שאלות של הריונית

גלי ים333

New member
שאלות של הריונית

שלום לכן, אני בתחילתו של הריון תאומים, הריון ראשון. אני מעוניינת לנסות להניק אבל באמת שלא יודעת למה לצפות. מאוד משמח לראות שיש אמהות שמניקות תאומים. זה בהחלט מעודד! יש לי כמה שאלות למנוסות- האם מומלץ להפגש עם יועצת הנקה לפני הלידה? יש לכן המלצה לספרים טובים או למקור מידע טוב בנושא הנקה והנקת תאומים בפרט? האם ניתן בכלל להתכונן להנקה לפני הלידה? ושאלה נוספת- האם ההנקה תמיד כרוכה בכאב בשלבים הראשונים?
תודה וסופ״ש נעים!

תשובות על הנקת תאומים

אני מעריצה את הנכונות שלך ללמוד על הנקה עוד לפני הלידה. זה מאוד חשוב, כי כשמגיעים לרגע שאחרי הלידה עם ידע, כלים ובעיקר עם מודעות,
זה עושה את החיים כלים יותר, וזה מאפשר לך לדעת לחפש את העזרה שלה את זקוקה...
אפשר להתכונן לפני הלידה: הרעיון הכללי הוא ללמוד, להבין איך עובדת ההנקה (יש חשיבות לכך אם זאת לידה ראשונה או שיש לך כבר נסיון, אם יש לך ילדים בבית)
להבין את כל התרחישים שיכולים לקרות ואיך להתמודד. ידע נותן שליטה ומוריד את רמת הלחץ.
אני ידועת שהורים לתאומים מאוד לחוצים לפני הלידה, נורא רוצים לדעת "איך זה?" זה אפשרי?

אני בד"כ ממליצה להיפגש עם מדריכה/יועצת הנקה שמבינה בתאומים לקראת סוף ההריון ובעיקר להצטרף למפגש הכנה להנקת תאומים.
יש מפגשים כאלה במקומות שונים בארץ אחת לכמה שבועות (פרטים במסר או מייל)
כמו כן אני מקיימת בשיתוף עם מנחת הורים (עדי סלי) מפגשי הכנה ליום שאחרי שהם ממפגשים מורחבים יותר לזוגות/נשים בהריון על הנקת תאומים וגידול תאומים והתמודדות עם ההתחלה...

דברים שאת יכולה ללמוד לפני הלידה הם בעיקר איך פועלת ההנקה, אילו תרחישי לידה צפויים, איך נראים הימים הראשונים אחרי לידה, מה ניתן לעשות, איך מניקים בהתחלה, איך שואבים ,
איך מניקים שניים יחד, מה עושים אם הם לא וינקים בהתחלה - למה זה קורה, איך ניתן לקדם את זה, איך ניתן לשלב בקבוקים ועוד ועדו

ספר ממש מומלץ שאני קראתי אותו בזמנו בשקיקה גם לפני הלידה וגם אחריה, הוא ספר באנגלית דווקא, של יועצת שהיא גם אשת לה לצ'ה.
http://www.karengromada.com/mothering-multiples
את מוזמנת לשאול כאן עוד שאלות ספיציפיות.

אני מקווה שבקרוב יענו גם נשים נוספות.

למעלה