שאלת בריתה ?

liat3880

New member
שאלת בריתה ?

טוב אז ילדתי לפני שבועיים את בתי השניה
יש לי בן בת ועכשיו הבת השלישית
לשני הילדים עשינו אירוע
לבן ברית ולבת הבאנו רב שקראה לה בשמה של הבת
היום אחרי שנתיים ו8 חודשיים מה הייתן עושות
עושות בריתה או לא ?

עכשיו בנוסף לזה השאלה באיזה מתכונת הייתן עושות אותה

אחותי התאומה ילדה 10 ימים אחרי גם בת
והתאריך הראשון שאני יכולה לעשות והיחיד שהם יכולים לעשות
הוא אותו תאריך הייתם הולכות על אירוע משותף
שחצי מהמשתתפים הם אותם משתתפים ?

אז שוב השאלות
הייתן עושות אירוע לילד שלישי ?
הייתן עושות אירוע משותף להקל על חצי מהמשתתפים ?
אז מה דעתכם ?

שרון0121

New member
בן שלישי עשינו ברית בבית כנסת

והבן הבכור שלי בן 13 וביום רביעי חוגגים אירוע באולם.באז זה גם בר מצווה ושמחה שנולד בן שלישי ביחד .
אני מאד מתרגשת .
מאחלת לכם מזל טוב ובהצלחה

rcdance

New member
אם לא מפריע לך או לאחותך לעשות יחד, זה נראה

לי דווקא מגניב..

ואם בכל זאת בא לך בנפרד, אני לא יודעת מה היה סדר גודל האירועים הקודמים שעשית, אבל תמי דאפשר ללכת על משהו קטן יותר, אולי לסגור חדר vip במסעדה, או אפילו בבית..
כאן בהולנד נהוג להזמין את המשפחה והחברים הביתה לאכול איזה מאכל מוזר של קרקר עם סוכריות (ורודות או כחולות ע"פ מן התינוק) ולא ממש עושים אירוע...

guligirl

New member
אם מבחינת אחותך זה מתאים - ביחד

יש אנשים שגם ככה רואים בבריתה אירוע "פחות" (לעומת ברית של בן זכר), ולגרום לאורחים להגיע לשני אירועים פעמיים זה הרבה פעמים לתת להם תירוץ לא לבוא. אם תעשו שני אירועים מה שיקרה זה שמי שתעשה אירוע ראשונה כולם יבואו אליה ומי שהאירוע שלה יהיה שני יבואו רק מי שבאמת קרוב או שכולם יבואו "בהרכב מצומצם".
אם תעשו אירוע כפול נראה לי שזה יבטיח שיותר אנשים יבואו ויהיה אירוע יותר מוצלח.
מבחינת שתיכן זה יהיה גם חיסכון בהוצאות על האירוע.

mica35

New member
אין לזה תשובה חד משמעית

אני יכולה להגיד לך מהחברה שלנו שאף אחד לא עשה ארוע לילד שלישי, גם כאלה שעשו לראשון ולשני. או שפשוט עשו ארוע מצומצם ולא הזמינו את כל החברה כמו בשניים הראשונים.

אנחנו עשינו לראשון, לשנייה ביטלנו (מוות במשפחה) ולשלישי כנראה נעשה (אני בכלל לא אוהבת את הארועים האלה, אבל לבעלי זה מאוד חשוב וכבר למדתי שאין לי סיכוי לנצח בריבים האלה אז מעדיפה מראש לותר).

נראה לי נחמד לעשות עם אחות, וקצת מקל על הסביבה.

liat3880

New member
טוב אצלי 2 חברות עשו

2 חברות עשו אירוע לבת השלישית
אבל שההפרש בין הילדים כמו אצלי
מעל שנתיים וחצי
חבר אחד לא עשה הבת השניה נולדה לפני שנה וקצת
ועכשיו עוד בת אז באמת זה נראה מוגזם
גם ליודעת למה זה יראה לי מוזר
שפתאום אחותי תעשה ואני לא יעשה
מבחינת המשפחה

זאת הסיבה שרשמתי פה להתייעץ איתכן

אני בשלישי לא עשיתי למרות שאצלי כולם בנים

הראשון כמובן ברית השני אחרי שנתיים וחצי גם עשינו ובשלישי כבר לא היה לי נעים להזמין אנשים שוב עשינו ברית בבית ומי שבכל זאת רצה תיאם איתי ובא להגיד מזל טוב

גוביר

New member
אם נראה לך לענייין תעשו יחד...

