שאלות על עוצמת bluetooth

haarbeli

New member
שאלות על עוצמת bluetooth

מה קובע את טווח הקליטה ברחבי הבית של אזנית bluetooth?

האזניה עצמה? או שמא גם הפלאפון?

יש לזה מדדים כלשהם? יחידות שבהם מודדים עוצמת שידור ורגישות מקלט?

וגם. רוב הצירופים של מכשיר פלאפון ואזניה - מכסים דירה בגודל סביר? או שיש כאלו שלא? זה הישג, לקבל אזניה שמכסה היטב דירת 4 חדרים, בכל פינות הבית?

BobboVilla

New member
על פי התקן הטווח הוא 10 מטר

לפעמים האות יכול לעבור דרך קירות, אבל זה תלוי ממה הם עשויים. מכיוון ש-"דירת 4 חדרים" זה משהו מאוד אמורפי (יותר חשוב לדעת מה גודל הדירה במ"ר והצורה שלה) אז קשה לתת תשובה לגבי זה.

enigo

New member
מעשית, בשטח פתוח, הטווח לפעמים גדול בהרבה

כבר קרה לי שה-BT באוטו במרחק של הרבה יותר מעשרה מטרים "גנב" לי את הטלפון. לא מזמן חבר השאיל את האוטו בחניה - חמש קומות למטה, ובצד הרחוק של החניון, והאוטו התחבר לטלפון שלי...

blzvi

Active member
זה ישים רק בקרבת מקום ,כפי שהוסבר לך

אין מצב שאתה יכול להסתובב ברחבי הבית עם אוזניות BT ושמוע באופן רציף מוסיקה.
זה ישים רק בקירבת מקום ,כאשר המקור קרוב ממש אליך .
אם אתה רוצה לשמוע מבעד לקירות אז יש אמצעים שמשתמשים בטכנולוגיה אחרת ,אבל זה סיפור אחר.

haarbeli

New member
מדובר בטלפון ולא במוזיקה.

מדובר בטלפון ולא במוזיקה. זאת אומרת צריך שיחה דו כיוונית.
&nbsp
אתה מכיר חלופה לבלותוס'?

BobboVilla

New member
מה הבעיה ללכת עם הטלפון בתוך הבית? או שיש בעיות קליטה

והמטרה היא להשאיר את הטלפון במקום שבו יש קליטה ולהסתובב רק עם דיבורית?

haarbeli

New member
כן היא רוצה לשים את הפלאפון במקום אחד ולהסתובב בבית

haarbeli

New member
תודה לעונים, האם יש למישהו נסיון מעשי בתוך הדירה?

אשמח לשמוע כאלו שהבלותוס' שלהם מכסה את כל הדירה, וכאלו שלא

binon

New member
זה גם תלוי איפה אתה ממקם את הטלפון

אם תמקם את הטלפון מאחורי האסלה סביר להניח שבקצה השני לא תהיה קליטת BT
מצד שני, אם תניח את הטלפון במרכז הדירה בערך כאשר יש 5-6 מטר לכל כיוון סביר להניח שלא תהיה לך בעיית קליטה בדירה.

ערב טוב

הנסיון שלי הוא לא בדירה שלמה אלא ביחידה של 50 וקצת מטרים וגם שם אפילו עם דיבוריות איכותיות ( jabra + plantronics ) יש קשיים כשמתרחקים מהמכשיר . אם לוקחים בחשבון שבדירות של השנים האחרונות גם תקוע ממ"ד מה שלגמרי יפגע באיכות הקליטה . אישית - לא הייתי בונה על אוזניית BT שתכסה בצורה סבירה דירת 4 חדרים ( בין 90 ל 100 מ"ר ? )

T o m c o

Member
מנהל
מסכים איתך לגמרי וכדוגמה יכול לתת את
המחשב הנייד שלי (Dell Inspiron 15 - 7537, עם התקן BT 4.0), ואוזניות LG Tune+ שיש לי.
המחשב ממוקם על השולחן בחדר שלי, במיקום ללא משהו שיחסום אותו מלשדר BT כמו שצריך, האוזניות מתחברות אליו ועובדות איתו נהדר, כאשר אני מתרחק מהמחשב ועובר לדוגמה לחדר השני (מהצד השני של הקיר) - הקליטה סבירה אך לפעמים ישנם קיטועים (בכל זאת, נקודות התאבכות של הגלים), כאשר אני מתרחק לכיוון החדר שממוקם ממול החדר שלי (עם מבואה ארוכה מעט בדרך),מרחק של כ-10-11 מטרים הקישוריות מתנתקת כשאני עובר את קצה המבואה ונכנס לחדר..
מעבר לזה כאשר אני נמצא עם המחשב במרחק רחוק מהאוזניות ומקרין סרטון לדוגמה - ישנה בעיה של סנכרון בין קול לתמונה (לא באופן משמעותי, חצי שניה לכל היותר, אך זה לא מסונכרן באופן מדויק(שוב משחק של גלים וכל זה).

למעלה