צריכה להגיד לה איפה כואב לי אם בכלל ,ואני בהחלט משתפת פעולה כדי שגם היא תלמד! כבר עשו לי בעבר טיפולים רפלקסולוגיים אבל לא היתה לי כזו תגובה חריפה , בזמן הטיפול היא אבחנה בעיות כבד (רגישות בעקבות נטילת תרופות כרוניות)... אני אבקש ממנה עוד השבוע בשיעור הבא לטפל בכבד ובטחול וגם אתן לה לזרום , היא דווקא שותפה נהדרת וגם עושה לי רייקי בסוף הטיפול , ממש נותנת את הנשמה. תודה על התגובה המהירה ועל התשובות , אני גם אשים תה או מלפפון על העיניים כבר בצהריים כשאלך לנוח. המשך שבוע נעים

0 אור 0

New member
../images/Emo45.gif חשוב ללמוד להיות מטופל

אני מסכימה עם אורלי. חשוב מאד לנו ללמוד להיות מטופלים, וזו גם התמיכה הכי טובה שאת יכולה לתת לחברה שלך כמטפלת בך. תספרי לה על כל מה שקרה, על התופעות שהיו לך, ועל איך שאת מרגישה, אבל אל תנסי להנחות אותה בטיפול עצמו (מעבר למה שאת מצפה מכל מטופל - מידע אם כואב לך, נעים לך וכד')

freearth10

New member
מה שלי עזר../images/Emo101.gif

היי qt1, לפני כמה שנים קרה לי בדיוק אותו הדבר. בחור צעיר שבדיוק סיים קורס רייקי טיפל בי והתוצאה:דלקת בקרנית העיין. סיפור לא נעים של טיפול של כל שעה בסטרואידים. שכבתי בבית חולים (אז עוד הלכתי כל פעם שנבהלתי לכיוון הקונוונציונאלי
) ובלילה עשיתי לי הדמייה: ראיתי את העיין שלי אדומה לגמרי לקחתי נייר זכוכית ושפשפתי את האדום הזה עד שהצבע הלבן חזר לעין. הסתכלתי שוב על העיין היא היתה נקיה מכל אודם, וקרצתי לעצמי בהנאה. בבוקר סיפרה לי האחות שכל פעם שהגיעה לטפטף מהטיפות חייכתי בשינה. הלכתי לראי. כל האדום נעלם. באותו היום השתחררתי (בדרך כלל זה טיפול של שבוע). לא לקחתי עוד את הטיפות. העיין הבריאה.
מאיה

qt1

New member
אאוץ' נשמע כואב ../images/Emo13.gif

אני מאוד אוהבת דמיון מודרך וגם מודטת , שמחה שזה עזר לך , קשה לי לדמיין נייר זכוכית שמגרד לי את העיניים , אני לא יודעת עם איזה תוצאות אצא מכזו הדמיה , אגב ,מאיה , מבחינת המטפלת זה בסדר? כזה דבר? תגובה כזו לטיפול מוכרת? נשמע קצת קיצוני משהו... אולי התשאול לא היה טוב? כעסת עליה או שהבנת שמשהו שהיה עצור בך נפרץ סוףסוף? מעניין... המשך שבוע נעים

freearth10

New member
זה מה שהתאים לי

לך יכולה להתאים הדמייה אחרת. כנראה שרק כך יכולתי להציל את הראיה שלי - בכאב. הבחורציק שעשה לי את הטיפול ברייקי היה עם ים של בעיות ואני כנראה שאבתי אל תוכי את כל הבעיות המכאיבות שלו. זה התיישב בטח על כאב שלי. אני לא כעסתי עליו. אבל מאז הפסקתי להיות שפן נסיונות ואני מטופלת רק אצל אנשים בהם אני בוטחת.
מאיה

avorly

New member
מאיה, שלומות לך../images/Emo70.gif

מזמן לא ראיתי אותך כאן. תודה על התשובות שתרמת. כרגיל נתת לי עוד כיוון מחשבה.