אני בעד ארוע.. לא משנה בן או בת...
יש לי שתי בנות ובן.. לא יודעת מה יש בבטן, אבל בכל מקרה אעשה ארוע בעז"ה....
אולי תעשו משהו קטן את ואחותך יחד רק' למשפחה....
ואז קצת יותר קל?

אושמי 5

New member
יש לי בת בן בן ועכשיו בת, ועשינו בריתה (אירוע

אירוע רק לבת, ואני יודעת שזה נשמע מוזר אבל לא הרגשנו נוח , לבנים עשינו את הברית לאמצעי במרפאה של הרופא והזמנו רק את ההורים ואחים ולקטן עשינו בבית כנסת בבית חולים כי אחותי היתה מאושפזת באותה תקופה וגם הזמנו רק את ההורים והאחים (ולא כולם טרחו להגיע) עכשיו יש בבטן בת ואנחנו לא נעשה אירוע
במקרה שלך במידה והיה מסתדר לי לעשות עם אחותי אולי כן הייתי עושה זה נראה לי נחמד ומיוחד שזה אירוע של שתי אחיות שילדת ביחד
בכל מקרה שיהיה המון מזל טוב לשתיכן

shira3121

New member
לעשות אירוע ביחד נשמע אחלה רעיון

אני באופן אישי שונאת אירועי ברית/ה ואני לא הולכת לעשות גם בילד הראשון ואני יודעת שהמון אנשים מתבאסים מהזמנות לאירועים כאלו אז אם אפשר לחסוך קצת למשפחה אני בעד.

יש לי שני ילדים ולשניהם עשיתי אירוע

לבת עשיתי בריתה נחמדה של 80 איש משפחה וחברים קרובים בארוחה בשרית ביום שישי -הגיעו כולם.
את הבריתה עשינו חודש לאחר לידתה ואת השם הבעל נתן בעליה לתורה ביום חמישי לאחר הלידה ורק אחר כך הכרזנו על שמה.
עשיתי לה בריתה כי היה לי ברור שאם יהיה לי בן בטוח אעשה לו אירוע.

לבן עשיתי ברית נחמד של 120 איש (הזמנתי גם עבודה וגם בעלי), ביום גשום ודוחה.
וכמובן שבמעמד זה קראתי בשמו.

ואם יהיה לי ילד שלישי הוא יזכה לאירוע חגיגי שבו אני ובעלי מזמינים אנשים לחגוג בשמחה רבה את הצטרפותו של הילד המדהים שלי.

אני לא עושה אפליות ואני לא רוצה שהילד השלישי ירצה לראות את התמונה מהאירוע שלו ו....אין .
ילד שלישי פחות חשוב? פחות מרגש?

Noa Eisenschtat

New member
בריתה שווה לעשות

מדובר על השקעה נמוכה - זמן וכסף (סה"כ לסגור מנות עסקיות במסעדה חמודה).

וגם שווה כספית לקבל את המתנות...

נועה איזנשטט
http://noale.co.il/

סלחי לי.. זו ה-סיבה שאני שונאת בריתות

מרגיש כמו ניסיון של ההורים להרוויח. שמעתי את הנימוק הזה של "תעשו", אבל חסכתי את התיק הזה מאנשים. אגב גם בריתות של בנים אני לא אוהבת, אבל שם עוד איכשהו מבינה למה זה טוב. אני בעד אירוע משפחתי קטן אם בכלל. אצלי יצא שכולם פשוט באו ממילא אז היה מיותר לכנס שוב ולגרום להם לנסוע ולהוציא כסף

mica35

New member
מסכימה לגמרי

אין לי בעייה עם ארועים, עם עושים אותם בצורה נחמדה (שעה נוחה, מקום טוב, אוכל טוב) זה יכול להיות כיף, עוד אופציה להפגש עם כל החברה/משפחה מה שלא קורה הרבה בגלל הלוז העמוס של כולם, ולא כולם גרים באותו אזור גאוגרפי.
אבל אירועים כאלה בדרך כלל לא משתלמים כלכלית. אירועים כאלה בדרך כלל עושים כי באמת רוצים לחגוג עם כולם.

כשמזמינים אותי לברית בשעה תקועה (צריך להרוויח אז זה בדרך כלל באמצע השבוע בצהריים, בזמן העבודה), במקום מגעיל (כדי שיהיה זול) אם אוכל מגעיל (שוב צריך להרוויח) אז אני בדרך כלל משתדלת בכלל לא להגיע.

