שבת אמור.היכן הייתם ומה עשיתם בסופ"ש הנוח?

אלעד 1975

New member
שבת אמור.היכן הייתם ומה עשיתם בסופ"ש הנוח?

עברו עלינו ימי סוף שבוע נוחים מבחינת מזג אוויר, מי יודע עוד כמה כאלה צפויים לנו השנה.
אז ספרו על חוויותיכם: היכן טיילתם? האם טיילתם?
אנחנו לפני ל"ג בעומר. האם יצאתם לזחול במערכת מסתור? לסקור מערת מפלט?
האם הצלחתם לצוד שאריות פריחה?

שתפו,שתפו גם אם לא עשיתם כלום.

אלעד 1975

New member
לראשונה מאז...(לא זוכר) לא טיילנו

היינו בבית הכנסת עד מאוחר בשבת חתן (בר מצווה) של אחיין.
נורא מעייף לא לטייל
.
אגב, התחילו כבר מדורות ל"ג בעומר אצלנו
:
בשישי (אחה"צ, לא ערב) - בכתה של הגדולה.
היום אחה"צ בגן של האמצעית.

o f i r o s 1

New member
יפו

אנחנו והילדים נסענו ליפו, בלי מטרה מוגדרת לטייל, אך יצא שהיה לנו אחלה "טיול" בעיר העתיקה והנמל.
התחלנו בשוק ואכלנו ארוחת בוקר כיפית, משם עברנו לסיבוב בשווקים השונים להראות לילדים מי נגד מי, המשכנו לכיוון גן הפסגה, וגשר המשאלות. משם ירדנו לכיוון הנמל ואפילו הצלחנו לראות דייג דג דג.
לפעמים הכי כיף לא לתכנן תוכניות, ופשוט לתת לרגליים לקחת אותך לאן שהן רוצות. תענוג.
נ.ב.
שכחתי את "האתר" הכי חשוב במסלול, מלבי דג'אני בסוף.

o f i r o s 1

New member
חניה

אנחנו בד"כ מחנים בגבול בין יפו לתל אביב, אזור החנות של חינאווי, למשכימי קום יש מגרש חניה מסודר, לאחרים יש הרבה סמטאות למצוא בהן חניה.

montella

New member
אצלנו הבחורצ'יק קפץ מדרגה, ביקרנו במערת דודים

שמעל מפל דוד בשמורת עין גדי.
זוג + 2 (4.5 ו 1.5), הבחורצ'יק, שיש לו קילומטראז' בהליכה, נעזר במעקות על המצוק, טיפס וקיפץ כמו יעל נובי מנוסה... הקושי היחיד היה רק בירידה בסולם אל המערה עצמה (לא הגיע אל השלבים, אז העמסתי אותו בתורו על מנשא הגב).
התהייה היחידה שלו הייתה למה אחיו הצעיר גם מקבל גלידה בסוף המסלול "לא מגיע לו, כי הוא היה במנשא רב הזמן"...

אלעד 1975

New member
בדיוק אתמול השתעשעתי עם הרעיון להגיע למערת דודים

עם המשפחה ועוד כמה נוספות.
האם הגעתם לשם דרך נחל דוד ומפל דוד או מתל גורן או איזור בית הכנסת מדרום לשם?
ושאלה לא פחות חשובה: האם היו פקקים נוכח חסימת כביש 90? איך מתבצעת הנסיעה במעקף?

montella

New member
התחלנו בנחל דוד מסלול משפחות רגוע

מפל תחתון, שכשוך קצר וכו'.
הגענו מוקדם בסביבות 8:30, שמורה יחסית ריקה, 2 קבוצות של תיירים מגרמניה וקבוצת תגלית.
כשהגענו למפל דוד קיבלנו את ההחלטה להמשיך מעלה למערה, הבחורצ'יק הראה סימני מוטיבציה גדולים, שאלתי שאלה שתיים את הפקח שנמצא במפל ועלינו מעלה. עליה של שעה.
למעלה שקט יותר מלמטה, בריכות ריקות וצלולות.

המעקף נמצא בדיוק בכניסה לשמורה, המתנו ברכב כ10 דקות, ממש 10 מטר מהכניסה לשמורה, פותחים את הכביש לסירוגין לשני הצדדים. לא היו פקקי תנועה על 90 בשעות האלה, פרט לאותה המתנה קצרה במעקף.
ביציאה לא נתקלנו בפקקים, המשכנו לפקניק קטן ליד נחל דרגה, אך הפקק לכניסה לשמורה היה גדול יותר.

אגב בבוקר לא הבחנו בפקח שעומד ב90 ומגביל את הכניסה למצוקי דרגות, יש הגבלה של 200 מטיילים כך קראתי, היה על הכביש ניו ג'רסי אדום וזהו

אלעד 1975

New member
תודה על המידע. קצת מבאס לעמוד 10 דקות כשאתה ראשון

ובטח גם מן העבר השני לא עברו יותר מדי מכוניות.

norash

New member
אנחנו נסענו חמשוש לאזור הכנרת

יום חמישי התחלנו בבית שערים ליד קריית טבעון.
המקום היה ריק מאנשים (טוב חמישי בצהריים...). המקום עצמו יפה ומעניין. לקח לנו כשעתיים בהליכה איטית ובדיקת עומקה של כל מערה פתוחה.
יום שישי נסענו לחפש את המסלול בנחל יבניאל (החלק התחתון שלו - רצינו לעשות רק החלק ההתחלתי שעוד עביר לילדים קטנים) ולא מצאנו
כנראה טעינו איפהשהוא).
ירדנו מהרכבים וטיילנו בשדות. לפחות הנוף יפה והמזג אויר עוד לא חם מדי (לא היה שם צל)
יום שבת עשינו את המסלול על פסגת התבור. מסלול מאוד מומלץ!!!

ששש

New member
נחל יבניאל

מעניין אותי לדעת איפה התקשתם במציאת המסלול ומה זה "החלק ההתחלתי שעוד עביר לילדים"
אני לא חושב שיש בנחל משהו לא עביר.
מה שכן לזכרוני דווקא החלק האחרון מלא סרפדים וקוצים...

ששש

New member
לינק נחמד. בייחוד שהוא מתוכנו

ההצעה בלינק לילדים אכן טובה.
מעבר לכך יש באמת מעבר בסבך קוצני ולא מעט בוץ.
והערה קטנה, אם אני לא טועה לא נראה לי שמדובר בדקלי דום בנחל.
לידיעתי תפוצת דקלי הדום הצפונית בעולם היא בשמורת עברונה ליד יוטבתה.

למעלה