שאלת אחוזונים, ועוד...

שאלת אחוזונים, ועוד...

1. איך מחשבים באיזה אחוזון הילדים? בינתיים עוד אף פעם לא אמרו לי בטיפת חלב באיזה אחוזון הילדה. הקטנטונת שלנו כבר בת חודש וחצי, נולדה 3.450 ק"ג, בביה"ח ירדה בכ-10% ממשקלה (ותוך כשבוע חזרה למשקל הלידה שלה ואפילו יותר). היום היא שוקלת 4.450. 2. בהתחלה ההנקה לא זרמה כמו שצריך, בשבועיים הראשונים לחייה ניזונה בעיקר מחלב שאוב (וקצת הנקה, אלא שהיא לא הצליחה לתפוס כמו שצריך). היום עושה רושם שהשתלטנו נפלא על ההנקה. הבעיה היא שמעבר לכך שהקטנטונת נהנית מהיניקה עצמה, היא גם משתמשת בציצי כאמצעי הרגעה בכל עת. הרבה פעמים אני מחברת אותה, היא לוקחת כמה שלוקים ואח"כ סתם משתעשעת עם הפטמה. אני כבר יודעת להבדיל בין מצב שהיא אוכלת לבין מצב שהיא משחקת סתם. כך יוצא שבמהלך היום היא על הציצי לפחות פעם בשעה (ולפעמים יותר)... היא גם ממש מתעקשת להיות כמעט כל הזמן על הידים. אם אני מניחה אותה על השטיח, במיטה, בעריסה או בכל מקום אחר - זה מחזיק מעמד בד"כ לא יותר מ-5 דקות עד שהיא מתחילה לבכות. בד"כ הדבר היחיד שמרגיע אותה זה או על הידים של אבא, או על הציצי של אמא (עם דגש על הציצי של אמא)... בלילה היא ישנה טוב: באמצע הלילה היא מתעוררת פעם אחת להנקה, יונקת במיטה וחוזרת לישון מיד בלי לעשות בעיות, מתעוררת שוב בסביבות 07:00, שוב יונקת וחוזרת לישון בלי בעיות לעוד כמה שעות). השאלה שלי היא האם דפוס ההתנהגות הזה נורמלי לגיל חודש וחצי, או שיש לנו תינוקת לא רגועה באופן מיוחד? (שוב - הזמן הבעייתי הוא שעות היום, בלילה אין בכלל בעיה).

קרנוצה

New member
מצטרפת לאותה שאלה בדיוק

גם יובל שלי ככה, בן 7 שבועות, ישן לילה שלם רצוף ורגוע, מתעורר בדר"כ בשש או שבע (תלוי מתי נרדם בלילה) ונשאר ער עד הצהריים, נרדם לעוד כמה שעות ואז שוב רק בלילה. במהלך היום הוא אוהב ידיים, ידיים ועוד ידיים. ברגע שמיניחים אותו - מתחיל לבכות, לפעמים אנחנו לא מוותרים נותנים מוצץ ולוקח קצת זמן אבל הוא נרגע... האם זה באמת הגיוני ונורמלי לגיל הזה? האם הוא "מפונק"?

nishnash

New member
ממש לא פינוק

קודם כל לילה שקט שווה לדעתי יום עמוס בתשומי
. חוצמזה ממרומי החודשיים נסיון עם פיצ שלי, הזמן שהיא שוכבת ומשחקת לבד באוניברסיטה הולך ומתארך מיום ליום. לפעמים היא נהנית להיות שם רק אם אני או אבא שלה לידה ולפעמים ממש לבד. כשצריך לקחת על הידיים אני לוקחת. לדעתי זה לא פינוק אלא צורך. בגיל הזה עו צריך את החום והביטחון בקרבה של ההורים. זה עוד לא זמן להתחיל לחנך להיות לבד. אם נורא קשה כל היום על הידיים אז אני משתמשת במנשא. אני בטוחה שאם הזמן הצורך בידיים יקטן

nishnash

New member
אההה ואחוזונים...

