שאלות קטנות

• פותח הנושא pulpu
  • פורסם בתאריך

trilliane

Well-known member
מנהל
פרשו מזמן...
(אתה יכול לעבור לוויקיפדיה האנגלית ולקרוא)

שתיהן לקחו פסק זמן ארוך אחרי לונדון.
&nbsp
שון ג'ונסון הלכה "לרקוד עם כוכבים" והייתה לזוכה הצעירה ביותר בתחרות. לאחר מכן כחלק מהחופשה שלה היא עשתה סוף סוף פעילות שהמאמן שלה אסר עליה איסור חמור: סקי. קרעה את ה-ACL, עברה ניתוח... ואז פחדה שהיא לא תוכל לעסוק יותר בהתעמלות (אם כי יש מתעמלים שחזרו מפציעה כזאת וגם קשות ממנה) וחזרה להתעמל. היא התחרתה בשנה הקדם אולימפית (2007) אם כי בעיקר בתחרויות משניות יותר; בהמשך הגיעה למסקנה שזה "לא זה" מבחינתה, בין אם מבחינת השיא הפיזי / הפציעה / התחושה המנטלית (שמעתי אותה מסבירה את הפרישה בדרכים שונות בהזדמנויות שונות) והודיעה רשמית על פרישה לפני תחרויות המבחן האמריקניות. מיד לאחר מכן התחרתה בעונת הכוכבים של "רוקדים" וסיימה הפעם במקום השני.
&nbsp
באביב האחרון היא התחתנה עם בן זוגה (שחקן פוטבול) והם מצלמים ומעלים סרטונים לערוץ של ביוטיוב.

&nbsp
נסטיה ליוקין לא התחרתה במשך ארבע שנים אך שמרה על כושר בסיסי (כדי לשמור על האפשרויות פתוחות) והחליטה לנסות לחזור לקראת לונדון. היו לה תחרויות בינוניות/גרועות למדי באליפות ארה"ב ובמבחנים האמריקניים, היא נפלה מהמקבילים בצורה די מביכה והבינה שהפעם הקריירה נגמרה סופית. הקהל הריע והודה לה והיא אמרה שמבחינתה זה היה רגע מכונן.
&nbsp
מיד לאחר מכן היא עברה להיות פרשנית קבועה בצוות השידור (של תחרויות התעמלות מכשירים) ב-NBC/יוניברסל לצדו של טים דאגט (אלוף אולימפי מ-1984) ושם אפשר לשמוע (וקצת לראות אותה) באופן קבוע וגם הפעם (סביר להניח גם היום).
&nbsp
בשנה האחרונה היא השתתפה גם כן ב"רוקדים עם כוכבים" ונראתה מצוין אבל סיימה רק רביעית, אאל"ט. כמו כן היא סיימה השנה את התואר הראשון ב-NYU למיטב ידיעתי. גם היא כבר מאורסת אבל בגלל המחויבות לריו החליטה לדחות את הטקס לשנה הבאה.
&nbsp
עוד משהו?

pcper

New member
תודה רבה
את ממש אלופה

המון המון תודה על התשובה המפורטת והמושקעת

ראיתי באינסטגרם של נסטיה שהיא התארסה אבל לא ממש הבנתי את הסיפור שלה (ושל שון) לגבי ההתמעלות

&nbsp
יפה שאת ככה מצליחה לעקוב אחרי ספורטאים כאלו

&nbsp
אגב, יש ביוטיוב את הקטע שבו נסטיה נופלת והקהל מריע לה?
מעניין אותי לראות את זה

&nbsp
תודה רבה

trilliane

Well-known member
מנהל
מה יש להבין ב"סיפור" של נסטיה ושל שון?

למעשה הוא לא מיוחד מהבחינה הזאת – התחרות בתוך ארה"ב גדולה יותר מהתחרות מחוצה לה, כל הזמן נכנסות לבוגרות מתעמלות חדשות, צעירות ורעבות, וקשה לשרוד בפסגה לאורך שנים. מעט מאוד מתעמלות אמריקניות הצליחו להיכנס ליותר מנבחרת אולימפית אחת, גם כאלה שלא פרשו. אחרי שפורשים קשה מאוד לחזור; הקאמבקים של גבי דאגלס ואלי רייזמן לנבחרת ריו 2016 הם היוצאים מן הכלל שלא מעידים על הכלל.
&nbsp
בשנים האחרונות אני משתדלת לעקוב אחר ההתעמלות האמריקנית. במקרה של נסטיה זה לא קשה כי היא כל הזמן שם (כפרשנית) ובמקרה של שון, מכיוון שהיא המתעמלת החביבה עליי, קניתי וקראתי את האוטוביוגרפיה שלה לפני כמה שנים (ולאחרונה נרשמתי לערוץ שלה ביוטיוב).

