שאלת חישוב קצבת נכות מעבודה

rotemk2007

New member
שלום אורנה
באוגוסט 2012 נפגעתי באירוע בעבודה .
רק ביולי 2020 הגשתי את התביעה והכירו בה כמחלת מקצוע בסעיפים של פוסט טראומה ( כנראה סעיף 34 ב' 2-3 ) ושל פיברומיאלגיה ( כנראה סעיף 35 1 ב-ג )
1. לפני נתוני שכר של : 21.000 ש"ח ובהנחה שנותנים לי 40% נכות קבועה לכל אחד משני הסעיפים לאיזה סכום קצבה חודשית מגיעים ? איך מחשבים את זה ?
2. האם אני מקבל כסף רטרואקטיבית עבור כל השנים אחורה ?
תודה רבה

אורנה01

Active member
מנהל
שלום אורנה
באוגוסט 2012 נפגעתי באירוע בעבודה .
רק ביולי 2020 הגשתי את התביעה והכירו בה כמחלת מקצוע בסעיפים של פוסט טראומה ( כנראה סעיף 34 ב' 2-3 ) ושל פיברומיאלגיה ( כנראה סעיף 35 1 ב-ג )
1. לפני נתוני שכר של : 21.000 ש"ח ובהנחה שנותנים לי 40% נכות קבועה לכל אחד משני הסעיפים לאיזה סכום קצבה חודשית מגיעים ? איך מחשבים את זה ?
2. האם אני מקבל כסף רטרואקטיבית עבור כל השנים אחורה ?
תודה רבה
שלום לך,
לשאלותיך:
1- מחשבים ממוצע ברוטו של 3 חודשים לפני הגשת התביעה.
מתוך 21,000ש"ח מחשבים 75% ומהתוצאה מכפילים ב-40% וזו הקצבה שמשולמת לפני ניכוי מס הכנסה ודמי ביטוח לאומי.
2- לא משלמים רטרואקטיבית בהגשת תביעה לקצבת נכות מעבודה באיחור.
ראה מתוך הגשת התביעה:
..."יש להגיש את התביעה בתוך 12 חודשים ממועד הפגיעה. הגשת התביעה במועד מאוחר יותר עלולה לפגוע בזכות לקצבה, כולה או חלקה. רצוי להגיש את התביעה לקצבת הנכות מעבודה סמוך לתום תקופת תשלום דמי הפגיעה.

תוכל להיעזר בכלי לקבלת רשימה מפורטת של המסמכים הרפואיים שמומלץ לצרף לתביעה לפי האבחנה הרפואית."...
בברכה וחתימה טובה!

rotemk2007

New member
1. 40% עבור סעיף אחד זה ברור
מה קורה עם יש לי 40% לכל אחד משני הסעיפים . עושים ממוצע ואז זה נשאר 40%? לא מוסיפים 40%+40% או חישוב משוקלל אחר ? נראה לי קצת מעוות .
2. האם אין דרך לקבל בכל זאת קצבה עבור השנים רטרואקטיבית ? כתוב " עלולה לפגוע ..." זה לא חד משמעית . אולי יש איזה פתח לפעול כן לקבל ? יש לך רעיון ? זה הרבה כסף

אורנה01

Active member
מנהל
1. 40% עבור סעיף אחד זה ברור
מה קורה עם יש לי 40% לכל אחד משני הסעיפים . עושים ממוצע ואז זה נשאר 40%? לא מוסיפים 40%+40% או חישוב משוקלל אחר ? נראה לי קצת מעוות .
2. האם אין דרך לקבל בכל זאת קצבה עבור השנים רטרואקטיבית ? כתוב " עלולה לפגוע ..." זה לא חד משמעית . אולי יש איזה פתח לפעול כן לקבל ? יש לך רעיון ? זה הרבה כסף
שוב שלום לך,
מתוך 100% השלם מפחיתים את 40%
100-40=60%
מהיתרה מחשבים את 40% =24%
סה"כ 64% משוקלל.
לחשב את ממוצע השכר מתוך 21,000ש"ח (אם זה ממוצע השכר שלך)
בברכה וגמר חתימה טובה!

למעלה