שבתשתיות - 531

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
שבתשתיות - 531

שבתשתיות - 531
שבת שלום, ששת קוראיי הנאמנים.
ניצן שב הביתה והביא עליכם את "הצרה" הזאת כשפתר את חידת התשתיות. לבקשתו, נערוך טיסה קצרה מעל פרויקט 531 ונתבונן במראה התוואי נכון ל-14.4 השנה.
תודה גדולה ל"נתיבי ישראל" וחברת הניהול "אמי מתום" על תצלומי האוויר והאישור שניתן לעשות בהן שימוש. מאז סיור הפורום בפרויקט, טרם נערך סיור נוסף לאורך התוואי. אי לכך, לא אוכל להעלות עדכונים נוספים על אלה שיופיעו בתצלומי האוויר. עמכם הסליחה ואנא זיכרו: ניצן אשם!

בועז ל

New member
תחנת הרכבת רעננה מרכז

שבתשתיות - 531
שבת שלום, ששת קוראיי הנאמנים.
ניצן שב הביתה והביא עליכם את "הצרה" הזאת כשפתר את חידת התשתיות. לבקשתו, נערוך טיסה קצרה מעל פרויקט 531 ונתבונן במראה התוואי נכון ל-14.4 השנה.
תודה גדולה ל"נתיבי ישראל" וחברת הניהול "אמי מתום" על תצלומי האוויר והאישור שניתן לעשות בהן שימוש. מאז סיור הפורום בפרויקט, טרם נערך סיור נוסף לאורך התוואי. אי לכך, לא אוכל להעלות עדכונים נוספים על אלה שיופיעו בתצלומי האוויר. עמכם הסליחה ואנא זיכרו: ניצן אשם!
תחנת הרכבת רעננה מרכז
מבט ממזרח למערב. תחנת "הספר" רעננה מרכז מוקמת סמוך לדרך ירושלים.

השמות של התחנות יהיו: רעננה מערב ורעננה דרום

אני מקווה מאד שהשם "מרכז" לא יתפוס, כי "רעננה מרכז"
זה דווקא השם המקובל לצומת רעננה, בקצה השני של העיר.
http://www.rail.co.il/HE/Development/Executed/Pages/MesilatHasharon.aspx

בנתיבי ישראל השמות מבולבלים.
רעננה מרכז לא מתאים לאף אחת משתי התחנות. עדיף לשמור את השם הזה לאפשרות של תחנה עתידית באזור מחלף ח"ן.
מה שכן, לרעננה דרום אולי עדיף לקרוא רעננה מזרח, או יותר טוב תחנת צומת רעננה.

בועז ל

New member
אתר הרכבת אינו תורה מסיני כאשר מדובר בשמות תחנות.

http://www.rail.co.il/HE/Development/Executed/Pages/MesilatHasharon.aspx

בנתיבי ישראל השמות מבולבלים.
רעננה מרכז לא מתאים לאף אחת משתי התחנות. עדיף לשמור את השם הזה לאפשרות של תחנה עתידית באזור מחלף ח"ן.
מה שכן, לרעננה דרום אולי עדיף לקרוא רעננה מזרח, או יותר טוב תחנת צומת רעננה.
וכבר ראינו בעבר כיצד הוענקו שמות לתחנות הרכבת באתר הרכבת והשתנו בהמשך. חוץ מזה, ואמנם ייתכן שאין זה המקרה כאן, שמות תחנות הם לעתים גם נושא למאבקים ציבוריים/פוליטיים. הקיצר, זה לא נגמר עד שזה לא נגמר.

אין ספק, אבל לתחנת רעננה מערב לא יקראו רעננה מרכז

וכבר ראינו בעבר כיצד הוענקו שמות לתחנות הרכבת באתר הרכבת והשתנו בהמשך. חוץ מזה, ואמנם ייתכן שאין זה המקרה כאן, שמות תחנות הם לעתים גם נושא למאבקים ציבוריים/פוליטיים. הקיצר, זה לא נגמר עד שזה לא נגמר.
במקרה הזה אתר הרכבת יותר קרוב למה שכנראה יקרה בפועל מאשר אתר נתיבי ישראל.
אם יהיה ויכוח לגבי שם תחנה, זה כנראה יהיה על שמה של התחנה במחלף רעננה דרום. השם רעננה מערב הוא המתאים ביותר לתחנה הנמצאת במערב רעננה.

