שאלת טופס ירוק

שאלת טופס ירוק

אהלן, ככה: הלכתי לתומי לסניף הקרוב לקבל טופס ירוק, הצטלמתי ונשאלתי איזה רשיון אני מבקשת, אמרתי רשיון לאופנוע. עברתי את הבדיקת עינים, יש לי חותמת ועכשיו בכלל הבנתי שכתוב לי אופנוע עד 14.6 כ"ס, כלומר A2, שזה לפי הבנתי בכלל קטנוע. לא על קטנוע אני מעוניינת. העניין הוא אם זה אמור ללכת ככה, להתחיל מרישון A2 ואז לעבור לכבד יותר, או משהו אחר? זה מפני שאין לי רשיון על רכב רגיל? ואם אין קשר, יש אפשרות לשנות את הבקשה לאופנוע ולא קטנוע? תודה, אני די בורה בעניין

avi elbaz

New member
אם את מחפשת רישיון לאופנוע

את צריכה להתחיל ב A1 שזה אופנוע בינוני עד 33 כ"ס. לאחר שנת ותק תוכלי לשדרג רישיון(תיאוריה וטסט מחדש) את תצטרכי טופס ירוק חדש. בהצלחה.

guye2

New member
וואי איזה בעסה

עשיתי תאוריה אחת לרכב, טסט על עז ואז עוד שעור וטסט בשביל הבילתי מוגבל על אותה עז.

leriboy

New member
גם ה A2 הוא לאופנוע

2 אופציות לימוד לפנייך, השאלה-- מה מטרתך A2 אופנוע או קטנוע עד 14.6 כ"ס משמע 125 סמ"ק או 50 סמ"ק לימוד די זול (אם אינני טועה פטור מתאוריה אם יש לך רישיון רכב) ביטוח נמוך יותר כלים המתאימים יותר לתוך העיר A1 אופנוע או קטנוע עד 33 כ"ס משמע לרוב עד 400 סמ"ק לימודים מלאים כולל תאוריה ביטוח גבוהה יותר כלים המאפשרים ניוד קל ומהיר גם מחוץ לעיר בהצלחה

תודה, אז בעצם

אין צורך שאפנה שוב לסניף עם בקשה חדשה לטופס ירוק, אם הA2 הוא גם ללימוד אופנוע? על הטופס שלי כתוב אופנוע, לא ידעתי שהאיי2 זה גם וגם. אם כך הכל בסדר

shayoo70

New member
השאלה אם אופנוע 125 סמ"ק יספק אותך?

ולא עדיף אם כבר במקום לבזבז זמן ללכת כבר על A1 ולא על A2 הקטן יותר?

בדיוק-

זה מה שאמרתי לעצמי כשבכלל גיליתי שמדובר בנפח נמוך יותר, אם אני הולכת על זה, אז לפחות כמה שיותר קרוב ל-עד הסוף, אז בטח לא קטנוע או אופנוע שיספק נערים בני שבע עשרה. לא שאני מזלזלת, ובטח לא יודעת אם יעבוד לי על גדול יותר, אבל אם להתאמץ אז על כלי רציני. מה אני צריכה לעשות אם כבר נתנו לי חותמת של בדיקת עינים על הטופס של A2? להוציא אחד חדש לA1?

כן, הרי בכל מקרה

את בדיקת העיניים את עושה באותו מקום שאת לוקחת טופס. וההמתנה היא לשניהם ביחד, לא? ככה זה לפחות היה אצלי. אז קחי טופס חדש, תזרקי עוד 10 דקות על בדיקת עיניים חדשה, ויאללה. הA1 מחכה בהצלחה

המתנה לא

אבל כן להוציא כסף על בדיקה נוספת, או שאולי יראו שקיבלתי חותמת בטופס אחד אז פשוט יחתמו על הטופס החדש בלי בדיקה, מי יודע. תודה רבה

כתבו לפני, אבל אני אעשה עוד טיפה סדר

אין היום הבדלים ברשיונות לפי קטנוע או אופנוע. פעם היה אפשר לעשות עד 500 אוטומט, שהיה מיועד רק לקטנוע. היום יש לך 3 דרגות: A2 - עד 14.6 כ"ס, מגיל 16 ומעלה. A1 - עד 33 כ"ס, מגיל 18 ומעלה (אין צורך ברשיון A2 לפני). A - לא מוגבל, מגיל 21, חובה שנה רשיון A1 לפני. ככה שאם תעשי היום A2, ובעוד שנה תרצי לשדרג, צוכלי לשדרג רק עד A1 (גם אם תהיי בת 21 ומעלה).

למעלה