אבל לשמחתי אף אחד מהחברים שלנו לא ראה באירוע דרך לעשות עלינו כסף, כולם עשו אירועים מושקעים בשעות נוחות ובכיף.

אני שונאת שעושים אירוע כדי להרוויח עלי. לטעמי זה מגעיל.

נאוה57

New member
נקודה למחשבה

ילד שלישי (ואני בהריון שלישי כך שהשקעתי בזה הרבה מחשבה) מגיע לעולם שבו יש כבר שני ילדים. הרבה בגדים שילבש לא יהיו חדשים, הרבה מהאחרי הצהריים שלו יבלה בללכת לחוגים של האחים הגדולים שלו או לחברים של האחים הגדולים שלו. סיכוי גבוה שישן במיטה של אחיו הגדולים, ישחק בצעצועים של אחיו הגדולים והעגלה שלו לא תהיה חדשה. טבעי לחלוטין והוא גם לא ממש ישים לב לזה. אבל בכל זאת - ילד שלישי הוא עם נטיה להיות פחות מושקע מלכתחילה מעצם המצב שאליו הוא מגיע, גם מבחינת הזמן והסבלנות שיש להורים בשלב שבו הוא נולד...

לכן - כן הייתי עושה ארוע. אני גם מתכוונת לעשות ארוע ללידת הילד השלישי שלי. עם כל המאמץ שכרוך בזה במקביל לטיפול בעוד שני ילדים קטנים הייתי עושה כי אח"כ הם יגדלו ויראו תמונות מארועים וישמעו סיפורים ואת לא רוצה שהיא תרגיש פחות אהובה או פחות שווה מאחיה הגדולים.

ארוע משותף עם אחותך זה פתרון מצויין, גם חוסך עלויות וגם מאמץ בארגון ומצד שני בכל זאת מציין את הארוע המשמח ומקל על המשתתפים מהמשפחה שלכם. אם לבני זוג אין התנגדות הייתי הולכת על האפשרות הזאת.

מזל טוב!

אני מתקרבת ללידה שלישית. מה שאני עושה:

אצלנו לא מקובל המונח 'בריתה' (אגב, לא מבינה באמת את המילה. למילה ברית יש משמעות שאי אפשר להפוך ללשון נקבה. מסיבה אני מבינה). כשנולדת בת מקובל לעשות קידוש בשבת בבוקר ולהזמין את המכרים. זה לא חייב להיות מייד בשבת שאחרי הלידה. החברים באים, שומעים קידוש, אוכלים קוגל, עוגות וכו'. לא ביג דיל.
עשינו אצל הגדולה, עשינו אצל השניה, ונעשה שוב בעזרת ה' באותו סדר גודל.
אגלה לך סוד? יש במקפיא שלי כבר כמה וכמה עוגות חגיגיות שמתאימות לשמחות שאפיתי השבוע לכבוד האירוע.

מה שונה ילד שלישי מראשון?

עם כולם אני שמחה
עבי כסף וכו'. אם יש אפשרות לעשות את האירוע- הייתיעושה
לא כל יום בחיים יש לנו אירועים משמחים שאנחנו רוצים לחלוק עם חברינו ומשפחתנו
אין לנו הרבה שמחות טהורות בחיים כמו הולדת ילד
לפחות עבורי אירועי ברי/בריתה הם זהים בחשיבותם- שמחה גדולה על ילד חדש שבא לעולם. ולא כ"כ משנה לי אם זה ילד ראשוןאו עשירי

Noeett

New member
עשינו ארוע עם הילד הראשון כי המשפחה של בעלי

מאד מאד מאד לחצה, אני נורא התנגדתי ומאד לא רציתי.

הפעם, עם השני שיוולד חמסה חמסה חמסה עוד חודש וחצי לא נראה לי שנעשה.

זה היה לי מאדדדדדדד מיותר ותקוע, לא היה לי כוח לזה וממש לא עניין אותי. הקטן צרח כמעט כל הזמן וזה היה פשוט.......מ י ו ת ר !!
למרות שחיכינו חודש וחצי ועשינו בשישי בצהריים במקום מרכזי ונגיש.

נכון שככה כולם רואים את הפלא ולא באים אליך הביתה אבל מצידי שלא יבואו בכלל
לחלוטין לא מעניינים אותי כל הדודים והבני דודים וחבריהם.

אם אפשר לעשות משותף ברור שעדיף
לטעמי אם לא בטוחים שרוצים, פשוט וותרי גם ככה זה תיק לאורחים.

למעלה