שאלת אזורי אקלים- אולי קצת בנאלית...

toto41

New member
שאלת אזורי אקלים- אולי קצת בנאלית...

אהלן, אני מחפשת מפה אומשהו שמתאר לי בדיוק את אזורי האקלים בעולם (ז"א- מאיזה קו רוחב עד איזה קו רוחב זה אזור טרופי, סוב טרופי, ממוזג וארקטי). היה לי לפני כמה זמן איזה פתק שרשמתי עליו, אבל אני לא מצליחה למצוא לא אותו ולא את המפה או המידע הנ"ל. תודה רבה מראש.

אזורי אקלים

שלום לך דבר ראשון, בכל אטלס תמצאי מפת אזורי אקלים, אפילו יותר מאחת. בדרך כלל מפה עולמית פלוס מפות יבשתיות. והנה קישור אחד מתוך המון המון קישורים שעלו בחיפוש חפוז בגוגל, ידידו הטוב של האדם

toto41

New member
תודה לך על הקישור, אבל נראה לי שאפשר

לדמיין שניסיתי את מזלי בגוגל לפני שהעלתי לכאן את השאלה.... בכל אופן, האתר הנ"ל לא נותן לי את קוי האורך והרוחב המדוייקים שהם הגבולות בין האזורים השונים. אני יודעת שזה קיים, כי כתבתי את זה פעם ופשוט נעלמה לי הפתקה עליה רשמתי

המשך

דבר ראשון גשי לאטלס, אני מבטיחה לך שתמצאי את מבוקשך. דבר שני, אזורי אקלים קשורים רק לקוי רוחב ואינם קשורים לקוי אורך ( אלו אזורי זמן, גם מפה של אלו יש בסוף האטלס אם זה מעניין אותך ) דבר שלישי, אזורי האקלים מתחלקים בגדול בצורה הבאה : 60 מעלות וצפונה ודרומה - אזור אקלים קוטבי ותת קוטבי.אזור מהסומן במפה בספרה הרומית I.( אחת ) 50-60 מעלות צפונה ודרומה -אזור אקלים קר יבשתי. מסומן במפה בספרה הרומית II ( שתיים ) 40-50 מעלות צפונה ודרומה - אזור אקלים ממוזג קר. מסומן במפה בספרה הרומית III ( שלוש ) 30-40 מעלות צפוה ודרומה - אזור אקלים סוב - טרופי. מסומן במפה בספרה הרומית IV ( ארבע ) 30-30 צפונה ודרומה - אזור אקלים טרופי. מסומן במפה בספרה הרומית V ( חמש ) כלומר, יש לנו דבר כזה : I II III IV V IV III II I לכל אזור אקלים יש תת חלוקה וחשוב לזכור שהרצועות אינן הולכות בקו ישר התואם בדיוק את קוי הרוחב ווקוי הרוחב המצויינים מעלה הם תבנית סכמה. מקווה שעזרתי לך. את מוזמנת לשאול כל שאלה נוספת במידת הצורך.

למעלה