שאלות על מוזיקה? נויפלד וקצב יענו!

Metal Ye11ow

New member
שאלות על מוזיקה? נויפלד וקצב יענו!

רוצים לשאול את שמוליק נויפלד (המפיק של מירי מסיקה, טיפקס, ירמי קפלן ומורה בבית הספר למוזיקה "רימון"...) או את אייל קצב (המפיק של ריטה, שורן חזיז ועוד...) שאלות על עתידכם המוזיקלי? איך עושים? למה? מתי עושים? איך מגיעים לתקליט? היכנסו לפורום מוזיאק, ותשארו כל מה שעולה על נפשכם, וצוות המוזיקאים יענה לכם בשימחה.

שמוליק שלום!

שמעתי קצת מהפרוייקט, הוא אדיר!!! תגיד, לגבי שירים לזמרים מתחילים, אתה מלחין שירים לכל זמר שמבקש ממך? (כמובן בתשלום) או רק למירי מסיקות למינהן?

תשלח למייל של......

בד"כ אנשים שמלחינים מלחינים למישהו שהם אוהבים..את איך שהוא שר ואת מי שהוא -וזה לרוב הולך ביחד אני לא מלחין לפי שמות...אז תשלח למייל של mosaic משהו משלך-אשמע ואגיב

LEATHER REBEL

New member
לאייל קצב שלום!

זוהי שאלה שאני שואל בתור אספן. אני יודע שבשנות ה 80 המאוחרות היית חבר בהרכב WILD CRUISE שהספיק להיות מוקלט בהופעה חיה ע"י גלי צה"ל וגם להוציא תקליט שדרים אחד או שניים. אני אישית אהבתי מה שעשיתם, התאכזבתי שבסוף זה לא הגיע לידי מימוש, ולכן רציתי לשאול אותך מי הצליח לשים רגל לפרוייקט כזה טוב, מה הטעויות שנעשו, והכי חשוב: אם נשארו מהעסק מספיק הקלטות בכדי למלא אלבום.

mr dude no 1

New member
שאלות לגביי קלירנס

בארץ קשה להשיר קלירנסים לשירים ישנים של להקות ותיקות? למי פונים?איך עובדת הפרוצידורה?

קלירנס

יש מספר גורמים שמתעסקים בזה [ולאו דווקא בלהקות ישנות ]ועושים זאת באופן פרטי וכמובן מול אקו"ם. לעיתים יש קשרים למולים בחול ושם המשחק הוא מהירות ושרות.כעיקרון אם משרד פירסום לדוגמא רוצה קלירנס לשיר הוא פונה לאקום או לאחד מהגורמים הנל ואז אלו מבררים מה העלות לזכויות יוצרים בלבד וגם לשימוש במסטר עצמו!!

איך אתה צופה לפי מה שאתה רואה כרגע

בתעשית המוסיקה בארץ, איך היא תמשיך להתקיים עם קצב הירידה הכל-כך מהיר במכירות האלבומים? האם אמנים יתפרנסו רק מהופעות? אולי מדיה חדשה שתחליף את ה-CD? חייב להיות שינוי משמעותי כדי שחברות התקליטים (או אפילו לייבלים עצמאיים) ימשיכו להתקיים.. אני יודע שאותך זה פחות מעניין כי אתה מתפרנס מהפקות בלי קשר למכירת תקליטים (תקן אותי אם אני טועה) והאם המצב הנוכחי פוגע גם במפיקים, מהסיבה שיש פחות עבודה?

שאלה עם תשובה אינסופית..

כי מה שצריך זה התיעלות מצד אחד ושמירה על רמה גבוהה מאידך !!אמנים יצטרכו להפיק תקליטים בעלויות נמוכות יותר.למשל ב mosaic ההפקה היתה יוקרתית ויקרה כי רצינו לעמוד מול אלבומים בחול אז מסטרינג עשינו עם טים ינג בלונדון [מדונה massiive attack וכו] אבל זה לא שיגרתי !!היום ההוזלה היא דרך עבודה באולפנים ביתיים ותיד חשוב שההחלטות יתקבלו במקצוענות ולא "סתם בכדי להוזיל "..כידוע לך אמנים יותר ויותר מתפרנסים ממדית הסלולר ויש המון חברות שמוכרות תוכן לערוצי טלוויזיה וסלולר.אותי זה מאד מעניין וזה דבר שמתמודדים איתו יום יום.ברוב הדברים שאני עושה אני גם שותף כך שמכירת תקליטים חשובה לי!!

einat8

New member
משוררת שמחפשת מלחינים

שמוליק שלום לך שמי עינת ואני משוררת שמפרסמת את שיריה מעל גבי האינטרנט השונים שאלתי היא איך אני יכולה להעביר את שיריי למלחנים או זמרים פשוט אלו שירים שרק צריכים אוזן קשבת אשמח אם תשיב על שאלתי מכוון שחיפשתי רבות ואני לא יודעת למי לפנות עינת

הכי טוב..

