שאלות תיאורטיות בפיזיקה:

Home Boy

New member
שאלות תיאורטיות בפיזיקה:

חשוב לי מאוד - דוח ניסוי בפריקה וטעינה של קבל: השאלות שהמורה תשאל אותי מחר (ואין אותם במאמרים): - איזה חלק בגרף המצורף מבטא את מטען הקבל? - האם ניתן לטעון קבל בזרם קבוע? - מהו קבל אלקטרוליטי?

Musi© Gi®l

New member
../images/Emo185.gif ../images/Emo26.gif

- השטח - לא שידוע לי
- פה

ChipsMan

New member
לפי הגדרה..

זרם הוא כמות מטען ליחידת זמן. דמייני לך שהגרף הוא מלבני. כלומר הזרם הוא קבוע. אם היית לוקחת זרם כפול זמן היית מקבלת מטען, וזה בדיוק שטח המלבן. עכשיו נחזור לגרף שלנו. תדמייני שאני מחלק את ציר הזמן להרבה יחידות זמן קטנות, ובכל יחידת זמן כופלת את הזמן בזרם ומקבלת מטען (את מחלקת את הגרף להרבה מלבנים דקים). בסוף את סוכמת את כל המטענים בכל יחידות הזמן ומה שאת מקבלת זה בעצם סכום שטחי כל המלבנים הקטנים. שזה בעצם השטח מתחת לגרף.

HUhybrid

New member
ואם באמצעות חשבון אינטגרלי

תחשב כאן את השטח, תוכל להגיע למסקנה, שיש הפרש מופע של חצי-פאי רדיאן בין המתח לזרם שעל הקבל (הזרם מקדים).

ChipsMan

New member
מיוזיק אשמה ../images/Emo3.gif

היא התחילה עם זה
(יופי אלכס.. תאשים אחרים
)

Home Boy

New member
עוד שאלה:

למה בכלל לא זורם לנצח על קבל, מה בעצם מתרחש שהולך וגובר עליו המתח וקטן הזרם?

ChipsMan

New member
מי אמר לך דבר כזה? ../images/Emo12.gif

הזרם כן זורם לנצח בזמן טעינת הקבל. פשוט מגיע שלב שבו הזרם עד כדי כך נמוך, והמתח בין הדקי הקבל עד כדי כך קרוב למתח הסוללה, שאנחנו מזניחים אותו (כמה אופייני לפיזיקאים
)

Home Boy

New member
לא הבנת את שאלתי...

אני שואל מה קורה ולמה בקבל שהזרם הולך וקטן והמתח הולך וגדל...כפי שאתה רואה קבל זה לא התחום שלי

ChipsMan

New member
או.. זאת שאלה מצויינת ../images/Emo3.gif

זה גם לא התחום שלי
אבל למיטב ידיעתי מה שקורה זה שהסוללה מזרימה מטענים מלוח אחד של הקבל ללוח השני. ולכן הפרש הפוטנציאלים בין לוחות הקבל גדל.

ChipsMan

New member
ובקשר לזרם..

הפרש הפוטנציאלים על בין לוחות הקבל גדל. ולכן המתח שנופל על ההתנגדות קטן. וכידוע, לפי חוק אום, הזרם נמצא ביחס ישיר למתח על ההתנגדות. כלומר אם המתח קטן גם הזרם במעגל קטן.

Musi© Gi®l

New member
../images/Emo185.gif בדיוק, יופי אלכס,

תאשים אחרים- תאשים את מיוזיק !

דניאל101

New member
אוקי... ../images/Emo118.gif

מחבר את הקבל לסוללה, עד שהוא גומר להטען, והופ, יש לנו קבל טעון! רוצה הוכחה: חבר אותו לנורה ויהי אור.

למעלה