שאלת מספור

שאלת מספור

דבילית, אבל זה מה יש. למאמר שני חלקים מרכזיים - חלק תיאורטי וחלק אמפירי, ובתוכם כל מיני תת-חלקים. הכותב השני רוצה שנמספר את החלקים. האם לעשות מספור רציף בין החלק התיאורטי לאמפירי - נניח 1-3 הם תת חלקים של החלק התיאורטי ו4-6 תת חלקים של החלק האמפירי. או אולי בכל חלק להתחיל מספור מחדש? (או אולי מגוחך אם יש בסך הכל 6 תתי חלקים).

לפי מה שתארת

תתי החלקים צריכים לקבל תתי מספרים (ז"א 3.1, 3.2 וכו'). אבל אתם גם יכולים לתת ל-6 הפנימיים מספור יחודי משלהם. למשל, אני מספרתי את ההיפותיזות שלי בפורמט: hyp1 hyp2 ... אם אתם מגישים לכנס/ז'ורנל, אפשר להסתכל הפורמט של ה-latex או וורד שהם משחררים ולראות איך צריך/חובה למספר. בכנסים שאני מגישה אליהם בדרך כלל אין שאלה ויש נהלים ברורים לאיך ה-paper צריך להיות ערוך (hyp1, hyp2 וכיו"ב לא מתקבלים במצב כזה).

mummy

New member
לא דבילי בכלל, התחבטתי בזה ארוכות בעצמי ../images/Emo13.gif

זה תלוי לדעתי ברמת הפיצול של תתי הפרקים וכמה פרקים יוצא בסוף. אם במספור רציף מגיעים להמון סעיפים (המון בשבילי זה בסביבות ה- 10) אז עדיף לפצל, כי זה יוצא ארוך ומסורבל מדי, ואולי גם קצת מבהיל ברמת העומס. אם אין הרבה חלקים אז אפשר רציף. אבל אני איכשהו מגיעה בסוף לפיצול - זה גם יותר הגיוני בעיני, מבחינה לוגית וקונספטואליתת. הפתרון שמצאתי היה מספור לא רציף אבל עם כותרות גדולות שמבחינות בין החלקים, או עם רמות שונות של מספור - למשל החלקים הגדולים הם פרקים ואז בתוכם יש סעיפים כמו - פרק א - כותרת (עדיף לא "מבוא תיאורטי" אלא משפט שאומר משהו על התוכן) 1. ואם צריך אז גם - 1.1 1.2 2. 3. פרק ב' כותרת 1. 2. 3. מקווה שעזרתי. לדעתי גם אם יש לך "רק" 6 חלקים בסך הכל עדיף לפצל את המספור... ונסיים בברכת שאלו יהיו הצרות שלך/שלנו

זה גם מה שאני חשבתי לעשות

השאלה אם צריך A. Theoretical Section: xxx B: The Case of XXX ואז A1. A2. A3. ו B1 B2 B3 או שזה ממש לא מתאים ופשוט לשחק עם גודל הכותרת ולדבוק כל פעם ב1,2,3 ויש עדיין צרות גדולות מאלו במאמר, אבל בשלב זה אני בוחרת להתעלם...

לטעמי - בלי A1,B1 וכו'

יותר מדיי מספרים - מקדשים על העין מה גם שאין יותר מדיי חלקים אלא שניים בלבד.הייתי משאיר כותרת, ואחר-כך 1, 2, 3. בהצלחה

mummy

New member
גם לדעתי אופציה ב' עדיפה

לא נראה לי שצריך את ה- A1 A2 אלא מספיק 1 2 3 בתוך פרק א' ולהבחין בין הרמות בגודל אות, פונט, בולד, קו או כל אלו ביחד... מה שאת אוהבת. דרך אגב, לא זוכרת לאן מיועד המאמר אבל ברוב כתבי העת יש הנחיות מאד ספציפיות לגבי כללי העיצוב והפיסוק והפירוק (מלשון חלוקה לפרקים
). אין לכם כאלו? אולי שווה לבדוק ויפתרו כל בעיותיך באחת

למעלה