שבוע טוב ומבורך!!!

שבוע טוב ומבורך!!!

אך היה חנוכה ? עליתם הרבה במשקל? תגידו לי אך עובדים עם הילד בן שלוש וחצי על מוטוריקה עדינה וגם גסה?

שבוע טוב ומבורך!

מה נשמע? אם המשקל בבית הוריי לא משקר, אז לא עליתי, ב``ה. בתחילת חנוכה אכלתי סופגניות, לביבות וספינג` בלי חשבון, מאמצע חנוכה חטפתי צרבות רק מלחשוב על זה... לקחת כבר הפניות לריפוי בעיסוק ואת השאלונים להורים ולגננת?

פרומית1

New member
בקשר לריפוי בעיסוק

גם אם היא הולכת לריפוי בעיסוק טוב שתעזור לילד שלה בבית זה רק יחזק אותו ועוד בדברים נחמדים,וגם אם הולכים להתחיל את הפרוצדורה עד שתתחיל את הטיפול ייקח בערך חצי שנה עד שיתחיל טיפול ממשי וכדאי להתחיל לעזור לילד ביחד עם הגשת הטפסים

את צודקת מאוד

ויחד עם זאת ברור שעצות בפורום, טובות ככל שיהיו, הן לא תחליף לאבחון וטיפול מסודר בריפוי בעיסוק. לכן יחד עם תחילת עבודה עצמית בבית, לפי עצותייך הטובות ועוד, חשוב להתחיל בפניה לטיפול, קל וחומר כשאנחנו יודעות כמה ארוכים התורים לטיפול.

פרומית1

New member
שבוע טוב ומבורך

החנוכה עבר מקסים וטוב שחוזרים לשיגרה כי היא טובה לכולם אך מצד שני היא גם מעייפת ועמוסה עם ילד בן שלוש על מוטוריקה עדינה נותנים לו להדביק מדבקות קטנות אפילו שזה קשה להשחיל חרוזים בגדלים שונים וכן צביעה וגזירה והעיקר להשגיח שלו יגזור שום דבר אלא רק את הדף או העיתון מוטוריקה גסה- לתת לו לטפס על מתקנים לגעת בחומרים כמו בצק ופלסטלינה לתת לו לנקות עם סקוצ',כל מיני מרכיבים יכולים רק לשפר לו את שתי המוטוריקות בהצלחה

פרומית1

New member
שיהיה בהצלחה

והכי חשוב בהנאה,כל יום תגווני ואז הוא הנה ואת תרגישי שאת עושה לו טוב,ואת לא תאמיני איך בתוך תקופה תיראי שיהיה לך ולו קל בדברים נוספים ,זה משפיע על כל הגוף

שבוע טוב ורק טוב!

המלצה שלי: מוטוריקה גסה: לתת לילד חימר, בצק, פלסטלינה, בהתחלה לתת לו ללוש סתם, ולעשות צורות כמו נחש וכדו', בהמשך לחשוב יחד על רעיונות כמו גן חיות, או ג'ונגל, וליצור ביחד צורות, אם זה בצק אפשר לאפות ולאכול - זה יתן לו המון מוטיבציה. (בבלוג שלי יש הדגמה איך להכין גן חיות מבצק). מוטוריקה עדינה, לתת לילד ניירות, וצבעים מכל מיני סוגים, לתת לו לצייר, בהתחלה יהיה לו קשה ובמשך הזמן הוא לאט לאט ישתפר. לתת לו מספריים קטנות של ציפורניים, לצייר לו צורות כמו עיגול וריבוע, ולתת לו לגזור מסביב, לא נורא שזה לא מושלם. הכי חשוב - לא לתסכל אותו, לא להגיד לא ככה, אתה לא יכול, לא הולך לך, אלא לעודד אותו להשתפר, אפילו עם טבלת נקודות על התמדה. לקחת בחשבון שיהיו מטלות שיהיו קשות לו גם בהמשך, אבל שזה לא יפגע לו בבטחון העצמי מתוך מה שהוא שומע בסביבה שהוא נמצא בה. בהצלחה!

עלה קטן1

New member
חיזוק חגורת הכתפיים

תתלי לו על הקיר בלוק שיצייר בעמידה תובילי אותו למקלחת כשאת אוחזת לו ברגלים והוא הולך על הידיים יש לי עוד מליון אם תרצי תכתבי לי

למעלה