שבוע 10+2 ועובר בלי דופק ��

צומבה1

New member
שבוע 10+2 ועובר בלי דופק ��

הי. אתמול הלכנו לבדיקה שגרתית , שבוע 10+2 , אחרי שבשבוע 7 ראו דופק והכל היה תקין ... ישר ראיתי שהרופאה לא מוצאת ואין אורות או הבהובים ... איכשהו כבר שבועיים שאני מרגישה שמשהו הפסיק להתפתח, הבחילות והעייפות שהתעצמו בהתחלה מיום ליום פתאום נהיו פחות , אפילו התחושות בחזה קטנו. כבר שבועיים שאני חולמת שאני באולטרסאונד ומודיעים לי שאין דופק והעובר הפסיק להתפתח ... הבדיקה היתה אתמול כמו דז'ה וו גרוע. כל השבועיים האלו פשוט אמרתי לעצמי שאני סתם חרדתית ולכן לא הלכתי להבדק , אבל זה כאילו ממש הרגשתי כשזה קרה. זה הגיוני ?????
מרגישה תחושות נוראיות, אני בת 42.5, יש לנו ילדה בת כמעט 6 מטיפולים ורק לפני פחות משנה התחלתי שוב שאיבות ( שנה קודם ניסינו ו בהזרעות וטבעי וגם עברתי הסרת מחיצה חלקית שנתגלתה ).
מרגישה שבזבזתי זמן יקר ולראשונה בחיי לא בטוחה בכלל שיהיה עוד ילד. מרגישה טיפשה ומטומטמת על בזבוז הזמן, על הפסימיות , ובעיקר מלווה אותי תחושת החרדה הזו של מה יקרה אם יהיה שוב הריון ושוב יפסיק, או אם יתגלה מום בשבוע מתקדם. איך עוברים את הסיוט הזה ? אני רק רוצה לחזור לטיפולים כי אין לי זמן לבזבז. יש לי עדיין הרבה ביציות בכל שאיבה והמחשבה שלי לעשות מיד שאיבה שיהיה לי ״בנק״ ביציות כי יב כנראה דפוקות בגיל המתקדם שלי.
ועוד כמה שאלות פרקטיות - האם יש סיכוי שיש טעות ?לי זה היה ככ ברור שרואים עובר מת אבל בעלי חושב שתמיד כדאי לראות עוד רופא.זה הגיוני בכלל ??
לא נצפה דופק ולא זרימות והגודל מתאים ל7+5. הרופאה המליצה על גרידה בכלל השבוע המתקדם. האם לא כדאי לנסות הפלה עם כדור?
אנחנו אמורים לצאת לחופש בארץ עם המשפחה המורחבת יום אחרי הגרידא. זה הגיוני ? פיזית ? נפשית נראה לי אהיה שבורה בכל מקרה.
יש לי עוד סיכוי בכלל בגיל שלי להביא אח או אחות לילדה שיש לי בבית ?????

shira3121

New member
צר לי על אובדן ההריון

לדעתי אין טעם לראות עוד רופא כי אם העובר מתאים לשבוע 7+5 ואת ב10+2 ואין דופק אז אין הרבה תקוה. מזדהה איתך לגבי תחושת בזבוז הזמן , הייתי שם וזה קצת עבר לי אחרי האובדן הנוסף כי הבנתי שזה באמת לא בידי ויכולתי לנסות יותר מוקדם להביא אח לבן שלי ואולי זה היה מצליח ואולי היו לי עוד כמה הפלות .
אין לי תשובה לאיך מתגברים על החרדה ואיך בכלל מביאים את עצמך לנסות. לגבי נופש יום אחרי אם אין סיבוכים אחרי הגרידה אז אין שום בעיה מלבד להיכנס לבריכה, נפשית זה כבר סיפור אחר

משתתפת בצערך על האובדן

גם אם היית הולכת להיבדק בשלב מוקדם יותר, לא היית יכולה לשנות את התוצאה. בבקשה אל תאשימי את עצמך על כך שנמנעת מבדיקה נוספת. אל תאשימי את עצמך באופן כללי, אבל הויתור על רגשות האשם הוא קשה וקשה לביצוע כשאת עדיין בתוך הסערה.

