שאלות תיק רפואי ושיחרור מהפגייה..

פגית

New member
שאלות תיק רפואי ושיחרור מהפגייה..

כשמשתחררים מהפגייה מקבלים מכתב שיחרור וכל מני הוראות וכו, ניתן לבקש לצלם את התיק הרפואי?? האם במהלך האישפוז יש להורים את האפשרות להסתכל בתיק? לראות מה קורה מתי וכו?,צריך לבקש לראותו או שהוא מוצא להורים כמובן מאליו שהם יהיו מעורבים.. כי לפני 20 שנה הבקשה להסתכל בתיק נענתה אחרי מלחמה..ולא אהבו את זה,לא משנה שהורי עשו יותר מלהסתכל.. אנחנו גם לקחנו בסופו של דבר את התיק הרפואי,אבל זה עיניין אחר..
כתבתי להסתכל ככה כי גם זה וגם כל האפשריות האחרות נראות לי מזעזעות, נראה לי שזה נכון, עדיין נראה לי מוזר..

n e w h o p e

New member
איזה פתוח , בשניידר

לא נותנם להתקרב אל רק אם רופא בכיר (וגם אז תמיד היו מתחמקים ממך) הם מפחדים שההורים יכנסו ללחץ ממה שרשום

פגית

New member
עצוב לשמוע..

אני בוגרת בלינסון,לימים הפכה לפגייה בשניידר,ויש אפילו צוות שנשאר מאז..ועצוב לשמוע שהם לא התקדמו מאז. אצלנו זה היה כרוך במאבק גדול מאוד,שוב,אצלנו באמת היו פאשלות ואני הייתי הראשונה בארץ במשקל ושבוע כזה שהצילחו להציל והורי עשו יותר מרק להסתכל בתיק,אז זה אחרת,קיבלו את מבוקשם ומזל.. ממש עצוב לשמוע שמונעים מההורים מידע..

יכולה לענות מנסיוני בימים האחרונים

הם לא ממהרים לצלם לך תיק של פגייה וזה גם עולה לך המון כסף.!!!!!!!!!!!!!!!!!! אבל., רופא משפחה של היילוד/עולל יכול להפנות מכתב לרשומות בית החולים ואז הם מחוייבים להכין את התיק ולהעבירו אליו כשאת "מתנדבת" להיות השליח ואז לוקחת את התיק. ככה זה עובד. מצער אבל זה כך.

קראתי באדיקות כל פרט

לא לקחנו את התיק איתנו. בשני מקרי "פאשלות" לא ציינו בפרוש מה קרה בתיק. (פעם לכל ילד)

יש להורים זכות מלאה להסתכל בתיק

על פי רוב הסתכלות כזו מלווה ברופא שיסביר ויפרשן, אבל זו כמובן לא חובה, אלא המלצה. לגבי צילום התיק- אני מאמין שכן- אבל כאן אין לי מושג...

val2006

New member
אפשר לקבל צילום של כל התיק

לאחרונה בעקבות בירור מקיף שאני עושה לגבי הריון נוסף (למי שלא יודע ילדתי פעמיים בשבוע 27 ו 28) פניתי לבית חולים וביקשתי לקחת את כל התיק הרפואי של השבועיים שהיתי מאושפזת לפני הלידה האחרונה. שילמתי משהו כמו 70 ש"ח ולאחר כחודש קיבלתי את כל החומר שהיה להם שקשור לאישפוז ועד הלידה. אותו דבר עשיתי לגבי הבנות שלי, יש לי קלסר ענק לכל אחת ושם יש פשוט את הכל, הגיליון היומי, הערות של הרופאים הטיפול, פשוט הכל. אני לא יודעת אם במהלך האישפוז אפשר לעשות את זה אבל לאחר השיחרור כשכל התיק כבר עובר לארכיון (רשומות רפואיות) בהחלט אפשר, אין שום בעיה עם זה. לי זה מאוד עזר כי כשהלכתי לרופא פרטי ליעוץ במקום שאני אספר לו מה היה, הוא פשוט מצא את כל התשובות בתיק הרפואי.

ירדני35

New member
אפשר גם במהלך אשפוז

ביקשנו שיצלמו לנו את התיק של אבי, במהלך האישפוז שלו, וכך עשו. הם גובים לפי מספר הדפים המצולמים. הם לא מתלהבים מהרעיון אבל אסרטיביות עוזרת.