בועז ל

New member
הרשה לי לגלות לך משהו שאולי אינך יודע.

במקרה הזה אתר הרכבת יותר קרוב למה שכנראה יקרה בפועל מאשר אתר נתיבי ישראל.
אם יהיה ויכוח לגבי שם תחנה, זה כנראה יהיה על שמה של התחנה במחלף רעננה דרום. השם רעננה מערב הוא המתאים ביותר לתחנה הנמצאת במערב רעננה.
תמיד יש ויכוחים על שמות התחנות עד לרגע האחרון. אין שום סיבה ששתי תחנות רעננה לא תעבורנה את מסלול הגיבוש הזה. וכן, גם אני סבור שצירוף השמות 'רעננה מרכז' עם 'רעננה דרום' אינו מוצלח במיוחד.

עדיין אני לא מאמין שמישהו ירצה לקרוא לתחנה המערבית

תמיד יש ויכוחים על שמות התחנות עד לרגע האחרון. אין שום סיבה ששתי תחנות רעננה לא תעבורנה את מסלול הגיבוש הזה. וכן, גם אני סבור שצירוף השמות 'רעננה מרכז' עם 'רעננה דרום' אינו מוצלח במיוחד.
"רעננה מרכז".
אם כבר מישהו יתעקש על השם "רעננה מרכז" אני מאמין שהויכוח יהיה לגבי התחנה המזרחית.
אני בהחלט מעריך שעל התחנה המזרחית יהיו ויכוחים, אבל אני לא רואה איזושהי סיבה לויכוח רציני לגבי שם התחנה המערבית.

בועז ל

New member
רוב הסיכויים הם ששמות שתי התחנות ייכנסו ל"דיון".

"רעננה מרכז".
אם כבר מישהו יתעקש על השם "רעננה מרכז" אני מאמין שהויכוח יהיה לגבי התחנה המזרחית.
אני בהחלט מעריך שעל התחנה המזרחית יהיו ויכוחים, אבל אני לא רואה איזושהי סיבה לויכוח רציני לגבי שם התחנה המערבית.
וזה, אגב, המצוי ביחס לשם של כל תחנה חדשה. עם זאת, השמות רעננה מרכז, מזרח, דרום או צפון, אינם בהכרח הבעיה. תמיד יכול לצוץ איזה עסקן מקומי/פוליטי שידרוש שם אחר לחלוטין וזו הנקודה בה מתחילות הבעיות.

לי ברור ששם התחנה יהיה קשור למלחמה הבאה :)-

וזה, אגב, המצוי ביחס לשם של כל תחנה חדשה. עם זאת, השמות רעננה מרכז, מזרח, דרום או צפון, אינם בהכרח הבעיה. תמיד יכול לצוץ איזה עסקן מקומי/פוליטי שידרוש שם אחר לחלוטין וזו הנקודה בה מתחילות הבעיות.
לי ברור ששם התחנה יהיה קשור למלחמה הבאה :)-

בועז ל

New member
אם כך, מדובר בטעות שהשתרשה היטב-היטב.

נראה לי שנפלה שם טעות
גיאוגרפית אין שום היגיון לקרוא לתחנה "רעננה מרכז".
כבר נתקלתי לא אחת בשם הזה ב"שפת הפרויקט".

כנראה בגלל שהתחנה הזו נמצאת פחות או יותר במרכז של הקטע הזה

כנראה בגלל שהתחנה הזו נמצאת פחות או יותר במרכז של הקטע הזה
של הפרויקט (הקטע שבין מחלף שמריהו מזרח לבין מחלף רעננה דרום).

amit1270

New member
ואולי בכל זאת טעות?

ואולי בכל זאת טעות?
כאן (בתוך תיאור הפרויקט) כתוב רעננה מערב. נראה שגם "נתיבי ישראל" לא ממש סגורים על עצמם...

בועז ל

New member
אולי. לי זה נראה לי כעניין של כרונולוגיה.

ואולי בכל זאת טעות?
כאן (בתוך תיאור הפרויקט) כתוב רעננה מערב. נראה שגם "נתיבי ישראל" לא ממש סגורים על עצמם...
אולי. לי זה נראה לי כעניין של כרונולוגיה.
"רעננה מרכז" מופיעה ברשת במספר מקומות (ויקיפדיה למשל) והופיעה בפרסומים מוקדמים בעיקר של "נתיבי ישראל", שבינתיים תוקנו ע"י החבר'ה של ידידנו גיא מי-טל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה