שאלות קטנות והודעות מטיילות

עזרה בבקשה

איך קוראים לספר שהגיבורה שלו היא כריסטינה, בת 24, יש לה 3 אחיות נדמה לי היא מספרת בהתחלה שיש לה איזו בעיה הורמונלית ועל הליבידו שלה נדמה לי שהמליצו פה לא מזמן על הספר אבל אני לא מוצאת את השם תודה....

../images/Emo192.gif היום ב-../images/Emo43.gif אנשים ../images/Emo80.gif

תפוז
אלבומים
ומגזין אדרנלין מזמינים אתכם לתחרות אלופי הסקייטבורד: שלחו לנו תמונות שלכם על סקייטבורד ותוכלו לזכות בפרסים מגניבים- http://www.tapuz.co.il/Albums/contests/contest.asp?c=80
פורום ד``ר פיל צריך לוגו! אולי אתם תוכלו לעצב אותו? מעצבים לוגו שווה לפורום ד``ר פיל, ואולי דווקא הלוגו שלכם יזכה להתנוסס על שער הפורום. פרטים נוספים בקישור הבא: http://www.tapuz.co.il/forums/main/viewMsg.asp?id=645&msgid=86742593
הסיפור המוזר על האוניברסיטה הפתוחה - אם גם אתם למדתם באוניברסיטה הפתוחה ויש לכם סיפורים מוזרים- השתתפו בתחרות הסיפור המוזר בפורום האוניברסיטה הפתוחה. לפרטים נוספים: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=654&msgid=86643784
חוה ניסנבוים יועצת לקריירה ולהקמת עסקים, תתארח בפורום נשים לאחר לידה-תמיכה החל משעה 20.00 ותענה על שאלות בנושא הדרך לקריירה שניה http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=973&msgid=86754568

Bushkape1

New member
דוסטוייבסקי

האם ישנו ספר של דוסטוייבסקי שבו הוא מתאר את זה שהוא גומר או משהו כזה?

אלתרמן

שלום יש לי שאלה קטנה (מקווה שהיא קשורה לפורום) - האם מישהו יודע איפה קבור נתן אלתרמן. אני יודעת שאביו קבור בבית הקברות ברח' טרומפלדור בת"א תודה רבה

אורטלי4

New member
מחפשת שם של ספר../images/Emo53.gif

מחפשת שם של ספר שבו יש אוסך מכתבים בין יהודי גרמני לחברו הנוצרי בתקופת השלטון הנאצי. מתוך חילופי המכתבים ביניהם ניתן ללמוד על השינוי ביחס כלפי היהודים בתקופת השלטון הנאצי עד להשמדתם תודה

אלתרמן

חיפשתי חיפשתי ומעט מאוד מצאתי... בכתובת זו: http://www.jafi.org.il/education/100/hebrew/people/natan.html נכתב שהוא ביקש להיטמן בלי הספדים מיוחדים בת"א, "בין אנשים רגילים" (כך כתוב), מצטער שלא יכולתי לעזור יותר... אריק

סקיפי

New member
ועוד קצת ../images/Emo13.gif

אלתרמן נקבר בקריית שאול. הם פתוחים כל יום עד ארבע, ומספר הטלפון שלהם הוא 03-6471405. בקרית שאול יש חלקה נפרדת לאמנים, ולכן לא אמורה להיות בעיה למצוא את הקבר. ברוב בתי הקברות, לחברא קדישא יש רישום ממוחשב של החלקות. אפילו שמדובר בחלקה וותיקה יחסית, יש רישום קיים. צריך לצלצל ולשאול.

Arana

Active member
מנהל
סבלנות, יקירי

פורום זה לא צ'ט, ואנשים לא נמצאים מול המחשב 24 שעות ביממה. אם מישהו יידע - אני בטוחה שיענו לך.

