שבת בבוקר יום יפה חוף הסלע בת ים

Wainshtein Lev

New member
בגלל כאלה כמוך../images/Emo46.gif

האזור אכן "יבש". אם היו פחות כמוך, עוד היו נשארים כאן כמה דגים.

omer_markovitch

New member
אה, וגם חובה לצלול בזוגות

כלומר - לפחות 2 אנישם עם מיכלים, ולא רק אחד...

y o a v l

New member
יש הבדל גדול.

זו עבירה על חוק הצלילה הספורטיבית, חוק ששנוי במחלוקת וגם אין לו תומכים רבים כאן. מלבד זאת, מי שצולל לבד מסכן רק את עצמו. לעומת זאת, דייג מיכלים הוא עבירה על חוק הדייג (למיטב ידיעתי) והעושה זאת מסכן לא רק את עצמו, אלא גם צוללים אחרים הנמצאים בקרבתו. תאר לעצמך דייג כזה היורה בדג במרחק 2-3 מטרים כשהראות היא 5 מטרים. במרחק 6-7 מטרים ממנו נמצא צולל אחר אותו אין הוא רואה. ומה אם הוא מפספס את הדג?

batfish

New member
ההבדל הוא בעיקר מבחינה משרדית

חוק הצלילה שייך למשרד החינוך (וגם זה לא ממש חוק). החוק האוסר דייג מכשירים (יענו דייג עם מיכלים) שייך למשרד החקלאות. אין קשר לקשיי הראייה במים כי בצלילה חופשית אתה גם יכול לפגוע בצולל שמעבר ללוקוס הטעים.

y o a v l

New member
יש לך אולי קישור לחוק האוסר

דייג מיכלים? אגב, מה שאמרת לגבי דייג בצלילה חפשית, נכון. גם זה עלול לסכן צוללים.

batfish

New member
לא מצאתי קישור לחוק עצמו

אבל... כן מצאתי תוצאות מבצע אוקטובר. ואח"כ גם את התוספת לדייג באילת.

Wainshtein Lev

New member
אמר פעם איש חכם

אם אתה רוצה לנצח בדיון, אל תעלה נקודות לא רלוונטיות - הצד השני בטוח יתפס אליהן והעיקר יאבד בויכוח. אני לא מכיר הרבה אנשים שלחץ של הרובה התת מימי שלהם יש כבל ארוך יותר מ2-3מ'. פשוט כי ירי לטווח ארוך מזה הוא חסר משמעות והכבל הארוך סתם יסתבך וילפלנטר.

y o a v l

New member
ואם הכבל משתחרר או נקרע?

ומי אמר שהמטרה שלי היא לנצח בדיון?

Squid

New member
לנו היה יבש, למעט תמנון בכניסה

שלא זכיתי לראות אותו ולהקות להקות של סרדינים, לא מצאנו שום דבר מענין. חילוף משמרות של פורום תפוז. אגב כשיצאנו היה דייג אחד שתפס שלל של 80+ קילו בחכה רק הוא לא ציפה שהשלל יחתוך לו את החוט עם סכין

למה בעצם לעשות את זה

מנוגד לחוק לדוג שם עם חכה, או שביריונות זה עניין נחמד כשאתה בצד הנכון שלה?

Squid

New member
ממש לא מנוגד לחוק, ממש ניסיתי

להשתחרר בלי לחתוך אבל זה פשוט בלתי אפשרי
אחרי שהקרסים התחילו להנעץ בניאופרן הבנתי שאם אני לא חותך אני והבאדי נישאר מסובכים על החכה. 'תאמת אם לא הייתי פוחד מעימות עם דייג בת-ימי הייתי מנסה לחבור אליו ולהחזיר לו את המשקולת אבל כשזה מגיע לבת ימים, אני פחדן...

../images/Emo45.gif כעת ברור למה וכמה מוצדק

בניסוח הקודם זה נשמע משמע משהו שממעט ההיכרות שלי איתך איכשהו לא התחבר לי.

ubloomie

New member
קצת באיחור, כמעט תיעוד בפעולה

מבחינתו של התמנון ביקורינו בביתו בשבת בבוקר לא היתה כ"כ נעימה. הפתעתי אותו, והוא אותי, ששחיתי מעל נקיק בכניסה לצלילה. בתמורה קיבלתי ענן יפה לצילום. -יובל

Squid

New member
שלום לך בלומי../images/Emo140.gif ברוכים הבאים בצל

קורתינו

goonar

New member
השכרת ציוד

אם רוצים לצלול באיזור הזה, מאיפה הכי כדאי להשכיר ציוד, שלא יהיה רחוק מדי בהלוך ובחזור? יש משהו בראשל"צ או אפילו באיזור של בת-ים?

אלדן

New member
דחיסות אפשר בפקל צלילה או סנפיר

ציוד צריך להתקשר אליהם ולשאול... פקל צלילה - בראשלצ סנפיר - ביפו

Squid

New member
אם אתה מחפש מועדון שפתוח בשבת

לדעתי אוקטופוס במרינה של ת"א וריף מתחת למלון דן אכדיה הם הקרובים ביותר.

למעלה