שאלת נסיונות מחדש

שאלת נסיונות מחדש

אני פוליציסטית ואין לי ביוצים טבעי. הגרידה היתה לפני 3 שבועות. אני רוצה עוד 3 שבועות לחזור לטיפול אבל כדי שזה יקרה אני צריכה עכשיו להזמין תור..... הרחם נקי, הדימום נגמר, הבטא אפסית, השחלות מלאות זקיקונים קטנים כיאה לפוליצסית. אין לי מה לחכות למחזור כי זה לא קורה מעצמו.... זה סביר להתחיל טיפול 6 שבועות מהגרידה?

ניובה

New member
המממ, ממה שהסבירו לי

הסיבה לחכות למחזור היא לא רק שהרחם יתרוקן אלא שהרירית תתחדש משום שאם תכניסי זרע לרחם שלא מכוסה ברירית כמו שצריך את חושפת את עצמך לסיכון דלקת. הגרידה מוציאה הכל, יותר ממה שהמחזור מוציא אם הבנתי נכון ולכן אחרי מחזור הם מניחים שכבר אין את הבעיה הזו. מה הרופא שלך אמר? אני מקווה שלא תצטרכי לחכות הרבה זמן, זה ממש מיאש. ניובה

תראי

לי אין וסתות באופן טבעי. להתחיל טיפול יכול להיות שמשמעותו לקחת פרוגסטרון כדי שיהיה דימום וסתי. בגדול המצה ההורמונלי שלי כל הזמן הוא כמו יום 3-5 למחזור הרופא שלי- לא מתעסק בפוריות ומפנה למרפאת פוריות. אני צריכה לקבוע לשם תור ולכן רוצה עכשיו לקבוע כי זה לוקח זמן מה שכן- יש רירית. בUS השבוע הוא ראה רירית דקה וחדשה של 2-3 מ"מ

ניובה

New member
נראה לי שכדאי

כשאת קובעת תור לבקש לדעת האם המדיניות של הרופא היא שקודם יהיה מחזור לפני שהוא מתחיל בטיפולים אחרי גרידה. תסבירי מה הבעיה ואז שיגידו לך כי את וודאי לא רוצה להגיע אליו כשסוף סוף יגיע מועד התור ואז לגלות שהוא רוצה שתגרמי למחזור לפני שהוא מטפל. זה נשמע לך אפשרי?

זו לא הבעיה

בד"כ באים לתור עם הרופא, אם צריך הוא נותן מרשם לכדורי פרוגסטרון וכבר נותן פרוטוקול להזרקת הורמונים מיום 3/4/5/ למחזור. בד"כ צריך רק פגישה אחת לכל הנושא ואז הוא נותן את כל ההוראות ויתר המעקבים וההנחיות הן דרך האחיות

ניובה

New member
נשמע שאת מוכנה להתחיל

תקני אותי אם אני טועה אבל נשמע שאת רוצה להתחיל וגם מוכנה. אין דלקת, אין שאריות, הבטא התאפסה - זה מכסה את הצד הפיסי, בהנחה שאת לא חשה ברע מאיזושהי סיבה אחרת (לי היתה דלקת ראומטית שהחריפה בהריון וחיכיתי מעט עד שמצבי הפיסי השתפר). נראה לי שהיית זהירה וחיכית ועכשיו אפשר להתחיל אם את מרגישה מוכנה שוב לעליות ומורדות הפיסיות והנפשיות שכרוכות בניסיונות וטיפולים ולהריון שוודאי לא יהיה קל. אני לא מאד מאמינה שאפשר להתכונן מראש או להמנע מלהרגיש את הטלטלות הרגשיות שזה כרוך בהן, אבל זה אינדיבידואלי ורק את יודעת אם זה יעצור אותך. אנחנו לא מצליחים תקופה ארוכה ואני רואה שיפור במצבי ונראה לי שהיום יהיה לי קל יותר להיות בהריון חדש, אבל האם זו סיבה טובה לחכות מראש - לא נראה לי בכלל, בטח לא אם הריון זה לא דבר שבא בקלות. את מרגישה שיש משהו שצריך לעצור אותך ולחשוב עוד? הדבר היחיד שאני לא זוגרת אם אמרת זה שהרופאה שלי רצתה שוב צילום רחם אחרי הגרידה (ובשביל זה שוב היה צריך מחזור, כי היא לא רצתה להכניס דיו לפני שהרירית התחדשה לגמרי פעם אחת אחרי הגרידה (כלומר גדלה, יצאה וגדלה חדשה). זו שאלה לרופא שתפני אליו אם הוא חושב שזה חשוב. שוב, אצלי היתה דלקת כך שהיה חשש גבוה לבעיה ברחם (עשינו גם ביופסיה מאותה סיבה), אני מקווה שאצלך אין משהו דומה. איך את מרגישה לגבי זה?