Arana

Active member
מנהל
שאלות קטנות והודעות מטיילות../images/Emo133.gif

מ צ ד ה

New member
מצרפת לך את ההמלצה של siv30

ספר מקסים שהעביר לי הרבה שיעורים משעממים! המלצה "אהבה, פרוזאק, סקרנות וספקות"/siv30 אהבה, פרוזאק, סקרנות וספקות – אצ'וריה לוסיה עם עובד, 272 עמ' "כשהשגרה נושכת והרצונות מסתתרים/ והטינה גועשת אך הרגשות עצורים האם את בוכה בשנתך, חושפת את חדלוני? . טעמו של היאוש ממלא את גרוני. למה דבר כל- כך טוב כבר לא יכול להמשיך?" חייהן של אנה, רוזה וכריסטינה גאנה, היו יכולים להראות אחרת אילו...מכלול הנסיבות היה לוקח אותן למקום אחר, הן היו מקבלות החלטות אחרות בחייהן, הדמויות המרכזיות בחייהן היו בעלות מאפיינים אחרים וכן האלה וכן הלאה. אבל, אצל מי האמיתה הזו לא נכונה? אנה, רוזה וכריסטינה הן שלוש אחיות במדריד של שנות ה-90. כל אחת מהן סיפור הצלחה בפני עצמה, כל אחת מהן סיפור כישלון בפני עצמו. אנה, עקרת בית למופת, האחות הבכורה, שמימשה את חלום הנובו רישי, בית מפואר, בעל חתיך ותינוק. אבל משהו משתבש בחייה של אנה והחלום מתנפץ. באפיזודות יחסית מעטות מהספר, מוצגת לקורא תמונת התפוררותה של המציאות עוטפת את אנה ואת ההצלחה שלה. רוזה, האחות האמצעית היא אמזונה בלונדינית בגובה 1.80. היא אשת עסקים מצליחה, ובגיל 30 יש לה בית, מכונית BMW, משרה בעמדה בכירה וכסף שלא נגמר. אבל גם בחייה המושלמים של רוזה משהו מתפורר. כריסטינה, מתוארת כנמפומנית טורפת גברים. בחייה כברמנית היא מנסה לתפוס את כל העולם ולמצות את תענוגותיו, החל מסקס, דרך מסיבות פרועות וכלה בסמים. היא לא תיתן אפילו לחיים לעצור אותה, שלא לדבר על המתים. רוב האפיזודות בספר עוסקות בחייה של כריסטינה. חייה נפרשים לקורא מבעד לעיניה תוך כדי תרגום בגוף הסרט. תרגום שלא תמיד עושה חסד עם דמותה אבל הוא כן ואמיתי. ההשלמות מובאות לקורא מבעד לעיניי אחיותיה. מה שכריסטינה לא יכולה לספר לקורא על עצמה, האחיות מספרות לו עליה. ההתעסקות בכריסטינה, האחות הצעירה, מוביל את הדמויות להתבוננות פנימית בחייהן תוך שאירועי העבר ודמויות מרכזיות ממנו, שבות לתחייה בעוצמה הרסנית חסרת תקדים. החיטוט מוביל אותן לחשוף גם את עצמן לפני הקורא ובסוף להתעסקות העצמית. מאפייני האחיות, שבתחילה נראה כאילו אין דבק הקושר בינהן, הולכים ומתבהרים לקורא בצלילות וככל שהן שוקעות לתוך המציאות כך היא הופכת אפורה יותר וכואבת יותר. הספר כתוב בשפה קולחת וקלילה. חדה כתער בתיאורי המציאות שלה. הוא מתחיל באופן מבדר ועם ההתקדמות הוא משנה הילוך, הופך איטי ולמרות שפה ושם עדין נשארת הציניות והאירוניות של הדוברות, זו ציניות כואבת המחלחלת ויוצרת תודעה ברורה של אצל הקורא. הספר לא חף מבעיות הנובעות מהקצנה של הסיטואציות בחיי הגיבורות ומדמויותיהן הסטריאוטיפיות. בשלב מסויים היה נדמה לי שכל הצרות האפשריות התרגשו על המשפחה הזו ולא אחת שאלתי את עצמי אם הדמויות יצאו מהשבלוניות שמאפיינת אותן. בנוסף, ההתעסקות של הדמויות בסקס (או העדרו) ובסמים (בין אם הם כדורי הרדמה ובין אם הם קוקאין) עד זרא, הופכים להיות הקו שמוביל את העלילה וממלא את הפערים שבה, כביכול ליצור אצל הקורא אתנחתא מכל הצרות והכאבים שקדמו להם (כמו בחיי הדמויות עצמן). לא פלא, שבשירשור סוף שבוע קראתי לספר "סקס, פרוזאק אהבה וספקות" כי אלה בעצם קטעי הקישור של העלילה. קטעי הקישור שכל כך בוטים עד כדי שהם לא משאירים מקום לעלילה האמיתית עצמה. ובכל זאת, קל להתחבר לספר, לתרבות האינסטנט שהוא מציג ולמסלול המהיר של החיים. גם אם הוא מוקצן עד אבסורדום, עדין הקורא יכול לבחור ולזהות את הפוסטמודרניזם ותחלואיו ולהישאר עם המסר המעודד של הספר.

נוריתהה

New member
הרי לך המלצה שלי, אני אהבתי את הספר

סופר : אצוריה לוסיה ספר : אהבה פרוזאק סקרנות וספקות הוצאה : משכל עמודים : 272 קודם כל נהנתי מאד מהספר. לא יצא לי לקרוא הרבה ספרים שנכתבו על ידי סופרי ספרד. (סרטים דוקא כן). הספר מחולק ל 26 פרקים. בעברית כל פרק זוכה לכותרת למשל "א כמו אנורמלית." וככה עם כל אותיות אלף בית (כולל הסופיות). והייתי מאד רוצה לדעת (למי שראה את הספר בספרדית) איך זה שם. הספר , הוא סיפורן של 3 אחיות. אניטה (אנה) הבכורה. עקרת בית למופת. נשואה. אם לילד בן שנתיים. בעל מבין ונחמד. נמצאת כרגע במשבר. מתמכת לכדורי שינה ומרץ. רוזה - מתנשאת לגובה של 180. אמזונה. אשת קרייה קרה. מאהבים מחושבים. נטיות לסביות. מכורה לפרוזאק. הדבר המענין היחידי שיש לה בחיים , זה הטלפון שמצלצל כל לילה ומשמיע לה שיר ואין היא יודעת את זהות המתקשר. כריסטינה - הצעירה והיפה. סטודנטית , עובדת כברמנית ומזדיינת סדרתית. מכורה לכל הכדורי האקסטזי ולגברים מזדמנים. האם היא רוקחת , קרה , סטרילית , מראה אריסטוקרטי. האב , כהה גבוה , חם , מצחיק , אוהב לבלות ו......עזב את הבית ואת הבנות ונעלם כאשר כריסטינה היתה בת 4 ואנה בת 12. אחרי עזיבת האב , נכנס לתמונה הבן דוד החתיך ,שמשאיר את עקבותיו אצל האחיות. הסופרת יצרה כאן דמויות מאד חדות. חד מימדיות. אין קשר בין האחיות . הדבר היחידי המשותף להן , זה - שכל את מכורה לכדורים אחרים. אף אחת לא מרוצה מהחיים שלה. ובסתר מקנאה באחיותיה. ספר מאד קריא. מומלץ בהחלט.

למעלה