שאלת מקסימום

Gor777

New member
שאלת מקסימום

לא מזמן קניתי אופני סתם ג'אמפר קומפ 2003 מידה מדיום (18). גובהי מטר שיבעים ושש. כדי לנצל את הדיווש ביעילות כדאי שהרגל תהיה כמעט ישרה כשהפדל למטה והתחת על המושב. אוקי הכל בסדר נכון? אז למה כדי שהרגל שלי תהיה כמעט ישרה אני צריך להגביהה את המוט עד למקסימום?? (תוספת של 21 ס"מ). מה יהיה שאני יגבה עוד?? בתודה מראש גוריון

SeanZoR

New member
תעשה נגזרת ותשווה לאפס

פשוט , לא? סתם... סליחה , פשוט מתמטיקה יוצאת לי כבר מכל החורים.

YoniFranklin

New member
אם אתה מתכוון לגדול עוד הרבה

אז יתכן ותצטרך להחליף למוט כיסא ארוך יותר, וסטם ארוך יותר. או במקרה הרע, להחליף לאופניים במידה גדולה יותר.

yosefrat

New member
חשוב

אני מקוה שאתה לא מוציא את הכסא מעבר למה שמותר שים לב יש פסים שמסמנים כמה מותר להוציא את המוט [ זה עלול לשבור את השילדה]

לשבור את השילדה

אבל גם את מוט הכיסא. ברגע שהמוט פחות מארבעה סנטימטרים בערך בתוך השלדה- הלחץ גדול מדי והמוט יכול להישבר בקלות רבה - וזה לא כיף לדוווש בעמידה כל הרכיבה....

Gor777

New member
הוצאתי את המוט עד למקסימום

שזה תוספת של 21 ס"מ. יש מוטות כיסא יותר ארוכות מזה? כי אני בטוח יגבה עוד. ובקשר לסטם ולאורך הצינור העליון הם בסדר גמור ובול עליי (הכימא הכי קדימה שאפשר) תודה לעונים גוריון

Gor777

New member
.

ה הק הקפ הקפצה!

leo07

New member
אני דיי בטוח שכן...

אם כבר אז אתה יכל לנצל את ההזדמנות ולחשוב על thudbuster (אני מקווה שככה כותבים את זה) של קיין-קריק - תוספת מושלמת לז"ק, זה מה שאני עושה...

Gor777

New member
טוב אז מוט אני יחליף אבל משהו שאני

לא מבין זה למה זה קורה?? הרי הגובה שלי מתאים לשלדה.

mtbRider

New member
ייתכן ולפי הדברים שאמרת, ייתכן מאוד

שהפרופורציות גוף שלך מעט שונות, רגליים ארוכות ופלג גוף קצת יחסית... כלומר באורך האופניים באות עליך טוב אבל בגובה יש לך קצת בעיה. אני לקחתי הארו V4 מידה L והאורך היה לי טיפה ארוך בהתחלה (סטם 130) אך אחרי שקיצרתי מעט את הסטם (ל-100) והתרגלתי, המצב הרבה יותר טוב. האופניים גבוהות מבחינת מיקום גובה הכסא כלומר האופניים מאוד גבוהות (אני מרים את המוט 7-8 ס"מ בשביל רכיבות כביש ו 5-6 בשביל XC ול Trail אני מוריד לגמרי... אני קיבלתי מוט כסא 400 ממ' אורך על 27.2 ממ' קוטר אך כשבאתי להחליף כסא הכסא החדש לא עלה עליו משום מה, וגם החלטתי לקחת מוט 350 כי אין לי צורך ב 400.......אם אתה מעוניין אתה יכול לשלוח לי מסר ונארגן לך רכיבה עם המוט (-ואוכ לכל אלה שחשבו על משו אחר...). איתי

תחזור למי שמכר לך את האופניים...

לפי פרטך האישיים אתה בן 15, ואתה כעת 176. יש להניח שתגבה בכמה סנטימטרים טובים כבר בשנה הבאה. בגיל הזה הרגליים ארוכות פורפורציונית לגובה יותר מאשר אצל מבוגרים - בתרגום לעיברית יש לך כנראה רגליים של 180+. לגובה כזה הייתי בהחלט מנסה שלדה גבוהה יותר, ומפצה על פלג גוף עליון קצר של נערים בסטם קצר יותר, ואולי מיקום אוכף. מנסיון - לגבוהים עדיף לטעות במידת שלדה כלפי מעלה, לנמוכים כלפי מטה. בגלל שאז אפשר לפצות במוט כידון ביתר קלות. מיקי

Gor777

New member
הבעייה היא שכבר טעיתי ../images/Emo4.gif

אז אני בינתיים יקנה מוט יותר ארוך. תודה לכל העונים הרגעתם\עזרתם לי מאוד
גוריון נ.ב איתי לצערי עובי המוט שלי הוא 32 מילימטר (נראה לי)

למעלה