שאלות על קליפות

שאלות על קליפות

קליפות של שקדים - הכנתי הבוקר ממרח זיתים ושקדים מהאתר של גלית (יצא מדהים, כמובן). לפני כן השרתי למספר שניות במים רותחים (כי ההחלטה להכין היתה מעכשיו לעכשיו, פתאום היו לי 2 דקות בבוקר) ועדין לא הצלחתי לקלף. הכנתי עם הקליפות. אני יודעת שעדיף לקלף כי הן מעט רעילות, אבל אולי יש למישהי טיפ לקילוף קל? קליפות של שעועית מש - התחלתי להנביט שעועית, ואכן - להיט. אבל מה עושים על הקליפות? מצאתי את עצמי עומדת ואוספת אותן מעל השעועית, מין ריפוי בעיסוק כזה... עדיף להשאיר או להפריד? מעבר לכך שזה היה ממש ממכר, זה לוקח המון זמן, ומצד אחד אני לא יודעת אם גם פה, אבל בדרך כלל בקליפות יש הרבה בריאות ומצד שני יש לי הרגשה שהן קשות לעיכול וגורמות יותר לגזים?

מנסה לענות

אם את מבשלת את המש אז חלק מהקליפות יצופו ותוכלי להרים אותן עם מסננת בזמן הבישול. אם את מנביטה ללא בישול אז אנחנו אוכלים את זה ככה עם הקליפה ועד כה לא נרשמו שום בעיות בטן. בקשר לשקדים אני לא יודעת.

g a l i t b

New member
שמחה לשמוע שאהבת ../images/Emo140.gif

כנראה לא השרית מספיק זמן במים הרותחים, כי זו הדרך לעשות זאת בקלות במקום, אפשר להשרות 12-24 שעות במים קרים, מה שמעלה גם את הערכים התזונתיים של השקדים אבל אז הקילוף יותר קשה (מי אמר ריפוי בעיסוק
) קליפות של מאש - כשהגוזל היה ממש פצפון הייתי משקיעה בהוצאת הקליפות אבל בדרך כלל מוציאה רק את מה שצף למעלה בהשריה/בישול והשאר משאירה ככה.

babkas

New member
נצל"ש לגבי מתכון..

ראיתי מתכון של טפנד זיתים עם שקדים. איזה זיתים מומלצים לשימוש? תודה

אני השתמשתי בזיתים ירוקים ללא חרצנים

שבן הזוג בדיוק הביא מהשוק. יצא מעולה!

hagit e

New member
לגבי השקדים להשרות במים לילה עדיף במקרר ואז

לפני הקילוף להכניס למים רותחים ל20 שניות. לא יותר. מיד להעביר למים קרים ואז לקלף בכיף :) הזמן במים הרותחים קצר ממש וזה לא יספיק לפגוע בכל השקד וזה מאוד עוזר לקלף כך מאשר רק במים קרים. כל הזכויות שמורות לתמי מעץבעיר :)

../images/Emo51.gif ואם אפשר עוד שתי שאלות בנושאי אוכל

בורגול - יש דבר כזה בורגול מלא? אני מוצאת רק אורגני, לא מוצאת מלא. ובעצם, מה ההבדל בין בורגול לבין קוסקוס? אולי אפשר להחליף במתכוני בורגול בקוסקוס מלא? שמן לטיגון - מישהי יודעת מי ניצח והוכרז כשמן הבריא באמת לטיגון? קנולה? תירס? אחר?

למעלה