שאלות עריכת תרגום לאנגלית... מונחים וביטויים

tomerrose

Member
נראה לי שההסבר שלך מתאר בדיוק מה שקרה, מין יציר כלאיים סלנגי

Eldad S

New member

הסבר: ו' השבועה (וואו אלקסם)

ה-ו' שבאה כאן לפני המילה אלוהים נקראת בערבית ו' השבועה. דוגמה נוספת: וחיאתכ (=שוב לשון שבועה, בחייך).
בעברית אנחנו עושים שימוש דומה ב-ב' (באלוהים, בחייך, באמא שלך...).
נראה לי שהייתי משאירה בערבית, ולא מצרפת הסבר. ככה זה נשמע הכי אותנטי. אם בכל זאת לעברת, אז "באלוהים" הוא הכי קרוב לניסוח המקורי.

tomerrose

Member
WOW פעם ראשונה שאני מקבלת הסבר על המילה הזאת

ועוד כזה מדויק - אני ממש מעריכה ותודה רבה רבה!!! בכלל לא ידעתי בעצם שזה בא מ"אללה" .... ז"א לא קישרתי.

נראה לי שאשאיר כמו שהמלצת ואולי אוסיף הערה (זה למשפחה של הכותב שלא קוראים עברית, כרגע לא לפרסום, אז השיקול הוא יותר שהם יבינו אותו ואת חייו).

ותודה לך על ההזדמנות להיזכר מאיפה זה בא. אני לא מתרגמת ערבית, אבל עשיתי 5 יחידות בגרות בערבית לפני הרבה מאוד זמן (26 שנה, אבל מי סופר...), ותמיד כיף להיזכר.

tomerrose

Member
"אכל אותה" לאנגלית - הצעות?

ההקשר: סיפור שמישהו מספר (במקור במציאות סיפר בערבית, אצלי בספר - בעברית מתובלת ערבית). המשמעות - "כרגיל בעברית".

יש למישהו הצעות לביטוי מתאים בול באנגלית? had it in? לא עולה לי ביטוי סלנגי מתאים.
אם מישהו אגב מזהה ויכול לתעתק לי נכון יותר את המונח בערבית ל"מסע במדבר" אשמח מאוד....

"That's right, the Osmalee אכל אותה, but we too אכלנו אותה in the Al-Sparbar(?), the journey in the desert."

tomerrose

Member
סליחה..... מביך אבל... הניסוח שלי של השאלה

היה כל כך סלנגי כנראה, שיצא כאילו שאלתי איך אומרים "מתאים בול" כשבעצם ביקשתי ביטוי ש"מתאים בול" באנגלית לביטוי "אכל אותה".... sorry

ומכל מקום - אם וכאשר יופיע לי "מתאים בול" יהיה לי עכשיו ביטוי מעולה אז תודה בכל מקרה!....

tomerrose

Member
OFF TOPIC לכולם התחילו לעלות בפורום זה קופצים מעצבנים

תמונות קטנות קופצות מעצבנות למטה מימין במסך עם תמונות של אנשים וכנראה איזו פרסומת? יש לי את כל ה-pop-up blockers וזה ממשיך למרות זאת ומעצבן נורא בזמן גלישה בתפוז... מישהו יודע איך להיפטר מהן?

Eldad S

New member
אתמול הבעתי מחאה נמרצת במהלך

כל היום בפורום המנהלים של תפוז בעניין התמונות הקטנות הקופצות למטה מצד ימין (החל משעות הבוקר וגם בהמשך היום). התברר שה"פיצ'ר" הזה עלה בטעות לפני הזמן, לפי שבדקו את כל ההשלכות שלו. בסופו של דבר כל המוחים, כולל אני, הצלחנו להביא להסרת העניין, אם כי באופן זמני. זה יעלה שוב בהמשך, אם כי באווטאר אחר, ובמקום אחר על המסך - מצד שמאל (באופן שיש לקוות שלא יפריע לצפייה, וגם יפסיק להטריד באותו עמוד במקרה שהגולש לוחץ על x לסגירת הפרסומת/קדימון/טיזר/ווטאבר).

ואם כבר הוזכר "אדבלוק" בשרשור הזה, אשמח לעדכון גם עבורי. פעם (אבל ממש מזמן) השתמשתי בתוכנית כזאת, אבל כבר שכחתי איזו בדיוק, ואיך התקנתי. תוכלו להזכיר לי באיזו תוכנה מדובר, הערות התקנה וכו'?

זה תוסף של גוגל.

גגל, התקן וסע לשלום. אמור לקחת שתי דקות, לא חושבת שיש לזה השלכות כלשהן.

Eldad S

New member
חן חן

אבדוק, אנסה, ואם יהיו בעיות כלשהן - אחזור ואשאל.

Y. Welis

New member
כדאי שיהיה תמיד. חוסך הרבה משאבים וזמן הטענה

אגב המחאה היתה תקיפה גם בפורום משוב (תרמתי גם את שלי). ממליץ שלא יחזרו על זה שוב, ובטח לא באותו פורמט.

למעלה