שבר בעצם הסירה. עזרה דחופה

omer ok

New member
שבר בעצם הסירה. עזרה דחופה

שלום רב, לפני כחודשיים שברתי את עצם הסירה. השבר אובחן רק לאחר כחודש וחצי. אובחן שבר בעצם הסירה, בשליש הראשון שלו, שבר ללא תזוזה אך עם ציסטה (ממה שהרופא אמר - די גדולה). הייתי אצל מספר רופאים, וכל אחד מסר לי חוו"ד שונה. כרגע יש שני אופציות- 1) לתת הזדמנות לעצם להתחבר מעצמה ע"י גבס + מכשיר מלמק (אולטראסאונד) 2) ניתוח הכולל השתלת עצם וקיבוע ע"י בורג. אני רוצה לציין שהלכתי לשני אורטופדים מאוד מוערכים ומומלצים, אשר אחד אמר לאחר צפייה בסי.טי כי אין לעצם סיכוי להתחבר מעצמה, ורופא אחר שאמר כי יש חיבור חלקי ולתת בין חודשיים לחצי שנה אופציה לשבר להתאחות. הבעיה היא כאן- אני לפני גיוס ומימד הזמן אכן משפיע. אין לי רצון להיות עכשיו ארבעה חודשים בגבס ולאחר מכן לעבור ניתוח ולהיות עוד שלושה חודשים בגבס. אך איני מעוניין כלל לבצע ניתוח שאולי אפשר להימנע ממנו. חשוב לציין כי הרופאים ראו את אותו צילום סי.טי ורנטגן. כיצד ניתן להסביר את ההבדל בגישה? איך אמור אני לדעת עם איזה רופא ללכת? תודה נ.ב זה דחוף, כי יתכן שכבר שבוע הבא יתפנה תור לניתוח. אשמח לשמוע תשובות לא רק מהד"ר, אולי מאנשים בתחום או מאנשים שהיו במצבים דומים.

למעלה