הריון אחרי אובדן הוא הריון חרדתי (יותר מהריון לפני אובדן). האובדן מציף עוד דרכים רעות שבהן ההריון יכול להסתיים, והמאבק הוא לא רק עם השדים מהאובדן האישי, אלא עם שדים של נשים אחרות. ובכל זאת אני ואחרות שרדנו ועברנו הריונות תקינים אחרי אובדן. זה קשה ולפעמים צריך עזרה מבחוץ כדי להתגבר על המצוקה, אבל זה אפשרי.

האמת המרה היא שבגילך הסיכויים להריון תקין אינם גבוהים, גם אם השאיבות מניבות כמות יפה של ביציות. אני צעירה ממך ב-3 שנים ונאבקת בביציות הדפוקות שלי כבר זמן מה. מבחינתי אפשר להמשיך כל עוד בני הזוג מסכימים שהתקוה חזקה יותר מהויתור (גם אם התקוה מתבססת על סיכויים קלושים).

לגבי החופש, ההתאוששות לאחר גרידה מאוד משתנה מאישה לאישה וגם בין גרידות יש הבדל. אני חושבת שאני הייתי נמנעת מלצאת לחופש ואם במקרה הייתי מרגישה מספיק טוב, הייתי מפתיעה ומגיעה. השאלה היא מה עושים עם הילדה שבטח מצפה לחופש המשפחתי. זה די תלוי בדינמיקה המשפחתית שלכם.

מאחלת לך שהגרידה תעבור בקלות ובשלום.

צומבה1

New member
תודה על המילים החמות ��

קראתי גם את מה שעבר עליך ושמחה שאת אחרי ההיסטרו ועם הראש קדימה ....
הגרידה בסוף תהיה מחר ואיכשהו או שאני בהדחקה או שבמין סוג של השלמה אבל ממש רק רוצה להיות אחרי כדי ללכת לשאיבה נוספת. יש לנ 4 קפואים אבל היות ואני בת 42.5 אני ממש שוקלת לייצר בנק עוברים כי עוד הריון שיסתיים לא טוב ( חס וחלילה ✋��✋��) וכבר איכות הביציות לא תאפשר כלום. השאלה מתי אפשר ללכת לעוד שאיבה בכלל.
ברור לנ שההריון הבא יבוא ( משום מה אני מאמינה בזה) אבל ממש לא אופטימית שיצליח להיות תקין בגלל הגיל. מנסה להשאר אופטימית , וכמו שקראתי אצלך, אם עדיין אנינו מייצרות ביציות רבות , צריך להאמין שתמצא הביצית שיתפתח ממנה בסוף הריון תקין .....

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

שאלת הרבה שאלות, והעלית הרבה סוגיות, ואנסה להתייחס לכמה שיותר:

1. לגבי השאלה האם יש סיכוי שיש טעות- את בשבוע 10+2. העובר ללא דופק. מתאים לשבוע 7+5. אז עם כל הכאב- אין טעות. לא יחזור לעובר הדופק. ההריון הסתיים. לצערי הרב.
את יודעת, התגובה הזו של "אולי מדובר בטעות?" מאפיינת את החלק הראשוני של קבלת ההודעה הקשה- יש תחושה של הלם. אנחנו לא רוצים להאמין שמשהו קשה ועצוב קרה, ומכאן התהייה. מכירה את זה מההפלה הראשונה שלי. שאלתי את הרופאה אם זה סופי, והיא אמרה שכן...
בכל מקרה, לפני גרידה מבצעים עוד אולטרסאונד (זה חלק מהמדיניות של בתי החולים).

2. קראתי בהודעה הקודמת שלך ששאלת לגבי למינריות לפני הגרידה. אז את אמנם בשבוע 10, אבל העובר קטן מתאים לשבוע 7+5. בשבוע זה לא חייבים להחדיר למינריות. יש בתי חולים שכן מציעים זאת. אני נמנעתי מהסיוט הזה, כל עוד יכולתי. רק בהפלה שהיתה לי בשבוע 16, הייתי חייבת לעבור את זה.
לידיעתך- צוואר הרחם לאחר ניתוח קיסרי שונה במבנהו מאשר אם האישה עוברת לידה, וזה עלול להקשות על החדרת הלמינריות. אז אם בכל זאת אין לך ברירה, לפחות תיידעי את הצוות הרפואי לגבי זה.

3. לגבי הפלה באמצעות כדור- לא ממליצה עליו אף פעם, למרות שיש בנות שעוברות את זה חלק. הניסיון שלי איתו לא טוב. אמנם כל התוכן ההריוני יצא, אבל לקח מעל חודשיים של דימומים...