&nbsp
מובן שיש סרטונים של נסטיה נופלת מהמקבילים במבחנים האמריקניים... אפילו יותר מאחד; צריך רק לחפש ביוטיוב. הקישור הנוח והמלא יותר הוא לצערי בפורמט "מתוח" (מישהו הכניס במסך סינמסקופי ואלה לא הפרופורציות הנכונות) אבל לא נורא, אפשר לראות (ולשמוע) מה שצריך. צירפתי גם סרטונים שבהם היא מדברת על כך בהמשך + סרטון (ממש ארוך) של שון ג'ונסון (כיום) מספרת בגילוי לב על כל החוויה האולימפית שלה ומה היא למדה ממנה (בעיניי זה היה מרתק).

pcper

New member
זה ההבדל בין מי שמבינה בתחום לבין מי שלא מבין

דווקא מאוד מעניין מה שכתבת

רואים שאת ממש מתעניינת בהתעמלות אמריקאית ומבינה בזה לא מעט

&nbsp
יצא לי לקרוא משהו על נסטיה בקשר לזה שהיא פרשנית אבל לא הבנתי אם היא תשתתף באולימפיאדה הזאת או לא

&nbsp
שמח שדי הלך להן בחיים מעבר להתעמלות

&nbsp
תודה על הסרטונים!
אגב, באיזה מהם רואים שהקהל עומד ומריע לה? מעניין אותי לראות את זה...

trilliane

Well-known member
מנהל
אני עוקבת זמן מה אחרי התחום, לא מבינה די בפן המקצועי, לצערי

מובן שנסטיה גם בריו! מאז פרישתה היא פרשנית קבועה ב-NBC (לצד השדר אל טרווטוויג והפרשן טים דאגט) והשלושה הם הצוות הקבוע בכל תחרויות ההתעמלות בלי יוצא מן הכלל (שם לא מחליפים בין שדרנים ופרשנים כמו בישראל).
&nbsp
לא רואים בסרטון את הקהל כי הבמאי מתמקד בנעשה באולם, מן הסתם... אבל שומעים אותו והיא גם מספרת על כך בסרטונים שצירפתי בהמשך.

pcper

New member
דווקא נראה שאת די מבינה

יפה שאת עוקבת...
אולי אצפה גם ב-NBC (איזה ערוץ זה בהוט, את יודעת?).
מעניין לשמוע אותה.
&nbsp
המון המון תודה לך על התשובות המושקעות ועל הסרטונים

&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
הכול יחסי...
NBC לא משודרים בישראל. לפעמים מוצאים במרשתת

ifa1111

New member
אז ככה

הקלעי ריכטר נכנס לסבב המשחקים.
כמוהו גם הגולשים ביחידים צוברי ודויבוביץ' (אין מה לצפות אני חשוב לשידורים טלוויזיונים סביר שבאינטרנט ניתן למצוא, מי שזה מעניין)
&nbsp
חושב שמסביבות 19:00 מחכים לנו בבריכה גל נבו במוקדמות 200 פרפר, אנדראה מורז (אם תופיע) מוקדמות 200 חתירה ועמית עברי תשחה 200 מעורב
&nbsp
זהו אני חושב מבחינת היום...
&nbsp
אם יעפילו לחצאי הגמר אז יש למה לצפות גם בלילה/לפנות בוקר.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
מבחינת המשלחת הישראלית או בכלל?
אני מחכה לגמר התעמלות

נבחרות גברים שיחל הערב ב-22:00 שעון ישראל. היפנים שלטו בענף שנים אבל אז "הוחלפו" בפסגה ע"י הסינים ונאלצו להסתפק בכסף שוב ושוב; באליפות העולם האחרונה (גלסגו 2015) היפנים זכו סוף סוף בזהב, נראה האם גם הפעם יעלה בידם לעלות אחרונים על הפודיום. אוצ'ימורה כבר הצהיר שמבחינתו הגמר הקבוצתי חשוב אפילו יותר מהאישי, יהיה מאבק לא פשוט.
&nbsp
לצדם יהיו האמריקנים, שכמעט עלו לגמר ראשונים (הסינים עקפו אותם על הקשקש בסבב האחרון) אבל זה לא אומר כלום; הם כבר עלו ראשונים לגמר בעבר וסיימו במקום השלישי או בכלל מחוץ לפודיום... הם נבחרת טובה אבל לא תמיד יציבה. במוקדמות גם היפנים וגם הסינים הראו סדקים של חוסר יציבות (האמריקנים נפלו "רק" בסוס הסמוכות...) אבל בגמר הם בד"כ מצליחים להתעלות על עצמם, והאמריקנים לא תמיד.
&nbsp
גם הנבחרת הבריטית מראה חוסן, בעיקר מאז לונדון, והם יאבקו קשה על מקום בפודיום.
&nbsp
עוד יהיו בגמר הרוסים, הברזליאים (בעידוד מקומי), הגרמנים והאוקראינים (שכבר היו בעבר במרחק נגיעה מהפודיום ואז ערעור הדיח אותם למקום הרביעי המשביז). לא חושבת שלאוקראינים יש הפעם סיכוי ממשי לעלות על הפודיום, אבל יש להם יהלום בדמות אולג ורנייב, הטוען העיקרי לכתר מול אוצ'ימורה בקרב-רב האישי. בינתיים הוא עלה ראשון לגמר הקרב-רב כי אוצ'ימורה נפל במתח, אבל אוצ'ימורה לא נוטה לפשל בגמרים אישיים, כידוע... נחכה עוד יומיים (רביעי ב-22:00) כדי לדעת האם יזכה להיות אלוף אולימפי בפעם השנייה ברציפות (אחרי שהוא אלוף העולם שש פעמים רצופות!).