אלה של ט.ח. לא אומרים הרבה אבל אם זה מטריד אותך תשאלי את האחיות בשקילה הבאה. מצרפת קישור לעקומות אחוזונים של יונקים.

yoyo10

New member
זה התנהגות נורמלית לחלוטין

בגיל הזה הם צריכים חום להרגיש חום גוף של מבוגר היא עדיין בשלב הסתגלות לעולם תשימי אותה במנשא זהיקל עליך את החיים ולהתעורר פעם אחת בלילה זה מעולה

shlomitit

New member
אני מאחלת לך

שלא תתגעגעי לעולם לימים האלה שבהם היא התעוררה רק פעם בלילה. (ממרומי שמונת החודשים שלנו זה נראה תענוג גדול. הנה, בדיוק היא צעקה קצת. נדמה לי שזה שיניים... אבא קם.) ולא, היא לא מפונקת. ככה זה אצל הרבה תינוקות. ממליצה בחום על מנשא.

tomer2007

New member
ומוסיפה לדברים הנ"ל../images/Emo24.gif

שכרגע אין הרגלים, כמו שאומרים - הדבר הכי צפוי הוא שיקרה משהו בלתי צפוי..
אצלי אלון החזיק ער ימים שלמים ובלילה נפל שדוד לכל הלילה ועכשיו, לאט לאט אני מרגילה אותו לישון גם קצת בצהריים (בינתיים זה עובד רק אם גם אני נכנסת למיטה וישנה איתו - אבל אין תלונות - מתאים לי לישון צהריים). מה שמעודד - אותי בכל אופן - זה שהשנת צהריים לא משפיעה על השנת לילה והוא עדיין ישן כל הלילה ולא איחר את שעת השינה שלו. יש לי רושם שגם לפני זה הוא רצה לישון צהריים ולא להחזיק ער כל כך הרבה שעות ופשוט לא הצליח להרדם לבד... לגבי הידיים, אני מאוד מסכימה שכרגע הוא שואב מזה ביטחון וחום ואהבה , אבל אולי אם תשימי אותו על שטיח / אוניברסיטה ותהיה לידו ותשירי שירים וכאלה (אולי עיסוי קצת, אולי התעמלות קצת, אולי סיפור...) זה יקל על השרירים...

ומעבר להצעה הברורה למנשא

בימים שאין כוח- פשוט לא לצאת מהמיטה להשאר איתו, לשחק איתו שם, או שהוא ישכב לו ואת תנוחי לידו. מדהים כמה שזה משנה את מאזן האנרגיה של אמא עייפה, לרבוץ במיטה עם התינוק במקום לשנע אותו ברחבי הבית..

תודה על העידוד ../images/Emo24.gif

כל הזמן משגעים אותי, אני לא מבינה למה אני לא מפסיקה להקשיב לשטויות של כולם ומתחילה להקשיב לעצמי ולבת שלי. היא תינוקת בריאה וחמודה, קצת בכיינית ו"מפונקת" אבל מגיע לה, היא רק בת חודש וחצי. כל מיני אנשים מסביב לא מבינים למה היא כל הזמן בוכה, למה היא כל הזמן על הידים, למה היא לא רוצה מוצץ, למה כל שניה וחצי היא אוכלת... זה נראה להם לא הגיוני, ואני כאמא טריה וחסרת נסיון מיד נלחצת ונבהלת שאולי משהו לא בסדר... טוב שיש את הפורום הזה!
(אגב, מי שצירפה לינק לאתר על אחוזונים ועקומות גדילה, סליחה על הבורות אבל לא ממש הבנתי איך אני יכולה לבדוק שם בדיוק, אשמח לקבל הסבר for dummies...).

feline9

New member
זה בדיוק אבל בדיוק אבל בדיוק

התינוקת שלי. כל הזמן הייתה על הידיים. ישנה לילות שלמים וביום לא ישנה בכללללל!!!!!!! פתאום בגיל חושיים וחצי התחלנו "להבין אותה" ולמדנו לעזור לה לישון גם ביום (חצי שעה פה ושם). פתאום בגיל 3 חודשים היא התחילה לגלות סבלנות להיות על המזרן, במיטה עם מובייל וכו'. זה עובד כשהיא לבד לרבע שעה. אם אני איתה על משטח אנחנו מבלות כך לפעמים גם שעתיים!!! חכי ותראי, ושכל הסבתות והדודים יסתכלו גם הם מהצד. תגידי להם שזה נורמלי לחלוטין, ולא רק זה, אלא שהיא צריכה להיות על הידיים בגיל כזה.

