שבת שלום לכולם

מרכזון

New member
שבת שלום לכולם../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

היום, סוף סוף, יצאנו לסיור ראשון. אני, השלטונות (אישתי) ומתנדב נוסף. אחרי תדרוך, קבלת הנשק ומכשיר הקשר, התחלנו בסיורים. היה הרבה "כמעט" אקשן. נתבקשנו בעיקר לסייר ליד בתי ספר וגנים, לאחר שאתמול בערב נתקבלה שיחת טלפון מאמא שגבר זר הטריד את ביתה בת ה-9 בחזרה מבית הספר!! גצרנו שני "שב"חים חשודים" במכונית החשודה כ"שבל"ר", כשבסיום האירוע התברר שהיומנאית טעתה ובעצם זהו רכב חוקי לחלוטין מ"טירה" ובו שניבני משפחת בעל הרכב!! בדקנו "חשוד בפריצה" לאור היום (עפ"י דברי מתלוננת מדמיינת), שלא פרץ לשום מקום וכל מה שהיה ברכבו היה שלו חוקי לחלוטין!! אחח...חוויות...חוויות!!!
אז שתהיה שבת שקטה ושלווה לכל ידידינו, אנשי כוחות הבטחון באשר הם, וגם לכם אנשי הפורום ולמשפחותכם

מתנדב

New member
שבת שלום ומבורך....

כבר על הסיור הראשון כל כך הרבה אקשן? אתה בקלאסי או ביח"מ?

מרכזון

New member
בנתיים...

בקלאסי!! אף על פי שהוזמנתי להשתתף ביחידה חדשה במתנ"א ת"א!!!

שלום30

New member
מי "צלף" יותר במטווח ? ../images/Emo5.gif

אתה או השלטונות ? וכל הכבוד לכם על הסיור - תבוא גם מחר...

מרכזון

New member
לצערי...

השלטונות לא היתה במטווח....אתה יודע...הגיל!!! אבל לי דווקא היה מקבץ מעולה...פרט להזנה כפולה!!!

י צ ח ק י

New member
שלום מה השאלה בכלל ../images/Emo35.gif

אם לא הרשו לה להיות במטוח אז גם לא יתנו לה נשק לסיור

מרכזון

New member
לא...

מכיוון שהיא לא יכלה להשתתף במטווח היא תצא לסיור ללא נשק. אני אהיה המגן החזק והגיבור שלה

שלום30

New member
טוב, אני סומך עליך

שתצליח לארגן לה זמן למטווח. אתה תגן עליה, היא עליך ושתיכם עלינו.

מרכזון

New member
לא....

"לא הרשו לה"!!! היא לא יכלה להשתתף עקב היותה מורה ומחנכת כיתה....והשעות לא התאימו!!!

מרכזון

New member
לא....

"לא הרשו לה"!!! היא לא יכלה להשתתף עקב היותה מורה ומחנכת כיתה....והשעות לא התאימו!!!

שלום30

New member
הזנה כפולה

ולא האזנה כפולה הזנה כפולה כאשר 2 כדורים נכנסים יחד לבית הבליעה - מעט לפני תושבת הכדור בקנה. מכיוון שאין אפשרות ששניהם יכנסו יחד - כל העסק נתקע וצריך להוציא את הכדור המיותר, בדרך כלל ע"י משיכת המכלול לאחור עד הסוף וטילטול הנשק בצורה שהכדור יפול ממנו, או אם הכדורים נמעכו מעט ולחוצים בתוך הנשק - הוצאת המחסנית ומשיכת המכלול לאחור.

אוקי

מצב כזה שיש כדור תקוע בקנה ויורים עוד כדור הקנה יכול להתפוץ לא אני מדבר על קרבין ואקדח

מרכזון

New member
לא....

זה כמו ששלום הסביר... שני הכדורים נמצאים בבריח, לפני הקנה. אין ירי, ויש מספר דרכים לטפל בבעיה. שלום ציין שתייים. השלישית (כשכל דרך אחרת לר מצליחה) היא הוצאת שני הכדורים תוך אחזקת ידית הדריכה!! זה מה שעשיתי, ובדרך חטפתי כוויה מהבריח הלוהט!!

שלום30

New member
ל שוטר82חזר אין מצב

אין מצב שהכדור יתפוצץ באותו נשק בגלל שאותו הנשק ירה עליו כדור אחר, כי ירי מתבצע רק כאשר הכדור נעוץ עד הסוף בתוך הקנה, ורק כרכוב התרמיל המכיל את הפיקה - מקבל נקירה ויורה את הקליע החוצה דרך הקנה הריק. אם כדור אחר מפריע לכדור הראשון להכנס אל תוך הקנה - לא יתבצע ירי. מה שכן יכול לקרות הוא, שאם כל המכלול והאיזור לוהט עקב ירי רב, אזי הכדורים התקועים להם בנשק יכולים להתפוצץ בגלל שהם קיבלו התחממות מהמגע עם הפלדה בנשק הלוהט, ויש סיכוי רב אם הם ישארו עוד כמה שניות תקועים - הם יתפוצצו. במו עיני ראיתי איך דבר כזה קרה, בעת ירי צרורות ארוכים במקלע בראונינג 0.3 אירע מעצור, הנשק היה לוהט לוהט, ובדיוק שהיורה בה לפתוח את המכסה ולטפל במעצור, התפוצץ הכדור שהיה תקוע בפנים. בנס הוא לא נפגע.

שלום30

New member
ועוד תוספת קטנה

לעיתים קורה שהקנה לוהט לוהט ואז יש סיכוי שהכדור הממתין ליריה - יתפוצץ וירה את עצמו לבד מהקנה. הירי העצמאיהזה נגרם עקב התחממות הכדור ממגע בדפנות הפנימיות של תחילת הקנה - איפה שהוא יושב בהמתנה. התופעה מצויה בעיקר בנשקים בעלי מכנס סגור ולא פתוח. גליל ו M16 הם מכנס סגור, עוזי הוא מכנס פתוח.

למעלה