שאלת יעילות

24sharon

New member
שאלת יעילות

יש לי קטגוריה לכל קטגוריה יש 4 תמונות. אני טוענת באמצעות AJAX, השאלה שלי מה יותר יעיל. לטעון AJAX פעמיים. ז"א, לחיצה על תמונה אחת מתוך 4 מציגה את התמונות - על ידי קריאה מהשרת. או לטעון דף שבו 'טמונים' כל ה-4 תמונות ובאמצעות ג'אווה סקריפט משחקים עם הURL של התמונה. מה עדיף לדעתכם? מצרפת קובץ להמחשה

24sharon

New member
איך אומרים LITERAL בג'אווה סקריפט

יש לי טבלה, ואני מעוניינת דינמית להוסיף עמודות. שורות וכד'. בASP NET 2 יש אפשרות של LITERAL - שהוא כעין הגדרת מקום ולא נכתב שום דבר לדפדפן. האם יש משהו כזה בג'אווה סקריפט? דוגמת קוד.
<table> <tr> <td> </td> <literal></literal> </tr> </table>​
ובאמצעות קוד להכניס לLITERAL לדוגמא:
<td>אבגדה </td> <td class="abc">וזחטיכ </td>​
ואז אוטומטית מוכנסים 2 תאים נוספים לטבלה. איך קוראים לפקד שלא נכתב רק שומר מקום בHTML? תודה!

אין דבר כזה

אבל בעזרת שימוש מחוכם ב-DOM אפשר לעשות דבר כזה. תיתן לאלמנט שאתה רוצה להכניס לפניו דברים איזהשהוא ID ואז תשתמש ב-insertBefore על document fragment מסויים (שיכול להכיל בתוכו סכימה שלמה)
var f = document.createDocumentFragment(); f.appendChild(document.createElement("td"); var my = $("my-id"); my.parentNode.insertBefore(f, m);​

קרמיט524

New member
../images/Emo12.gif

סתכל כאן: http://www.htmlgoodies.com/primers/jsp/article.php/11915_3662331_3 (בחלק התחתון של העמוד - פרק בשם
An Object Initializer (a.k.a. "Object Literal")​
ואם כבר מדברים על זה - מישהו שמע פעם על Json?

בוזו

New member
אולי זאת העייפות שלי, אבל לא הבנתי מה הקשר

בין המאמר לשאלה. ובאשר לשאלתך, כן.

קרמיט524

New member
אכן, אין קשר... ../images/Emo9.gif

משום מה, לא טרחתי לקרוא את התוכן של ההודעות שהגבתי אליהן, רק את הכותרת... בקיצור, מה שהתכוונתי להוכיח בחירוף נפש הוא שב-JS יש ליטראל...

שאלה של כמות.

שאלה דומה כבר נשאלה ונענתה: אם מדובר במעט נתונים, עדיף למשוך הכל יחד (פחות עומס על השרת). אם מדובר בתמונות של עשרות מגה, אז כבר הספור שונה. ההמלצה תלויה כמובן גם בקהל היעד - מחשבים (כמות זכרון, האם זה PC או משהו חלש יותר ...), רוחב פס (יתכן שאין ברירה וצריך לטעון כל פעם קצת, כדי שהלקוח לא ימתין לנצח עד לטעינת הדף), מהות השרת (שרת חזק ויעודי שיכול לטפל בהרבה פניות, או שרת שעדיף לא להעמיס עליו, שיטפל במעט פניות וישלח הכל בהתחלה ..).

24sharon

New member
שאלה שלישית להפעם

אני צריכה "קופסא" הנתונים בה נלחקים ממסד נתונים - כך שזו דינמיקה מוחלטת. הגובה המקסימלי שלה מוחלט לדומגא גובה 350PX. העניין שבהעדר נתונים אני צריכה את הנתונים ממורכזים. אז איפה הבעיה? במידה ואני משתמשת עם TD, אז יש אפשרות של vertical-align:middle - שממרכז לאמצע התא. העניין שאי אפשר לתת לו גובה, כי הoverflow:hidden לא עובד על אובייקט TD. לעומת זאת אם משתמשים עם DIV. יש אפשרות של overflow:hidden אך אי אפשר למרכז לאמצע. איך הייתם פותרים כזה פלונטר בלי להסתבך עם 1000 מדידות של הנתונים שמתקבלים מהDB? תודה

בוזו

New member
מצטער, לא הבנתי.

אני מניח שאחד המשפטים שלא ברורים הוא "בהעדר נתונים אני צריכה את הנתונים ממורכזים" ־ אם אין נתונים, את מה יש למרכז?
לפי התמונה, אני רואה שיש לך רשימה של פריטים. אפשר להגיד שגובה אבסולוטי לא קיים ממש, אז כדאי לקחת את זה בחשבון.

24sharon

New member
קובץ מאלף מילים...

בהעדר נתונים זה אומר נתונים שאינם ממלאים את כל אורך הDIV. דוגמא לבעיה מומחשת בקובץ

24sharon

New member
וכמו שניתן לראות

בנתונים מלאים אני רוצה כמו הDIV ובנתונים חלקיים אני רוצה דווקא כמו הTD. אשמח לכל כיוון או רעיון

24sharon

New member
OK פתרתי את זה בצורה עקומה

הכנסתי טבלה עם תא בודד לתוך הDIV. שהDIV עצמו בתוך טבלה.
. DIV<TABLE<DIV<TABLE אם יש לכם רעיון יותר 'נקי' אשמח לשמוע.

למעלה