שאלת תם לגבר - למה חוק "נאשם בפלילים לא יכול להיות בכנסת" - לא יכול לעבור במדינת ישראל ?

נאגי אסגוס

Well-known member
זה היה משחרר אותנו מאווירת בית השימוש הקיימת
ובית שימוש הוא חלק מהטבע
העם בקונפליקט
תבין

Harrington

Well-known member
מנהל

שאלת תם לגבר - למה חוק "נאשם בפלילים לא יכול להיות בכנסת" - לא יכול לעבור במדינת ישראל ?​

ראשית בגלל מה שכבר נאמר, זאת פגיעה בזכויות הפרט להתמודד לכנסת, זכות שנחשבת זכות יסוד.
שנית בגלל שבמקרה דנן מדובר בחוק פרסונלי לחלוטין שנועד להיפרע מאדם מאוד מסוים, וחוק כזה פסול פר הגדרה.
שלישית כי פשוט אין סיבה מיוחדת. דמיין שכל נאשמי ישראל מרגישים מקופחים בעניינים מסוימים ורוצים להקים מפלגה. למה שזה ייאסר עליהם? שיתמודדו בכיף ואם הציבור יהיה מעוניין בהם, הם גם ייבחרו.

ראשית בגלל מה שכבר נאמר, זאת פגיעה בזכויות הפרט להתמודד לכנסת, זכות שנחשבת זכות יסוד.
שנית בגלל שבמקרה דנן מדובר בחוק פרסונלי לחלוטין שנועד להיפרע מאדם מאוד מסוים, וחוק כזה פסול פר הגדרה.
שלישית כי פשוט אין סיבה מיוחדת. דמיין שכל נאשמי ישראל מרגישים מקופחים בעניינים מסוימים ורוצים להקים מפלגה. למה שזה ייאסר עליהם? שיתמודדו בכיף ואם הציבור יהיה מעוניין בהם, הם גם ייבחרו.
גבר מדובר במשרה ציבורית וזכויות הפרט לא מענינות, יעני ככה זה בכל המדינות המתוקנות. למשל אני גנרל בצבא וצריך להקפיץ את הבת שלי לחוג בלט אבל אני באמצע פעילות אז שולח את הנהג שלי, וסיבת הפרט הזאת העיפה אותי מהצבא....החוק לא פרסונלי אלא מתייחס למקרה קיים (אתרע הגורל להניח את אבן הרחיים על אדם אהוב, אבל, זה נסיון...) שמייצר בעיות מוסריות (זה ציבורי) ולכן יש לישר את העקוב.

Harrington

Well-known member
מנהל
גבר מדובר במשרה ציבורית וזכויות הפרט לא מענינות, יעני ככה זה בכל המדינות המתוקנות.
זכויות הפרט דווקא כן מעניינות, ברוב מדינות העולם. מה המצב מבחינה ספציפית זו אינני יודע, אבל זה גם לא ממש מעניין אותי ולא רלוונטי למה שלדעת כל אחד מאיתנו צריך להיות המצב בישראל.

marabo

Well-known member
גבר מדובר במשרה ציבורית וזכויות הפרט לא מענינות, יעני ככה זה בכל המדינות המתוקנות. למשל אני גנרל בצבא וצריך להקפיץ את הבת שלי לחוג בלט אבל אני באמצע פעילות אז שולח את הנהג שלי, וסיבת הפרט הזאת העיפה אותי מהצבא....החוק לא פרסונלי אלא מתייחס למקרה קיים (אתרע הגורל להניח את אבן הרחיים על אדם אהוב, אבל, זה נסיון...) שמייצר בעיות מוסריות (זה ציבורי) ולכן יש לישר את העקוב.
לא הגיוני שעל משרה ציבורית יחליט הציבור?
אם אתה לא סומך עליו אל תקיים בחירות.

לא הגיוני שעל משרה ציבורית יחליט הציבור?
אם אתה לא סומך עליו אל תקיים בחירות.
גבר זה הגיוני שציבור יבחר ממבחר מובחר, נקי מכל רבב, כמו של המשמשים בקודש, יעני הציבור צריך להבין שעניניו הם קודש. אז אתה שואל "מה אם כל אנשי העיירה רמאים" ?

DANIAVNI

Well-known member
התשובה לשאלה שכזו תלוייה ברמת האמון שיש לתת בהליך שעד האשמתו של אדם .
ככל שרמת האמון בהליך כזה נמוכה יותר כך יש פחות צידוק לכזה חוק.

יש לנו הזכות להביט לאחור ולשאול
איזו רמת אמון אנחנו יכולים לתת במערכת שהפכה את בנימין נתניהו לנאשם בדין ?

לנוכח העדות המבולבלת של פילבר, ההכשר שנתן שי ניצן להשגת ראיות פלילית ע"י הדס שטייף ועוד
הכל בכל מכל, אותו תיק, תיקים אחרים, תיקים קרובים
שקרי הפרקליטות בבת משפט למשל בפרשת הבנייה הבלתי חוקית של נפתלי בנט
טענותיו של השופט שוופס על איומים שאיימו עליו בפרשת זדורוב

המערכת הזו זקוקה לטיפול בעצמה

בקושי ניתן לקבוע שלמורשע נעשה משפט צדק
על אחת כמה וכמה מי שטרם הורשע

Harrington

Well-known member
מנהל
המערכת הזו זקוקה לטיפול בעצמה
בשביל שמערכת תטפל בעצמה, היא צריכה קודם להבין שהיא זקוקה לטיפול. המערכת (עדיין) לא שם (וגם לא נראה שהיא מתקרבת לשם).

