שאלת עובדים

• פותח הנושא t422
  • פורסם בתאריך

t422

New member
שאלת עובדים

ברשותי קיוסק שעד עכשיו הפעלתי לבד
מכיוון שאני מפתח עסק חדש אני צריך עובד שיחליף אותי ומצלמות זה לא משהוא ראלי ( צריך להסתכל רוב הזמן)

איך אדע \ אבדוק שהעובד לא "סוחב" מהעסק
כמובן שאחפש מישהוא אמין ורציני אבל בתור מישהוא מהתחום אני יודע שבקלות עובדים יכולים לשלשל כספים לא מעטים לכיסם
סיגריות \ יינות וועוד מספר מוצרים אני יכול לספור \ לקבל עידכון מלאי ומכירות מהקופא

אבל מה עם שאר הדברים כמו פחיות \ ממתקים \ ארטיקים \ פיצוחיים וכו' (ויש הרבה כו' בקיוסק כידוע לכם)

כמובן שלא אעזוב את העסק ואבקר בוא מידי יום אבל מה עם שאר הזמן

ofer309

New member
יש דברים שעל היזם לראות מעבר לנראה

אחד התכונות הללו הוא להבין להפנים וליישם מה עיקר ומה תפל
נניח שאחד העובדים גונב לעיתים שווה לחיות עם הידיעה הזו אבל להנות מהרווחים שהעסק מניב.
חוץ מזה אתה יכול להסתכל בדיעבד בחלק גדול מהמצלמות.

phpclub

New member
מה כולם עושים?

שמים מצלמות, אם שמים לב שדברים נעלמים מסתכלים במצלמות
בכל עסק העובדים "גונבים", מפלחים עטים, ציוד משרדי, ושאר דברים קטנים שאף אחד לא שם לב, זה חלק מהעניין (ולדעתי גם מהכיף של העובד, להרגיש שהוא דפק קצת יותר את המעביד שלו)
אתה יכול גם ללכת בגישה הלארג'ית - להגיד לעבוד שמותר לו לקחת פה פחית ושם חבילת סיגריות (לחשב את זה לעצמך כחלק מהעלות שלו) ובגלל שאתה בא בגישה חברית קרוב לוודאי שהוא לא יגנוב ואם ירצה משהו פשוט יבקש כי אתה כל כך נחמד וסבבה איתו
אם תהיה מנייאק רוב הסיכויים שיעלמו הרבה דברים

מלצמה שתכוון בקירוב גדול לקופה (כך שאפשר לראות בבירור את העובד וגם את השטרות וההקלדות בקופה) קרוב לוודאי שתשמש כגורם מרתיע מאוד גדול כנגד גניבת כספים.

goldy

New member
גנבה היא תוצאת תיסכול

תיסכול הוא תוצאת "מצד אחד אני לא יכול לעזוב ומצד שני פוגעים בי כל הזמן".
אני ממליץ לך לקחת את העובד ברצינות: מצד אחד אתם לא חברים ומצד שני הוא רואה עובדות מדידות בשטח לכך שאתה כן מתחשב בדעתו -
מותר לך להגיד לו "לא", אך מצד שני כדאי שתתחשב בו: אם הוא יראה שהבוס הישיר שלו רואה בו עוד דברים חוץ מ"תירוץ להגדלת הרווח", אז רוב הסיכויים שלא ירגיש מתוסכל ואז לא יגנוב.

cocacola27

New member
אני אוהבת את השאלה שלך

כמו שאמרו חבריי למטה, וצדקו. עובד בעיקרון הוא נאמן למקום עבודתו. בגלל מעסיקים חארות, עובדים מתחילים לחשוב: רגע, אני עושה פה הכל, קורע את עצמי, מקבל שכר עלוב, מקבל יחס לא משהו, אז מה אני פרייאר?
אתה יכול לעשות ראיונות ולקחת מישהו שאתה מרגיש הוא אמין, אבל חשוב שתתן לו הרגשה טובה, אל תנג'ס, תבין אותו, תבוא לקראתו, תתן לו להרגיש שהוא בבית. אני דווקא לא הייתי אומרת קח מידי פעם פחית או סיגריות כי אז זה יכול להיות בלי גבול, נגיד חברים שלו באים, הוא מכבד אותם בפחית.. אבל כן הייתי נותנת לו העלאה בשכר אחרי כמה חודשים, בונוסים על מכירות גבוהות וגם פעם בחודש, כפינוק, חבילה נחמדה של שוקולד, שתייה ודברים כאלו אבל לא בהגזמה.