לא נראה לי שתהיה דרישה

לצילום רחם בסה"כ אין לי בעיות מבניות- נשאתי הריון (לא שלם ועם בעיות אבל 34 שבועות), ילדתי וגינלי (ככה שאין קיסרי שמוסיף סיכויים להדבקויות), נכנסתי להריון מכל ביוץ והסיבה להפלה ולכימי לפי רוב הרופאים היא בגלל קרישיות היתר גרידה אחת לדעתי היאלא סיבה לצילום רחם הטלטלות- הם כאן עם או בלי הריון.... וכן- כרגע אני רוצה לחזור לנסות. אף אחד לא מבטיח לי ששוב אכנס להריון מכל ביוץ... והגל (אמנם יחסית צעיר אבל לא לגמרי- יום שלישי אני בת 31) הוא גם פקטור בעיקר שנושאי קרישיות יתר

ניובה

New member
המון המון בהצלחה ../images/Emo24.gif

אני מסכימה אתך לגמרי, הטלטלות הן כאן כך או כך. לא ידעתי שלקרישיות יש קורלציה לגיל, איזה סיוט זו המכה הזו. כמו שהאמריקאים אומרים "מתנה שממשיכה לתת" אבל אני מקווה שניסיון העבר יוכיח את עצמו ושוב עם הביוץ יבוא ההריון. המון בהצלחה
ניובה

מקוםבלב

New member
היי עינב,

בגדול, זה סביר להתחיל שוב לאחר 6 שבועות. במקרה כמו שלך חשוב להתייעץ עם הרופא שמטפל בך האם חשוב לו לגרום למחזור אחד לפני החזרה לטיפול או שהווסת הבאה תהיה כבר חלק מהטיפול. אני הייתי מזמינה תור בכל מקרה. אם יש בעיה , תמיד אפשר לדחות.אם את מרגישה מספיק חזקה להתחיל שוב אז קדימה. בכל מקרה אני בטוחה שתתיעצי עם הרופא הרגיל שלך מה הוא מייעץ. והכי חשוב שיהיה בהצלחה.

noy1980

New member
היי גם אני פוליציסטית

כמעט 6 שבועות אחרי הגרידה ושום דבר לא קורה מבחינת המחזור ...גם אני תוהה האם להמתין לו או שמא לחזור להזרעות ולהתחיל טיפול כדורים .ממש מבולבלת.

לא הרופא

אמר שבכל מקרה בלי קשר לגרידה, בגלל שאין לי דימום אף פעם בצורה ספונטנית- אני חייבת כל 6-8 שבועות לגרום לו (אלא אם אני על גלולות) כי רירית שלא מתפרקת כ"כ הרבה זמן מעלה את הסיכון לסרטן רירית הרחם זו הסיבה אגב שלפני ההריון לקחתי גלולות להנקה- סרזט (כי אסור לי אסרוגן שיש בגלולות רגילות בגלל קרישיות היתר)

למעלה