nishnash

New member
טבלת אחוזונים ../images/Emo140.gif

בדף יש הפניה למספר טבלאות אלה של ט"ח הן לרב משקל לגיל, גובה לגיל, משקל לגובה. את נכנסת למה שאת רוצה לבדוק. מקבלת דף ובו CHARTS או TABLES , בוחרת בCHARTS אחוזונים של בנים או בנות (לפי מה שאת צריכה). בוחרת בטבלה של 0-6 חודשים. ולוחצת על הדפס PDF נפתחת טבלה ובה קו הרוחב הוא גיל הילד וקו האורך גובה או משקל. את מוצאת את נקודת המפגש בין גיל הילד שלך למשקלו ורואה על איזה קו הוא נמצא. קו ראשון, הכי נמוך= אחוזון 3 , אחריו אחוזון 15 , 50 , 85, 97 . בהצלחה.

ליcות

New member
הילדונת כנראה קראה את הספר ..../images/Emo13.gif

כי היא מתנהגת בדיוק כמו שצריך. בגיל הזה להיות לבד 5 דקות זה המון, ידיים - ברור שהיא תרצה (ולא,זה ממש לא פינוק בגיל הזה, זה צורך וזה עובר) וגם לינוק פעם בשעה זה לא חריג. אגב, בדיוק בגיל הזה אני נשברתי והרגלתי למוצץ.. אמנם עד היום היא מעדיפה את הדבר האמיתי, אבל זה עזר לנו במצבים קשים. מילת המפתח היא - סבלנות - זה עובר.. כל קושי הוא זמני בלבד. היא תיכף תגדל ותתעניין יותר בסביבה, ותרצה גם לשחק (אל תצפי שתשחק שעה לבד, אבל 10 דקות-רבע שעה זה נהדר, ובמשך הזמן היא תשחק קצת יותר). בגיל חודש וחצי היא עדיין ממש עובר, צריכה רק אוכל, חום ואת אמא לידה וכמה שיותר.. תני לה, הימים האלו עוברים כל כך מהר..
. ותהני תהני תהני משנת הלילה.. אצלנו זה היה ככה עד גיל חצי שנה ואז היא למדה שנורא כיף לקום גם בלילה
.

sivanimo

New member
אותו הסיפור אבל...

גם הקטנצ'יק שלי,בן החודש ושבוע פועל לפי הנוסחה... בלילה ישן מאחת עד 6. בבוקר פה ושם פעילות התפתחותית (אוניברסיטה, על הבטן וכו') טיולים בעגלה עוזרים מאוד, אבל הרוב על הציצי... לא רוצה מוצץ... הבעיה היא שכל הנקה יכולה להימשך שעות- הוא לא עוזב- רק מקטין אחיזה ולועס את הפטמה. וכואב לי. אם אני מנתקת אותו הוא מתעורר קצת עצבני מחפש עם הפה ובוכה. לציין שהחל משמונה בערב- יונק כמו גדול- לגימות רציניות, אוכל, נרדם ויאללה למיטה. איך מצילים את הציצ?

mishtal

New member
אני הייתי בטוחה שהבן שלי כבר לא

ייקח מוצץ. בהתחלה ניסינו כמה סוגים אבל לא באינטנסיביות, פה ושם, בעיקר כשהיה בכי ממושך ורצינו לעזור לו. אחר כך כבר עזבתי את זה ופתאום באחד הימים ניסיתי שוב עם המוצץ גומי הפשוט וזה עבד. הוא היה כבר בן 4 חודשים וחצי. אז אי אפשר לדעת בוודאות אם הסרבנות היא לתמיד... אני יודעת שבסוף זה היה מקרי לגמרי אצלנו כי ממש חשבתי שהוא כבר לא ירצה לקחת מוצץ אף פעם...

michal@gal

Active member
מנהל
זה בדיוק השלב

שבו אני הייתי מתעקשת על מוצץ גם אם הוא לא ממש רוצה. הוא יתרגל. הוא לא אמור ללעוס את הפיטמה שלך.

למעלה