שבת שלום! מנסה פעם שנייה...

tvckrmhbh

New member
שבת שלום! מנסה פעם שנייה...

שלום לכל העוזרים! מאחר ולא נעניתי בפעם הקודמת ששאלתי, שואל שוב, אם השאלה לא רלוונטית או אסורה - אז רק תגידו. בכל מקרה, הצלחנו, אני וזוגתי, לחסוך 25 אלף שקל לטובת קניית מכונית. הצרכים לא מרובים, עשיתי חשבון ויצא שניסע עם הרכב (היא בעיקר) כמעט 10000 ק"מ בשנה. למען האמת - זה לאחר התפרעות בק"מ. אנחנו גרים בחיפה אבל רוב הנסיעות יהיו מישוריות. אנחנו רוצים רכב שיהיה יחסית אמין, מנוע קטן 1400 כי לא צריך מעבר לזה ורוצים לחסוך בדלק, גם בגאז לא צריך. מי שאולי תיסע רחוק ברכב זאת תהיה הבת עם החתן המיועד, אלה יכולים לקום בבוקר ולהגיד בוא ניסע לתל-אביב להורים שלו או בו ניסע לטיול ברמת הגולן או כאלה. בעבר הם יצאו לטיול עם רכב גדול וזוג חברים - טיול שהסתיים במריבה על הרכב, אז מצדי - שיסעו ברכב קטן ובלי חברים ורק יחזרו בשלום. את הפקלאות ישימו על המושב האחורי. אני מוכן לקנות ידני, זוגתי והבת שלה בעיקר - לא מוכנות, אז נלך על אוטומט! על איזה רכב תמליצו? אני מבין שכל רכב שאקנה בסכום הזה לא יהיה הכי חדיש והכי אמין ואני מבין שהרכב שנקנה יעלה עוד כסף במוסך... בכל מקרה - אשמח לתובנות, מידע וכד'. תודה
 

חן 1111

Active member
שני כיוונים למחשבה.

1. יפנית קטנה , למשל דיהטסו סיריון - תקבל רכב אמין וחסכוני, אבל בגלל התכונות האלו יש לו ביקוש גבוה ותוכל לקנות רק רכב ישן יחסית. 2. אירופאית כמו פיאט פונטו - בגלל הביקוש הנמוך תוכל לקנות אחת הרבה יותר חדשה (אולי בחמש-שש שנים יותר חדשה), מה שאומר שהיא תהיה יותר בטיחותית ויותר נוחה. היא לא פחות חסכונית, אבל קצת פחות אמינה, מה שאומר יותר תיקונים במשך הזמן (מצד שני, היא תהיה יותר חדשה, אז אולי זה יאזן את זה).
 

galisko

New member
מצטרף להמלצה על הפונטו .

סה"כ רכבים טובים חסכוניים ולא יקרים יותר מדי במוסך שנת 2004-2006 עם גיר אוטומטי (רציף) עשויה להיות בחירה טובה למדי בהצלחה .
 

tvckrmhbh

New member
לשניכם!

אכן חשבתי על הפיאט! חשבתי גם על פיזו אבל בשני המקרים אני מאוד חושש מהתיבה האוטומטית. טיפול של 5-7K שנופל עליך כאשר התיבה האוטמטית מתקלקלת היא מכה לא קטנה לטעמי... מה לגבי סיטרואן c3 - שנת 2003 נכנסת די יפה לתקציב, גם שמתי לב ליונדאי אקסנט אבל אני לאיודע כמה היא חסכונית וכד'. בכל מקרה - נראה לי שאשנה קצת כיוון סולם העדיפיות - אמינות ובטיחות ראשונים כל חשבון החסכון בדלק (בתקווה שהדלק לא יחסל את מה שאין ממנו הרבה בכיס...
)
 

galisko

New member
סיטרואן זאת האחות של ה 206 .

אותו הגיל אותו המנוע ואותה השלדה כל מה שכתבו לך לגבי ה206 תופס גם לגבי הסיטרואן כך שמכנית אין הרבה הבדל , הפיאט תהיה חסכונית יותר וזולה יותר לאחזקה הסיטרואן תציג איבזור טוב יותר (בגרסא היקרה ) תנוחת נהיגה גבוהה מעט ונוחות נסיעה טובה יותר .
 
למעלה