אתה מבין, זו הסיבה שאני הולכת להיות עצמאית. שנים עבדתי ביבוא ורכש. הייתי תותחית אבל אף פעם לא שילמו לי את מה שמגיע לי ואף פעם לא קיבלתי את היחס שמגיע לי. כמעט תמיד (חוץ ממקום עבודה אחד) אחרי שנה בתפקיד כבר לא יכולתי לדרוך שם. אם הייתי מקבלת רק את היחס ההולם, המשכורות אז נראו לי טובות, לא הייתי מחפשת נואשות את הדרך החוצה.

לכן בתור מעסיק עובדים, תלמד את הלקח. תזכר בעצמך בתור עובד ותעשה את זה אחרת. גם אם עובד אחד יאכזב, תבין שפשוט בחרת את הבן אדם הלא נכון ותלמד מזה.

בהצלחה.

goldy

New member
זה יופי שנמאס לך להיות שכירה,

אבל האם את מסוגלת לנהל את עצמך?
האם את מסוגלת לפרק את המטרה הגדולה לשלבים קטנים?
אם את לא יודעת את הפיתרון, האם את מסוגלת למצוא את האדם הנכון שיפתור לך אותה? האם את מבינה שתאלצי להיפרד מסכום לא קטן עבורו?

עבודה שכירה *מבוססת* על מיחזור שיגרת האתמול, וזה בנוסף ליחס גרוע מכל הסובב אותך, יומית וחודשית.
אחת הסטיגמות על שכיר שהולך להיות עצמאי: רואה רק את התפקיד שלו, חושב שזה מספיק; ואז כשמקים את עיסקו פיתאום מגלה שאם הוא לא היה מינימום המנכ"ל עליו להתכונן לפשיטת הרגל הבלתי נמנעת.
--עצמאי בתחילת דרכו זה שכיר שמעניש את עצמו: כשתהיי עצמאית תצטרכי *גם* למכור. למעשה אני חושב ש"למכור" יהיה 50% לכל היותר ממעשייך, גם אם תשכרי הנהלת חשבונות ועו"ד

cocacola27

New member
גולדי, אתה לא מגלה לי את אמריקה

אם הייתי חושבת שזה קל כבר לפני שנים הייתי עושה את הצעד הזה. ממכירות אני לא חוששת. דווקא בזה אני בסדר. אני רוצה להיות ממש טובה אבל זה לא מה שמרתיע אותי. בקורס מט"י מלא אנשים אמרו: אני לא רוצה למכור ואצלי זה לא ככה. אני דווקא אשמח למכור..
היום אני נמצאת בקו התפר שבין ללמוד הרבה על העסק כדי לא ליפול בגלל חוסר ידע לבין הצורך להתחיל כבר ולהזמין ולהשיג לקוחות, אחרת תמיד אפשר ללמוד עוד משהו ועוד משהו, אבל מה לעשות שצריך גם לעשות וללמוד תוך כדי התנסות.

cocacola27

New member
אגב, אהבתי את "מחזור שגרת האתמול"

כי בצורה שבה עובדים היום מה שנקרא "התמקצעות", אתה בעצם חולש על תחום קטן ומצומצם ומצפים שתהיה בו וירטואוז, לעומת זאת בעסק אתה צריך לדעת מגוון שלם של דברים, קשה להגיד שבעל עסק חי בשגרה. אתה כל פעם צריך להמציא את עצמך מחדש, אבל אם אתה שואל אותי זה מה שכ"כ יפה בזה וגם מתאים לי. אני בן אדם מאוד דינמי. בעבודה ביבוא וברכש הרגשתי חנוקה, שאני רוצה לעשות עוד, לדעת עוד ותמיד כאילו שמו לי קיר: עד כאן. תעשי תעבודה שלך ותסתמי.

למעלה