4. לגבי החופשה- זה מאוד אינדיבידואלי. אני לא הייתי מסוגלת לצאת לחופשה יום אחרי גרידה. מרגישים חלשים ועייפים...מעבר לזה- מרגישים חרא ועצובים. מצד שני- אולי יש כאלו שדווקא חופשה שקטה מחוץ לבית היתה עושה להן טוב.
שוב- מאוד אינדיבידואלי.

אמשיך את תשובתי בפוסט נפרד (מפחדת שההודעה כבר ארוכה מדי ותפוז לא ידע איך להתמודד איתה....).

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
המשך תגובתי-

5. כתבת שכבר שבועיים הרגשת שאולי משהו לא בסדר. הבחילות והעייפות פחתו, התחשובות בחזה קטנו. חשוב לי להבהיר לך (לקראת ההריון הבא)- אין קשר בין קיום תופעות הלוואי ובין תקינות העובר ו/או ההריון. יש בנות שהעובר כבר ללא דופק, והן עדיין עם בחילות מפה ועד הודעה חדשה...
לי מעולם לא היו בחילות- גם בהריונות עם הילדים ולא בהריונות שהתסיימו בהפלות.

6. שאלת אם זה הגיוני שהרגשת כאשר ההריון הפסיק. אני לא יודעת. אין לי על זה תשובה. נראה לי יותר הגיוני שהחרדות מפאת הגיל קפצו להן.
יכולה לספר על עצמי, שבהריון עם ביתי השלישית (נולדה לאחר 6 הפלות ברצף), הייתי בטוחה כל שנייה שאסון נוסף הולך להתרחש. ולא. נולדה תינוקת בריאה:)

7. את מספרת על רגשות אשמה כבדים שיש לך לגבי בזבוז הזמן שהיה. לגבי עניין זה- אי אפשר להתווכח עם רגשות אשמה וקשה מאוד להתמודד איתם. הבעיה איתם זה שהם לא מקדמים אותנו בכלום. הם רק מקשים.
ממליצה בחום על תהליך טיפולי רגשי, שבו תוכלי לעבד גם את הרגשות הללו, כדי לעזור לעצמך.

8. לגבי החרדה שמא בהריון הבא יקרה אותו הדבר- גם מהחרדה הזו אי אפשר להתחמק. מציעה לך, כאשר יתחיל ההריון הבא, להיכנס לפורום "הריון אחרי אובדן" (בתפוז), ונעזור לך שם להתמודד.

מקווה שאכן התייחסתי לכל מה שהעלית.
את מוזמנת לשתף ו/או לשאול ככל שאת חפיצה.

שולחת חיבוקי נחמה וכוחות

שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

צומבה1

New member
תודה על כל ההתייחסות ...

לקחתי לתשומת ליבי את כל מה שרשמת ואני מנסה להשאר חיובית. נראה מחר מה ארגיש אחרי הגרידה .... לגבי החופש- נתחיל אותו משבת , הזזנו ביום. מקווה שנפשית בעיקר יעשה לי טוב. לא רציתי לבאס את הילדה ושאר המשתתפים .....
הגיל , הגיל , הגיל ..... אני ממש בלחץ מזה שאין לי זמן לבזבז על עוד הריונות לא תקינים. גם לא נראה לי שאצליח לעמוד בזה נפשית אם חלילה יקרה בשבוע מתקדם. זה ממש ערער לי את כל הבטחון ..

צומבה1

New member
שאלה לגבי ציטוטק לפני הגרידה

מתוכנת למחר. 4 שעות לפני אני אמורה להכניס לנרתיק כדור ציטוטק. האם יש מינונים שונים או כל הכדורים זהים ? הרופא אמר לי מינוי מסויים ורופא אחר מינון וזמן החדרה אחר לפני ... הילדה שלי נולדה בקיסרי אז זה למעשה כמו הריון ראשון מבחינת צוואר הרחם ...

לדעתי אכן עם האצבע

בהריון הראשון שלי שנגמר בלי דופק, הרופא החדיר 4 כדורי ציטוטק לנרתיק. ההחדרה היא ידנית וכנראה עדיף כמה שיותר עמוק, כדי שלא ייפלט (אצלי נפלט כדור אחד אחרי כחצי שעה).
תהיי מוכנה עם תחבושות הגייניות, כי לפעמים עשוי להיות דימום בעקבות הציטוטק. בכל מקרה כדאי להגיע לביה"ח עם תחבושות לאחרי הגרידה.

