שביע טוב

שביע טוב

שבוע טוב לכולם/ן קודם כל תודה לך תמנה על הלכות שבת זה חשוב/עוזר מאוד.. רציתי ברשותכם/ן להעלות נושא שכבר דיברתי בו.. אני בעבודתי מדבר הרבה על החזרה בתשובה וכמה זה חשוב לי ולכולם ועל איך זה בוער בעצמותי.. אך לעיתים כמו היום למשל אני חוזר מהורהר מאוד..וקשה לי להסביר כי זה נופל על אוזניים ערלות.. מה לדעתכם זה בוער בי אך אני מרגיש שזה עלול להרחיקני ח"ו בשיחות הללו האם מנסינכם כדאי לי לשמור מרחק ולנסות לא לדבר עד היותי חזק מספיק??? ומה לגבי שאלות שמתעוררות בי (וזה הולך ומתגבר..) האם לחכות כי באמת עד עכשיו חיכתי וקיבתי את התשובות אט אט גם מבלי לשאול אך יש שאלות מהותיות. שלא שאלתי מה דעתכם.. תודה יהודים/ות יקרים/ות.. שבוע טוב.. מיהודי באר7עי.

כרפולי

New member
שביע טיב גם לך אח שלי

לענ"ד עדיף לשמור לעצמך את עניין התשובה ואם זה באמת בוער בך ב"ה אז דבר עם חברים שמתחזקים או שרוצים להתחזק כוון שכמו שאמרת זה עלול ח"ו רק להרחיק אותך ובנוסף להרחיק גם עוד אנשים. אז צריך להיזהר מזה. ואם בשאלתך השנייה התכוונת שברצונך לשאול שאלות אז זה המקום והזמן הוא תמיד הזמן הנכון לשאול שאלות אל לך לפחד, מה שכן אסור למהר לאף מקום, צריך לבקש מהשם שיקרב אותך אליו ויסיר ממך את כל השאלות וכו. כותב רבי נחמן מברסלב בספר המדות {אם אנני טועה} שאדם שיש לו איזו שהיא שאלה\קושיה בלב ישאיר אותה שם ויחשוב עליה טוב טוב ובע"ה לאחר כמה זמן {לפעמים שעה לפעמים ימים} תגיח התשובה לראש. רק צריך סובלנות\סבלנות והשם יאיר לבנו...........

giingiit

New member
אגיד לך למה לדעתי זה כך

מפני שכשאדם נמצא עדיין ברחם אמו, בא מלאך ומלמד אותו את כל התורה כולה, והוא יכול לראות מסוף העולם ועד סופו כפי שנאמר. כשהוא נולד, בא מלאך וסותר על פיו ומשכיח ממנו את התורה כולה. לכן זה נקרא "חזרה" בתשובה. למה חזרה? כי כבר ידענו את הכל ובעצם מה שאנחנו לומדים זה את מה שנמצא עמוק בתוכינו, ולפעמים כשאדם לומד משהו הוא מרגיש שהוא כבר מכיר את זה מאיפה שהוא. ונאמר גם שכל שאלה שאדם ישאל, התשובות כולן נמצאות בפנים, רק צריך לחפש ולברר בפנימיותינו.

giingiit

New member
ואהבת, אינך שר ההסברה לעניני דתות

וממש לא לדבר על זה עם אף אחד. תופעה ידועה היא, שככל שאדם מדבר יותר על חוויות שהוא עבר, כך עוצמתן הולכת ונחלשת. יש דברים שכמה שפחות לדבר עליהם יותר טוב. וגם אינך מספיק חזק עדיין בעצמך כדי לעמוד מול האדישות במקרה הטוב, ושנאה במקרה הגרוע, מבלי שזה ישפיע עליך. תשאיר לבורא עולם לעשות את עבודתו נאמנה, ולפתוח פתח להם לחזור מתי שיתאים להם כמו שעשה לך. גם אני הייתי כמוך, חשבתי שצריכה לספר בהתלהבות לכולם על מה שגיליתי ומהר מאד הוציאו לי את הרוח מהמפרשים ולקח זמן להחזיר לעצמי את ההתלהבות, אז תהיה חכם ותלמד מניסיוני (מהטעויות שלי). עצתי לך היא, להתרכז רק בעצמך בשלב זה. זה השבוע האחרון של אלול, שבוע יכול מאד להתחבר לבורא עולם. אל תתן לאחרים להוריד אותך מהעליה. גם אורי זהר נעלם להרבה שנים עד שהרגיש מספיק חזק כדי לחזור ולהתמודד מול קהל. שיהיה לך שבוע נפלא, ושתזכה להתקרב ולהדבק בבורא עולם. בברכה תמנה

למעלה