זה לשלוח לזמרים אם את מכירה או להכין תיק עם תקליטור ו.או טקסטים ולהציע דרך חברות התקליטים הד ארצי או הליקון וגם מגניב לבוא לרימון לחפש מבצעים שמחפשים שירים ולהתחבר

da^Lord

New member
מהאולפן ועד לרדיו/חניות הדיסקים

מה השלבים שצריך לעבור כדי להגיע לאנשים הנכונים על מנת להגיע למוצר הטוב ביותר (למשל אנשי המאסטרינג) ומשם מה עושים כדי לפרסם את המוצר? איך בכלל יודעים מי האנשים הנכונים? ועוד שאלה, איך הצלחת לגרום ל150 אומנים להאמין בדיסק, שכולם תרמו מעצמם ללא תמורה לפני שהם ידעו לאן הדיסק הולך ומה יהיה איתו?

Metal Ye11ow

New member
תשובות

שמוליק ואייל יענו כאן בשבת על שאלותיכם.... אתם מוזמנים לשאול עוד שאלות!

אמנון121

New member
תשובה לדלורד

קודם כל אין חוקים אבל יש הגיון שנובע לאיזה תוצאה סופית אתה רוצה להגיע.הדרכים לעשות אלבום הן מגוונות אבל הגיוניות -הרבה אנשים רוצים לעשות תקליט שנשמע כאילו הוקלט עם להקה אבל מזמין לאולפן נגנים "בודדים"וההפך.האנשים שאתה רוצה שיהיו איתך בתקליט צריכים לדעת להקליט,לעשות סאונד,לנגן וכו בזאנר שאתה רוצה שהתקליט יהיה בו.אין אנשים נכונים-יש אנשים שמתאימים יותר ופחות וגם זה מאד אישי.לגבי אנשי מסטרינג-אניחנו יודעים מה קורה בעולם מקריאה במגזינים של מי עובד עם מי וכו. בד"כ תקליט עושים עם חברת תקליטים או לייבל והם אלו שדואגים ליחסי הציבור ולפרסום האלבום לגבי 150 האנשים שהיו איתי -זו שאלה שהתשובה היא רתימה,אהבה למוסיקה שלהם כשהשמעתי ושלי,אלו אנשים הכי שיש שמאד צמאים לתת משהו מעצמם לעולם -להטביע חותם.המובילים שבהם הביאו אנשי צוות שהביאו עוד אנשים וככה נוצרה השרשרת. בד"כ שעושים משהו כזה זה לא "בשביל" ולא כ"כ משנה כמה זה ימכור למשל...זו עבודת אמנות שבגלל שעשו אותה ככה היא כ"כ מרגשת

קודם כל תודה

ואמנון צודק אבל אני רוצה לאמר שהאנשים שבאו עשו את זה כמו מקצוענים השמענו למשל להרבה במאים את המוסיקה-כשהיתה מוכנה-וכל אחד בחר את השיר שלו הוא רצה ליצור תמונה.שלב התסריטים היה מאד ארוך וכך גם שלב ההתארגנות כי מדובר בעבודה בשביל הכיף ולא לשם פרנסה.היו כמו ראשי קבוצות [במאים-מפיקים]שרתמו אנשים שנראה היה להם שהם מתאימים לכן 6 קליפים שזה ה מ ו ן בכל קנה מידה לקחו ש נ ה !! ולכן הגאווה שלנו כיוצרים מאד גדולה

davidstern

New member
האם יש מצב להפקה מקצועית?

את המוסיקה שלי אני מפיק כרגע בבית. ניתן לשמוע קטעים נבחרים בקישור הבא: http://www.esnips.com/web/DavidSternsmusic מה אתם אומרים?

Sound Fanatic

New member
איך מגלים את הקול הבא?

שמוליק שלום הנך ידוע בהפקות שכבשו לאחר מכן את עולם המוזיקה הישראלי - איך אתה מגלה את הלהיט הבא במוזיקה?

למעלה