שאלת קושי

• פותח הנושא BMWE
  • פורסם בתאריך

BMWE

New member
שאלת קושי

לא Cauchy הידוע (ימך שמו וזכרו). חבר שלי הציע לי לעשות את הפרוייקט ההנדסי במפעל בטחוני. השאלות: 1. האם יכול לעזור בשיבוץ טוב יותר? 2. האם ניתן לעשות את השירות כך שיהיה קשר לאותו מפעל (במטרה להמשיך אחרי הקבע)? 3. כמובן שצריך שם סיווג האם הסיווג של האחד עוזר לזה של השני (של צה"ל ושל המפעל)

אפשר לעשות שירות צבאי בתעשייה

הבטחונית, אבל אין לי שמץ של מושג אם גם עתודאים יכולים, אם כי הגיון מסויים אומר לי שאולי אלה שישובצו במפא"ת יזכו לכך. אבל צבא? הגיון? נההההה

lepidus

New member
אפשר ברפאל

רפאל היתה פעם חברה ממשלתית (רשות לפיתוח אמצעי לחימה) ואז הפכו אותה לחברה בע"מ (פשוט שינו את השם מרפא"ל לרפאל בע"מ). אבל מה שקרה הוא שהמדינה השאירה בידיה את מרכז הפיתוח, שבו יש גם אנשי צבא (בחלקם הגדול עתודאים). אלביט היא חברה פרטית לחלוטין, כך שקשה לי להאמין שיש שם תקנים אורגניים לעתודאים. לגבי תע"ש ותעשיה אוירית, אין לי מושג, אבל אני לא מכיר אף אחד שמשרת שם...

lepidus

New member
אני לא מדבר על קפ"טים

שמלווים פרויקט, אלא על חיילים שמוצבים שלישותית ביחידות האלה

amir_aikido

New member
תשובות חלקיות

1. אם באותו המפעל ניתן לשבץ עתודאים ישירות - הרי ברור שזה יכול לעזור לקבל שיבוץ לאותו המפעל. ואם עובדים שם עם יחידות מסוימות של צה"ל, זה יכול ליצור היכרות ישירה בינך ובין קצינים עתודאים באותן יחידות שיכולים להמליץ עליך למעלה (אולי תופתע אך זו שיטה בעלת משמעות גדולה יותר מרוב השיטות שאני ראיתי עד היום להשפיע על רצון החיל בתחום הזה - מנסיון מהצד של הקצינים). 2. ראה התשובות ל- 1. 3. לא, הסיווג במסגרת משרד הביטחון לא חוסך בירוקרטיה בסיווג הצה"לי. המערכת אפילו מספיק מטומטמת כדי לתת לך סיווג אחד בקטגוריה אחת וסיווג אחר בקטגוריה השניה. אמיר

זה דווקא כן חוסך בירוקרטיה

אבל לא לרמה שתהיה ממש מודע לזה (תהליך של שבועיים במקום של כמה חודשים, בהנחה שהסיווג בתוקף)

amir_aikido

New member
אני מדבר על בירוקרטיה לעתודאי

הנסיון שלי היה בכיוון ההפוך - לעשות סיווג אזרחי בעת שיש לי סיווג צבאי (ואגב, האזרחי שביקשתי היה נמוך יותר). ומבחינתי - הבירוקטיה היתה זהה - נדרשתי למלא טפסים מחדש, לרשום ממליצים וכו'. יתכן שהמערכת עצמה לא צריכה לעבור את כל התהליך שוב, אבל מבחינת העתודאי, הבירוקרטיה נשארת זהה. סייג אחד- כיוון שהסיווג שלי נעשה לאחר השירות, עברו הרבה שנים בין קביעת הסיווג הראשון והשני. אמיר

תלוי בזמן התוקף של הסיווג

כאשר הזמן שנחשב הוא מהיום בו הפסקת לשרת ועד ליום בו אתה שוב מעוניין בסיווג בטחוני (אם אתה ממשיך כמילואימניק אז זה לא נחשב). אבל נראה לי שבכל מקרה היו מתחקרים אותך שוב, מאחר ודברים לבטח השתנו מאז התחקיר הקודם (שירות צבאי, למשל).

amir_aikido

New member
נועה - מהו נסיונך ../images/Emo35.gif

נועה אם מותר לשאול, מה הוא הנסיון שלך בתחום
אני מדבר מתוך נסיון מעשי. האם את מדברת מנסיון, או על סמך דעתך ? אמיר

../images/Emo41.gifנצל"ש: ואם בקושי עיסקנו ../images/Emo41.gif

היום שחזרתי מהמקום המוזר הזה עם המרצים, התחלתי לחשוב כל מיני מחשבות, התחלתי לחשוב על שיחה שהייתה לי עם אחת מהפקולטה שלי, היא עושה עכשיו תואר שני בהנדסה אזרחית לאחר שסיימה תואר ראשון במתמטיקה (באמת כבוד!), אני זוכר שאני אפילו שקלתי ללכת לעשות תואר במתמטיקה כי מצאתי שמתמטיקה (שהיא לא הופכת לפילוסופיה כמו חדו"א ימח שמה) היא דיי מעניינת. וזה גרם לי לחשוב... מה בעצם תורם לך בכלל תואר במתמטיקה לבדו? כאילו... תואר משולב עם פיזיקה, סבבה... אתה תוכל לפתור דברים ממש קשים בעזרת דרכים שלמדת, משולב עם הנדסה אזרחית גם טוב, גם מכונות וכלכלה בכלל... אבל לבד? למה? אזהחלטתי לשאול אותכם.

arifell

New member
תואר במטימטיקה

זה פילוסופיה טהורה, יותר מחדו"א

qet1

New member
אפשר להיות מורה למתמטיקה

וזהו בערך
סתם, אין לי מושג

arifell

New member
יש הרבה מקומות בהם מתימטיקה זה

שימושי פיתוח אלגוריתמים מתקדמים לשימושים רבים, דורש הרבה פעמים חשיבה של מתימטקאי, גם בתחום של מידול, ושל טיפול במודלים מתחומים מגוונים מאד. והרבה מקומות כאלה לוקחים מתימטיקאים אחרי תואר ראשון. אתה יכול לשאול שאלה: "מה תורם תואר ראשון ב...?" כמעט על כל נושא שלומדים בו תואר BA- אם זה בתחום מדעי הרוח, הטבע, הדשא, ואם זה בתחום האמנות. אבל הסיבה ללמוד משהו זה לא רק בגלל התועלת שתצמח לך מזה בעתיד. אלא גם בגלל העניין שתפיק מזה בהווה ובעתיד. יש הרבה אנשים שלומדים ספרות, אמנות, קולנוע, מוזיקולוגיה וכל מיני תארים שכאלה, שקשה לעיתים להתפרנס מהם. אבל כדאי ללמוד לא רק כדי למצוא עבודה במקצוע, אלא גם כדי להרחיב אופקים. לפעמים אני מזדהה עם תחושותיו של בבטיסט שעולמם של הסטודנטים בתחומים ה"שימושיים" הוא צר מאד... (אבל בדרך כלל אני מרגיש שדווקא אלה הלומדים בתחומים האחרים הם אלה שעולמם צר, כי חסר להם התחום השימושי- זה שוב הבעייה של הפרח וכיכר הלחם: יותר מדי אנשים כיום זוכרים את משמעותו של הפרח, אבל לא את זו של הלחם)

למעלה