שאלות שלפי דעתי יהיו ב"קרקוב"

itayda23

New member
שאלות שלפי דעתי יהיו ב"קרקוב"

לאחר פתרון 3 בגרויות של שנים קודמות, שמתי לב שלא היו שאלות על "השבת השחורה" (חיסול הגטו), ולא על הפעילות המחתרתית של היהודים (בית קפה ציגנריה). כמו כן, לא היו שאלות על "הפתרון הסופי". אלו נושאים שלפי דעתי עדיף להתעמק בהם. כמובן שצריך ללמוד הכל, יחד עם זאת להתעמק בנושאים הנ"ל. לדעתי. ובהצלחה לכולם היום!!!!
 

itayda23

New member
תשובות..

דחיית הגטו: א) הגרמנים לא הצליחו בתוכנית המקורית שלהם לפנות את היהודים בזמן. ב)הגרמנים רצו לצמצם את מס' היהודים שישבו שם כי קרקוב נהייתה בירת הגנרל גוברנמן. הגטו הוקם ברובע פודגוז'ה כי: א) הגרמנים רצו מקום קטן שמרוחק משליטת הנאצים (גבעת הוואהל) ופודגוז'ה היה רחוק מספיק כי הוא שכן בגדה הימנית של נהר הוויסלה. ב) ברובע זה הביתם היו לקויים והכלים הסניטריים היו מתחת לכל ביקורת. התנאים היו מאוד נמוכים ולא היה שם שטחי ירק וגנים. תנאים אלו התאימו לגרמנים.
 

itayda23

New member
דחיית הגטו והקמתו בובע פדגוז'ה

הקמת הגטו נדחתה מ-2 סיבות: א) הגרמנים קבעו את קרקוב כעיר הבירה של הגנרל גוברנמן ולכן הם רצו למצמם למינימום את מס' היהודים שישבו שם. ב) הפינוי המקורי של הגרמנים לא התבצע כמו שצריך. הקמת הגטו ברובע פדגוז'ה: א) הגרמנים רצו שהגטו יהיה רחוק מהמרכז, מהיכן שהנאצים ישבו (בגבעת הוואהל) ולכן הם הקימו את הגטו שם, כי הוא היה רחוק והיה בגדה הימנית של נהר הוויסלה. ב) הבתים ברובע היו ישנים ורעועים וגם התנאים הסניטריים היו מאוד לקויים. תנאים אלו התאימו ליהודים מבחינת הגרמנים.
 
למעלה