avorly

New member
בוקר/שבוע טוב

אשמח תמיד לעזור, ואם גם חיזקתי בנתיים- אשרי. לגבי קרם יסור- סליחה, פשוט טעות קולמוס
. הכוונה לקרם עיסוי שנקרא קרם לרפלקסולוגיה. לגבי המקום שבו אפשר לקנות אותו- שלחתי לך מסר. הקרם מאוד שמן, ולכן צריכים לשים מעט בתחילת הטיפול ועד סוף הטיפול עדיין מרגישים שמנוניות על הרגל. ניתן להוסיף לו שמנים אתריים. לגבי המורה - אם היא מדברת מהר מידי, אולי כדאי לך להקליט את השיעורים ולשבת עליהם בסבלנות לבד בבית? אני בהחלט מסכימה איתך ש-4 שעות שבועיות לא כ"כ מספיקות. אולי אפשר לבקש ממנה שעות תרגול נוספות, על חשבון הזמן שלכם? לגבי מטופל 1- ליחה היא בד"כ דברים שתקועים בפנים, לא חייב להיות רק כעסים. יתכן שהוא בכלל התחיל לזרום ולשחרר דברים שהיו תקועים אצלו, ואז משתחררת גם הליחה. לגבי מטופל 2- נסי לעבוד גם על הכבד, להוצאת רעלים והזרמה בגוף ועל הטחול לחיזוק המערכת כולה. הטחול כמו כן שייך ברפואה הסינית לאלמנט האדמה; כלומר תחזקי לו את תחושת הבטחון. לגבי מטופל 3- כל הכבוד על האומץ לעבוד על אחים. זה לא כ"כ קל. לרוב יש תחושה שרואים את האח השני משתקף ברגל.
בעבודה על כל אחד מהם בנפרד. 1/2 בקבוק יין ביום
וחוץ מכבד רגיש את רואה עוד משהו אצלו? עליו נסי לעבוד על הרגעה והרמוניה. אגב, למדתם עבודה על צ'אקרות
המשיכי לשאול, אשמח לענות.

qt1

New member
רעיון טוב להקליט אותה../images/Emo140.gif

אנחנו קונים קרם לרפלקסולוגיה ב 10 ש"ח , משהו כמו 30 mg אני לא יודעת מה יש בו חוץ מלבנדר , הוא מאוד שמנוני והגוון שלו לבן , אני הוספתי לו שמן מנתה עם הבחור שסובל מליחה והיה שיפור משמעותי כי האף היה סתום לגמרי ולא היה חוש ריח , רק ים של ליחה... קניתי גם כרית כוסמת כדי שהרגל השניה לא תתקרר וזה נעים למטופלים, חשוב לי שיהיה להם נעים. את מתכוונת לשעות תרגול נוספות בביה"ס? אני עובדת הרי בבית עם השלושה שעליהם אני עושה סטאז' , המורה לא תבוא לשיעורים הנוספים מפני שהיא אישה מאוד מאוד עסוקה שגם לא עונה לטלפונים
... כדאי לעבוד על מס' 2 עם שמן מנתה? אני אתמקד בכבד ובטחול , נשמע מעולה!!! מטופל מס' 3 ממש צועק כשאני עוברת על המערכת הלימפתית, למה זה קורה? מאוד לא נעים לי ואני מורידה מהחוזק כמובן , הרגישות שם לא מוכרת לי ממטופלים אחרים. את כל-כך צודקת לגבי ההשתקפות! חשבתי שאני מדמיינת... והנה את נותנת לי אישור שאני לא השתגעתי
, מדהים! ראיתי שהלב שלו מלא בעור גס וגם הריאות ,הוא לא מעשן כבר למעלה מ4 שנים , אבל הטריד אותי העור הגס סביב הלב , מעבר לכך אני לא זוכרת כרגע אבל אני מטפלת בו היום אז ...
עוד יסופר!!! כשאת שואלת צ'אקרות אני כותבת על מרידיאנים , נראה לי שאני התבלבלתי בתשובה לאור , ואם לא למדנו , אנחנו נלמד בשנה א'? חשבתי שזו אותה מילה... תודה מקרב לב על הכל ולהתראות

avorly

New member
qt1 ,

צ'אקרות הן 7 או לפעמים 9 מרכזי אנרגיה בגוף. מרידיאנים הם 12 קווי אנרגיה עיקריים, עוד 6 אקסטרה. אחרי שהפרדתי בניהם- איזה מהם למדתם? אם למדתם את הצ'אקרות, הייתי פותחת לאחים בטיפול 1 את צ'אקרת הגרון וצ'אקרת הסולאר. חוץ מהפתיחה שלהם כדאי לעשות עיסוי מאזן, כי הפתיחה של שתי הצ'אקרות האלה היא מאוד חזקה ומשמעותית. ספרי לנו עוד, אשמח לענות על עוד שאלות.

למעלה