שאלת הספק.

ChessyPuff

New member
שאלת הספק.

במוסד ציבורי הוחלט להוסיף מבנה על מבנה הקיים. העבודה יכולה להיעשות ב-20 יום ע"י 3 פועלים מיומנים, או ע"י 5 פועלים לא מיומנים. בכמה ימים תעשה העבודה, אם כל הפועלים יעבדו יחד? 1) 10 2)12 3)14 4) 15 המממ לא ככ הבנתי איך. תודה מראש

armymaster

New member
לא העתקת נכון אך ניסיון קל :ם

הכוונה ב 5 פועלים לא מיומנים בכמה זמן? אם ב 20 יום, אז הרי שהתשובה היא 1 ,פי 2 הספק פי 2 פחות זמן.

ChessyPuff

New member
אין לי מושג אם השאלה הועתקה

נכון או לא כי אני העתקתי ממקום אחר ((-: אתה יכול להסביר קצת יותר.. תודה! (-:

ChessyPuff

New member
עוד שאלה בחפיפה

על מטוס להודו עולים 200 נוסעים. 80 מפחדים מרעידת אדמה.110 חוששים מצונמי ו-20 מפחדים גם מרעידת אדמה וגם מצונאמי. כמה נוסעים אינם מפחדים מאף אחת מהתופעות? 1. 90 2. 10 3. 20 4. 30

ChessyPuff

New member
נכון זה גם מה שאני הגעתי!!!

אבל משום מה התשובה היא 10..יכול להיות או שזאת טעות?????? זה לא מספר,מישהו נתן לי את השאלה

ChessyPuff

New member
את השאלה הזאת עוד הבנתי..

אבל את השאלה הנ"ל (ההספק,הראשונה) אם אתה יכול אשמח לקבל הסבר.

IdanXP

New member
לגבי שאלת ההספק

נראה לי שחסר נתון. מה מוגדר כפועל בלתי מיומן ?

ChessyPuff

New member
אני פותר שאלות הספק..אבל משום

מה את זו לא הצלחתי. אם חסר נתון,באמת שאני לא יודע,כי אני העתקתי אותה בדיוק ככה ממקום אחר.

IdanXP

New member
ניסיון לפתור

אני חושב ככה. אם שלושה פועלים מיומנים בונים מבנה ב 20 יום וחמישה לא מיומנים בונים גם הם מבנה ב 20 יום אז אם תצרף את שני "הכוחות" לבניית המבנה, זמן הבנייה יתקצר בדיוק בחצי. כי היחס ביניהם שווה. משמע, יקחו 10 ימים לשתי הקבוצות לבנות ביחד את המבנה.

מגד17

New member
תשובה

גם אני חושב 10 בגלל שהספקם של 5 פועלים לא מיומנים שווה להספקם של 3 פועלים מיומנים : קבוצת כל העובדים (3 מיומנים ו 5 לא מיומנים) היא כמו קבוצה של 6 פועלים מיומנים לכן יקחו חצי הזמן (10 שעות)

AmPm

New member
פשוט מאוד

תכפיל שני הגורמים במכנה משותף - ואז חלק למספר הכולל שלא האנשים ותקבל עבודה*1....

למעלה