שאלת - הכיני עצמך לחורף

מוריה26

New member
שאלת - הכיני עצמך לחורף ../images/Emo184.gif

מישהי (יש לי רושם שהרוב פה נשים פרט לקובי) מכירה את המוצרים של אלטמן ובתוכם את "פרוטק פלוס" האם מישהי מתכוונת או שכבר לוקחת? ואם כן האם ניתן לקחת את הטיפות הנ"ל כל יום למשך כל השנה כטיפול מונע או שעדיף רק בעונות מעבר ובחורף? ובכלל, יש מישהי שלוקחת משהו כדי לעבור את החורף ועונת המעבר שהגיע אלינו עכשיו בשלום? אשמח לתשובה מוריה

בּזוּקה

New member
אני לוקחת ויטמין C - כדורים טבעיים

של חברת "סולגאר", טבליה ליום. כל השנים הייתי נדבקת בקלות אם רק מישהו היה מתעטש במדרכה ממולי, שפעות, דלקות בגרון ומה לא. הייתי מפסידה ים של ימי לימודים / עבודה. בחורף שעבר התחלתי לקחת את הויטמנים בהמלצה של חברה טובה של אמא שלי ומאז
לא הייתי חולה - ואני עובדת עם ילדים ככה שקל לי מאוד להידבק - אני ממש ממליצה. 100 ש"ח ל 100 טבליות, כל אחת 1000 מ"ג. חורף חם ובריא

בּזוּקה

New member
וחוץ מזה, בעקבות הכדורים האלו

אני פחות עייפה במהלך היום וההרגשה הכללית היא טובה יותר

שמיצית

New member
אני לוקחת פרוטק רק כשצריך

כשאני מרגישה שעומדת להגיע מחלה או כשהיא כבר מגיעה... אסור לקחת פרוטק על בסיס יומי סתם. אכצינאה היא נהדרת, אבל יותר מדי ממנה זה כבר לא טוב. אגב, לאלטמן יש גם כדורי מציצה לגרון שהם מעולים לדעתי!

מוריה26

New member
וכשהיא כבר מגיעה

זה עוזר? ראיתי שעל האריזה כתוב למניעה 30 טיפות ביום בעת הצורך 20 טיפות 3-4 פעמים ביום. ויש לי תמיד הרגשה ש"פספסתי את הרכבת" מתי זה למניעה? ומתי זה בעת הצורך? מתי מרגישים שהיא "מגיעה"? אני כ"כ לא רוצה ללכת לרופא לקחת אנטיביוטיקה ...

שמיצית

New member
אני לוקחת בכמוסות ומרגישה שזה עוזר

למניעה זה ביום-יום... אבל הרופא שלי אסר עליי לקחת אכצינאה על בסיס יומי. בעת הצורך - כשיש לך סימפטומים=נזלת, כאב גרון, חולשה, חום וכיו"ב. אני מרגישה כשהגרון שלי מתחיל לדגדג וכשמשתלטת עליי עייפות.. תנסי ותראי אם זה עוזר לך
בהצלחה

תוספי מזון -

במקרה עשיתי על זה קורס לא מזמן אז אני מרשה לעצמי ליעץ - פעם נהוג היה לחשוב שכמה שיותר ויטמינים זה יותר טוב. היו (ויש עדיין לצערי) רופאים שהמליצו לקחת גם 4000 מ"ג ויטמין C ליום כשחולים. היום יודעים שזה לא נכון! יותר מידי ויטמינים יכול להיות מסוכן. היום המנה הממומלצת של ויטמין C ליום זה עד 1000 מ"ג ולא יותר (יש מחקרים שטוענים שגם זה יותר מידי). בקשר לכל ה-"פרוטק" למיניהם - הם מורכבים לרוב מאכינצאה, פרופוליס וויטמינים (בעיקר ויטמין C). לא ידוע על השפעות מזיקות של צריכה קבועה של פרופוליס אבל כן ידוע על השפעות מזיקות של אכינצאה! זה אומנם תרופת מניעה טובה אבל אסור בשום אופן לצרוך אותה לתקופות ארוכות או יותר מידי. לכן - כדאי להחזיק בבית את תוספי המזון האלה אבל לקחת אותם רק כשחולים או רק כש"מרגישים את זה בא". באופן כללי יש היום הסכמה בין הרופאים שתזונה מאוזנת שכוללת פירות וירקות עדיפה על תוספי מזון מלאכותיים.

d a p h n a

New member
למען האמת....