אגב לגבי האיומים על אב ביהמ"ש בתיק זדורוב, האיש הצהיר שזאת לא הייתה הפרקליטות שפנתה אליו. נתון קטנצ'יק שבתשקורת ובקרב אוהבי הקונספירציה והסבורים שזדורוב חף מפשע, קצת המעיטו באזכוריו :).

התאוריה אומרת שכיון שיכול להיות שההאשמה היא שיקרית(קנוניה נגד ביבי אולי הימין) אזי צריך לחכות לסוף המשפט.

כמובן שבמבחן המעשה אין כאן עקביות כי לנושאי משרה אחרים מספיק האשמה בפלילים.

ז"א צריך תעודת יושר שבשביל לקבל אותה אסור שתהיה באמצע הליכים פליליים.

ז"א או שמבטלים את תעודת היושר להאשמות ומחכים לתוצאות המשפט(אולי גם לערעור בתקופת זמן מסוימת)

או שצריך לעשות את חוק ביבי...

אפשר להתחכם עוד ולומר שביבי התחיל "נקי" ז"א בלי האשמות ואז לכאורה במקרה כזה זה "לא תופס",

כי תעודת היושר נשדרשת לתחילת הכהונה/עבודה.

ואפשר להגיב לטענה ש"כיון שזה המשרה הבכירה ביותר" אזי נדרש ניקיון יתר...

ai27

Well-known member
כי נאשם זה לא מורשע.
אם יגידו שאתה גנבת, ואתה אומר לא, אז כשמבררים אתה נאשם.
ואז מה?
כל אחד שרוצה להיות ראש ממשלה ואין לו מאפיה שתדאג לחסל את כל מי שמדבר נגדו,
יהפוך להיות "נאשם"...

כי נאשם זה לא מורשע.
אם יגידו שאתה גנבת, ואתה אומר לא, אז כשמבררים אתה נאשם.
ואז מה?
כל אחד שרוצה להיות ראש ממשלה ואין לו מאפיה שתדאג לחסל את כל מי שמדבר נגדו,
יהפוך להיות "נאשם"...
גבר אבל אם הרו"ח שלך נאשם בגניבה עדיין תמשיך לתת לו לטפל לך בעניני הכספים ? יעני אתה כנראה לא האדם הסביר

מוטי חוף

Well-known member
גבר אבל אם הרו"ח שלך נאשם בגניבה עדיין תמשיך לתת לו לטפל לך בעניני הכספים ? יעני אתה כנראה לא האדם הסביר
ראש ממשלה זה לא רואה חשבון ,

כל עוד הוא לא הורשע הוא בחזקת זכאי ויכול להמשיך להיות ראש ממשלה שר בטחון וכו' .

יעקב נאמן יצא בסוף זכאי​

ai27

Well-known member
גבר אבל אם הרו"ח שלך נאשם בגניבה עדיין תמשיך לתת לו לטפל לך בעניני הכספים ?
אם מישהו הורשע בגניבה - אסור לו לטפל בכספים,
אבל אם בא איזה מניאק ואומר שהרו"ח גנב, כדי לסחוט ממנו כספים או להתנקם.

זה לא אומר שעכשיו 4 שנים הרואה חשבון יקבץ נדבות, עד שהשופט יגמור לדבר עם כל העדים שהמניאק אירגן,
מבין?
מעמידים עליו רו"ח אחר שבודק מה הוא עושה.
כמו רגולטור כזה.

ומה קורה עם עוכרי דין?
עכשיו הסתיימה תביעה נגד עוכר הדין המשפחתי שלנו, הוא הפסיד ישלם קצת וזהו,
תאר לך שבגלל המניאק שתבע אותו הוא לא יכל לעבוד 4 שנים?
כולם היו אומרים לעוכרי הדין שלהם שהם לא משלמים ואם עוכר הדין מתלונן הם יתבעו אותו

אם מישהו הורשע בגניבה - אסור לו לטפל בכספים,
אבל אם בא איזה מניאק ואומר שהרו"ח גנב, כדי לסחוט ממנו כספים או להתנקם.

זה לא אומר שעכשיו 4 שנים הרואה חשבון יקבץ נדבות, עד שהשופט יגמור לדבר עם כל העדים שהמניאק אירגן,
מבין?
מעמידים עליו רו"ח אחר שבודק מה הוא עושה.
כמו רגולטור כזה.

ומה קורה עם עוכרי דין?
עכשיו הסתיימה תביעה נגד עוכר הדין המשפחתי שלנו, הוא הפסיד ישלם קצת וזהו,
תאר לך שבגלל המניאק שתבע אותו הוא לא יכל לעבוד 4 שנים?
כולם היו אומרים לעוכרי הדין שלהם שהם לא משלמים ואם עוכר הדין מתלונן הם יתבעו אותו
גבר נסתפק בהודאה: "מעמידים עליו רו"ח אחר שבודק מה הוא עושה. כמו רגולטור כזה"
אבל יעני מה קורה שהנאשם מסרב שימונה לו "רגולטור" ?
ובכן, הוא לא יכול לעסוק במקצוע, נכון ?

ai27

Well-known member
גבר נסתפק בהודאה: "מעמידים עליו רו"ח אחר שבודק מה הוא עושה. כמו רגולטור כזה"
אבל יעני מה קורה שהנאשם מסרב שימונה לו "רגולטור" ?
ובכן, הוא לא יכול לעסוק במקצוע, נכון ?
גבר, במקצוע הזה יש כבר רגולטורים מכל כיוון אפשרי
ולמרות שכולם הסכימו להכל,
פתאום החליטו שצריך לבדוק שוב בבית משפט.
יעני מלכתחילה הכל חירטוט

למעלה