אצלנו...

קריאת התיק הרפואי, על פירוט אירועי כל משמרת ומשמרת שבו, כל גרם יומי שנוסף או ירד, כל סי-פאפ שנכנס או יצא, כל מדידת טמפרטורה אחת לשלוש שעות, מספר הברדיקרדיות, וכו' וכו' - וכל זה כפול שניים כמובן - היתה חלק מהריטואל הקבוע שלי בשגרת הפגיה. לא יכולה לדמיין את זה אחרת. זה נתן לי איזה תחושה (אשלייה, ליתר דיוק) של שליטה כלשהי במצב. יש לציין כי הצוות הרפואי בתה"ש תמיד ענה ברצון על כל שאלה שהיתה לי בנוגע למה שקראתי בתיק. לאחר השחרור חשבתי לבקש את הקלסרים (אצלנו כל בונבון מילא שניים
), אבל ירדתי מזה. שמחתי לקרוא כאן את מה ש-VAL כתבה שניתן לבקש את הקלסרים גם כמה שנים אחרי, אבל למען האמת כרגע אני לא בכיוון. מסתפקת במכתבי השחרור.

באסף הרופא לעומת זאת

לא מסכימים ששההורים יסתכלו בתיק לבד. לא ששאלתי אותם הרבה, בכל בוקר מייד הייתי פותחת את התיק לבדוק איך עבר הלילה ואם מישהו היה רואה אותי - כמעט תמיד העירו לי שאסור לי לעשות את זה. (ברור שהיו גם אחיות שהבינו את זה לחלוטין ולא אמרו כלום, אבל כעיקרון אומרים שם בתחילת האשפוז לא לגעת בתיק ).

גם אצלנו

"הקלסר" ,שבכל רגע נתון משקלו היה גדול משל נסלי, היה חומר הקריאה היומי שלי, לא ביקשתי לצלם אותו הספיק לי מכתב השחרור המזעזע !. בכל מקרה בשבועות האחרונים שלנו בפגיה (תל השומר) מיחשבו את הפגיה, מעניין אם להורים יש גישה חופשית למחשבים, אין לי מושג איך הייתי מסדרת בלי הקלסר הזה.

lowprofile

New member
יש את הניירת שליד המיטה ויש

תיק נוסף. בניירת שעל יד המיטה הם לא אוהבים שנוגעים, אבל אין להם ברירה כי זה נמצא בחוץ. בכל מקרה בכל פעם שהסתכלתי, עשו קצת פרצופים. קיים תיק שבו יש למשל מכתבי הרופאים לאחר בדיקה, אותו הם לא נותנים לראות. אבל, כנראה שזה תלוי את מי מבקשים. יצא לי לבקש כמה פעמים במהלך האישפוז, חלק נתנו, חלק לא. אני לא מבינה למה לא נותנים, הר זה לגיטימי לגמרי שהורה יראה את התיק. לגבי צילום - אני צילמתי את כל התיקים שהיו גם מהלך האישפוז שלי וגם של הילדה. כדי לצלם את תיק הפגיה, צריך אישור של הפגיה.

anguly

New member
בשערי צדק

במהלך האשפוז ניתן לעיין בקלסר של האחיות אבל לא בזה של הרופאים (לכל ילד יש שני קלסרים) וגם אצלי היה ריטואל קבוע של לקרוא מה היה. לפעמים אפילו דרשתי כל מיני דברים בעקבות ה. לא אפשרו לי לצלם כלום בזמן ששהינו ואני נורא רציתי את עקומות הגדילה... אבל אמרו לי שכשהתיק יעבור לארכיון לאחר השחרור - אפשר לצלם הכל. וגם אני נתקלתי בעניין שכשהיו בעיות לא תמיד כתבו אותן בתיק - פעם אחת שאלתי מפורשות אמרו שלא כתבו וביקשתי שיכתבו...

חוק זכויות החולה

על פי חוק זכויות החולה, זכותו של מטופל לקבל כל רשומה רפואית הנוגעת אליו. וכשמדובר על קטין, זו זכותם של הורים. יכולים לדרוש סכומים מוגזמים על מנת לצלם את המסמכים, אבל לא יכולים למנוע ממך לקבל אותם. בכל זאת, משהו השתנה ב- 20 השנים האחרונות...

למעלה