לא מזמן היו כמה כתבות בחדשות על כך שמחקרים מצאו שאכיניציאה אינה מועילה כלל, ואין לה שום תרומה למניעה או לריפוי. לא ראיתי את פרטי המחקר ואיני יודעת כמה הוא אמין, אבל כדאי לקחת בחשבון. אני מחכה עד שאני חולה, ואז לוקחת דקסמול קולד. בתוך זמן קצר מהרגע שלוקחים אותו, כבר האף מתנקה ומרגישים יותר טוב. אתמול בבוקר קמתי מצוננת עד תום, עם הרגשה ממש לא משהו. לקחתי דקסמול קולד יום אחד, ותפקדתי עד 10:30 בלילה עם אף נקי ותחושה 100% בסדר. בלילה כשחזר קצת הצינון לקחתי עוד דקסמול קולד לילה, וכבר אני מרגישה יותר טוב.

ettt

New member
אצלי יש נוהל קבוע בחורף

אני מצטיידת בהמון תפוזים- אוכלת לפחות 2 ביום+ הרבה ירקות. בד"כ זה מונע צינון רציני ואם ח"ח חליתי אז אי מגבירה את צריכת התפוזים. פעם אחת לקחתי ויטמין c בכדורים כשהמצב היה באמת חמור אבל הרגיש לי לא "נכון" אחרי שבוע וקצת- אבל יאמר לזכות הכדורים שהצינון באמת עבר. לא יודעת אם זה באמת "בזכותם" או שפשוט הבראתי.

בּזוּקה

New member
בדיוק היה באופרה וינפרי עכשיו

לגבי ויטמינים למינהם והיה שם ד"ר אחד שהמליץ על:
חומצה פולית
ויטמין D
ויטמין C היה נשמע לי מוזר שהוא אמר לקחת חומצה פולית באופן קבוע, אני יודעת שלוקחים כשמתכננים הריון ועד לחודש השלישי אבל הוא המליץ ואמר ששני הראשונים מומלצים למניעת סרטן. הוא המליץ לקחת כדור אחד ביום של מולטי-ויטמין

פומפיה

New member
אני צריכה להתחבא לשנת חורף ../images/Emo122.gif

כעת אני חולה כבר בפעם השניה לעונה, והיא רק הפציעה... אתמול לקחתי biron בניסיון למנוע את הסימפטומים או לפחות לטפל בהם ואני גם אוכלת מנדרינות (ויטמין C), אבל כל תרופות הפלא פשוט לא עובדות אצלי.

מוריה26

New member
הבנתי שהחיסון הוא ל-3 זנים של

שפעת ומה עם הזן שעוד לא גילו השנה? בטוח יש כזה או שהוא עוד יגיע אלינו

עשית חיסון?

לא יודעת... זה לא איזה מחלה מסוכנת או משהו, כולה כמה ימים של איכסה בבית עם מרק עוף. לא נראה לי מצדיק חיסון... אולי יש משהו שאני לא יודעת?

T i k t a k i t

New member
עד השנה גם אני עשיתי..

השנה ...בכל פעם שאני מגיע לקופ"ח יש שם תור של 40 איש -ואי אפשר לקבוע תור מראש..
מה גם -שלפעמים יש תופעות לוואי קלילות אחרי החיסון ואני מפחדת לעשות עכשיו כשהחתונה שלי היא בעוד ...9 יום

nooshP

New member
אולי תספרי קצת על איך הולך עם

הארגונים האחרונים של החתונה?

למעלה