trilliane

Well-known member
מנהל
וואו, איזה גמר! מותח ומלא תהפוכות

הנבחרת הרוסית הובילה בארבעת המכשירים הראשונים אבל בסוף סיימה שנייה (וכמעט הידרדרה למקום השלישי).
&nbsp
הסינים (שהיו אלופים אולימפיים בפעמיים האחרונות) בקושי זכו בארד (עזרה להם מאוד נפילה של מתעמל בריטי מסוס הסמוכות).
&nbsp
הבריטים סיימו במקום הרביעי המאכזב.
&nbsp
האמריקנים שכמעט עלו ראשונים לגמר סיימו במקום החמישי המאכזב לא פחות (וגם בלי הנפילה של דאנל לייבה מהמתח לא היה להם סיכוי לארד, הם פישלו במכשירים נוספים).
&nbsp
היפנים זכו בזהב (אחרי שזכו בו גם באליפות העולם האחרונה, כאמור) ויגיעו לטוקיו 2020 כאלופים המכהנים. אוצ'ימורה יכול לסמן
על משימתו העיקרית
. בעוד יומיים ממתין לו גמר הקרב רב האישי...
&nbsp
כאן אפשר לקרוא ציוצים של "הגרדיאן" לאורך התחרות (מלמטה למעלה):
https://www.theguardian.com/sport/live/2016/aug/08/rio-olympics-2016-mens-gymnastics-team-final-live

trilliane

Well-known member
מנהל
עד עכשיו לא ממש ברור לי מה עבר על האוקראינים

לא צפיתי בגמר באדיקות ופספסתי את העניין ברגע האמת, עמיחי ואילן לא היו כ"כ ברורים ולא ממש הבנתי מה קרה. בדיעבד אני קוראת שהם דפקו לעצמם את הגמר בכוונה(?!); אם כן זה ממש מקומם
התנהגות מרתיחה ובלתי ספורטיבית בעליל.

&nbsp
http://www.foxsports.com/olympics/story/summer-olympics-gymnastics-ukraine-quit-reaction-080816

איפה ניתן לראות את האולימפיאדה בשידור חי?

פעם בערוץ 1 היה הכל חופשי און ליין, לפני איזה עשר שנים פלוס...
תביאו לי איזה לינק, ואם אין חיה כזאת, לפחות תביאו לי לינק לשידור חוזר מלא

תודה לעוזרים

שידורי האולימפיאדה

קראתי שרשורים מהעבר בנוגע לשידורים, הבנתי שרק ערוץ 5 משדר והשנה אפילו יורוספורט לא רכש את זכויות השידור (איזו אכזבה).
רציתי לדעת למה השנה, בניגוד לשתי אולימפיאדות קודמות, אין שידורים חינם זמינים דרך האינטרנט? דרך האתר של האוליפמיאדה? אני זוכר שדרך האתר אפשר היה לצפות בכל הענפים בשידור חי בחינם.
האם יש אפשרות לצפות בשידורים באינטרנט בלי לשלם כלום ובלי להתקין שום תוכנה? דרך NBC אין גישה מישראל, דרך BBC צריך להתקין משהו שאני לא בדיוק יודע איך לתפעל והוא קצת מדאיג אותי (רמה אחת מעל הסוועת IP ואתם נכנסים ל -DARK NET).
איך זה שאת היורו אפשר לראות דרך האינטרנט אבל את ריו לא? שאלה לא רטורית.

pcper

New member
מישהו או מישהי כאן יכולים להסביר איך עובדת שיטת

הניקוד בג'ודו?
קראתי בויקיפדיה אבל לא ממש הבנתי

יש מקרים שבהם הקרב ממשיך ויש מקרים שבהם הקרב מסתיים...
זה קשור לניקוד?

תודה!

למעלה