צומבה1

New member
כמה ציטוטק מחדירים לפני גרידה

1 ? זה משנה אם ילדתי בעבר או לא ? מפחדת שבגלל שהיה קיסרי ולא לידה רגילה אולי צריך 2 כדורים ?... כי זה מה שנאמר לי .... ומה עם אנטיביוטיקה ? לא אמורים להתחיל יום קודם? לא אמרו לי על זה כלום.

לכל בי"ח פרוטוקול משלו

באובדן הראשון (לפני לידת בתי) לא עברתי גרידה אלא ציטוטק בלבד: 2 מנות של 4 כדורים (בהחדרה וגינלית) בהפרש של יומיים זו מזו.
בגרידות קיבלתי ציטוטק להמסה בפה:
בהפסקת הריון בשבוע 13+1 ציטוטק + למינריות.
בעובר בגודל שבוע 9+2 רק ציטוטק.

לגבי אנטיביוטיקה, שאלתי בגרידה האחרונה אם אני לא אמורה לקחת, אמרו לי שקיבלתי מנה מוגברת יחד עם העירוי. ממליצה לברר מחר בקבלה לפרוצדורה. באופן כללי ממליצה להכין דף עם שאלות, בזמן אמת קשה לזכור את כל השאלות שבטוח מציפות אותך.
מבחינת חווית ההרדמה, הפרוצדורה מאוד דומה לשאיבה.

צומבה1

New member
תודה עזרת לי מאוד

עדיין לא רגועה לגבי כדור וגינאלית אחד של ציטוטק לפני הגרידה. תמיד שמעתי שנותנים 2. מפחדת שעלול לא לעשות את העבודה ואז יפגע צוואר הרחם .....
אכן אעשה לי רשימת שאלות ... ואם מישהי היתה אומרת לי שנתנו לה ציטוטק 1 נרתיקי היתי נרגעת שזה בסדר .....

לא מסכימה איתך בכלל - לא בזבזת את הזמן ואת לא מטומטמת

בני אדם מבשילים לקראת תהליכים שונים בקצבים שונים.
הבאת ילדה מטיפולי פוריות. ידעת שהמסע לא פשוט.
ידעת את גילך לאורך כל הדרך.
וודאי דנת בנושא עם בעלך מפעם לפעם.

כנראה חיכית לעצמך. כנראה לא היית בשלה.
חוכמה שבדיעבד היא הרי לא חוכמה.
והלקאה עצמית היא הרי.... רק דרך לאמלל את עצמנו.
אין לה כל נגיעה למציאות.
מה שהיה היה. נקודה.

לגבי מה שיהיה.
לא ניתן לדעת. אולי תצליחי להביא אח/ות לבתך. אולי הביציות יאכזבו שוב. אם את מחליטה להיכנס לעוד הריון - זה הסיכון שאת לוקחת. אין הנחות בגלל גיל. זה משחק רולטה. וצריך גם מזל. הלוואי שיהיה לך.

נשמע שאת רוצה ומתכננת לנסות שוב, אני הייתי פועלת כך לו זה מה שהייתי מרגישה. ואם לא תצליחי - יש אפשרויות נוספות. ואולי כדאי לשקול אותן. תרומת ביצית למשל. יש פורום פה בתפוז שזה שמו. מי שהביאה ילד דרך תרומה - כל מי שהביאה ילד דרך תרומה - מספרת רק כמה היא מצטערת שחיכתה עד אז.

אבל את לא שם, אני סתם שמה את זה פה שתדעי.
מה יש פה.
ענת1111 שעברה 4 (!) הפלות רצופות וילדה בת בריאה ושלמה לא מזמן. מעל גיל 40.
חברה טובה שלי שילדה בת ראשונה אחרי הפסקת דופק בשבוע 8 .היא היתה בת 43.
חברה של אמא שלי. פנצ'ר ראשון בגיל 44. ועוד אחד בגיל 46. אני הייתי הבייביסיטרית שלהם.

את מבינה, נכון שהסטטיסטיקה נגדך, אבל היא גם רק סטטיסטיקה. כלומר, יש מישהי גם בצד השמאלי של עקומת הפעמון, שבגיל 24 מתקשה מאד ללדת, ואולי פונה אף היא לטיפולים/תרומת ביצית. ויש כאלה שיולדות גם בסוף שנות הארבעים שלהן.

הדרך היחידה לדעת איפה את היא לנסות.

כמה הערות קטנות -
אני לא הייתי נוסעת לחופשה. את כמובן תעשי מה שאת מרגישה שנכון לך. אולי עבורך זה כן מתאים ונכון, ואולי עדיף על להישאר בבית.
אני עברתי גם גרידה וגם הפלה בציטוטק. לי שתיהן עברו בסדר גמור (פיזית, כן?)
לגבי התקווה שחלה טעות - לפני ביצוע הפלה, בין אם בציטוטק ובין אם בגרידה, עושים אולטרסאונד נוסף. ואם זה לא חלק מן ההליך הקבוע במוסד בו תבצעי את התהליך - תדרשי בתוקף לעבור אולטרסאונד שכזה. בשום אופן אל תיכנסי להפלה כשנדמה לך שאולי קיימת עוד תקווה.

אני מצטערת שאת איתנו, בואי אלינו ככל שתחפצי לספר איך עברה הפוצדורה הפיזית אבל גם יותר מכך - איך עוברים עלייך הימים, איזה חלומות את חולמת , אילו חיבוטי נפש מסעירים אותך.
אנחנו פה. תמיד.

צומבה1

New member
תודה רבה רבה על התשובה

ריגש אותי כל מה שרשמת. אני באמת אנסה להיות ממוקדת בלהשיג את המטרה של ילד נוסף בריא .....
האמת שחיכיתי זמן רב כי היה לי מאוד לא פשוט נפשית בשנה שנתיים שאחרי הלידה הראשונה , פחדתי פחד מוות מטיפולי פוריות נוספים ( בהריון הראשון היה לי גירוי יצא קשה עם קשיי נשימה וסבלתי כאבי תופת תקוךה ארוכה. לא יכולתי לשכב איזה חודשיים בשל לחץ בחזה ....). היו לי צירים משבוע 18 והיתי בחרדה שההריון יפול כמעט עד סופו, ולקינוח ילדתי בקיסרי שגם לא היה תענוג ...גם זוגית היה קשה לנו בהתחלה ופחדתי שתינוק נוסף יערער את המשוואה לגמרי. התחלנו לנסות שוב לפני שנה וחצי שנתיים .. בהתחלה טבעי , אז הזרעות , אז החזרה של מוקפאים מה ילדה הקודמת שממש בניתי עליהם אבל לא שרדו אוב הפשרה .... ואז גילו שיש לי מחיצה חלקית ( שאולי מסבירה את הצירים המוקדמים עם הבת שלי ) אז עברתי ניתוח להסרה ... ואז עברתי 2 שאיבות ובגלל חשש לגירוי יתר לא החזרתי באותו חודש... ומפה לשם עברו כמעט 6 שנים מהלידה האחרונה ..... ועכשיו כשכתבתי את כל זה. אני מבינה שכנראה לנו , זה לא היה יכול להתחיל לקרות כל נושא ההריון הנוסף קודם .....

שירהד1

Member
מנהל
אוף...איזה סרט רע....

מה שאת עברת
.

בהצלחה היום ותעדכני אותנו לאחר מכן.
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אני שמחה שעזרתי, ומאד מאמינה במה שכתבתי

וכמובן.... מכירה את המנגנון הזה מעולה מעצמי.

אנשים הרבה פעמים אומרים
אוף.... לא הייתי צריך - ללמוד ספרות (אלא כלכלה)
להתחתן עם רבקה (אלא עם שלומית)
להשקיע בבורסה האמריקאית ב 2008 (אלא בסין)

אנחנו כועסים על עצמנו, מותחים ביקורת על כל צעד ושעל שעשינו, שבנקודת הזמן הנוכחית ברור לנו שהיה שגוי.
אבל למעשה, כשפורטים את הדברים למטבעות קטנים, תמיד אפשר למצוא את ההגיון מאחורי כל החלטה וכל בחירה.

אני מאחלת לך שלוות נפש ואמונה שלמה בכל בחירה שתעשי.

צומבה1

New member
כמה חוכמה בתשובות שלך

נשמע שאת באמת עברת הליך משמעותי עם עצמך שבאמצעותו את יכולה לתרום ככ הרבה לאחרים .... תודה !

למעלה