שאלות על הנקת תאומים פגים וגם תודה

netahf

New member
שאלות על הנקת תאומים פגים וגם תודה

הי נועה ודבורה. אנחנו, אלון ואני, היינו בסדנת הנקה שלכן אצל דבורה בבית וקודם כל רציתי להגיד תודה רבה רבה. השתמשתי בכל טיפ שנתתם לי בסדנה במהלך הלידה ואני ממש מודה לכם. אז נולדו לנו בן- אלעד ובת ליאור ב10 לדצמבר. ליאור נולדה במשקל 2.060 ואלעד 1.800. הם בילו שבוע בפגיה ועוד שבוע בתינוקיה בליס. נולדו בשבוע 35. כרגע אני מניקה מלא ומשתמשת בפטמות סיליקון שמאוד עוזרות לי אבל הייתי רוצה לא להשתמש בהן. איך מפסיקים ומה צריך לעשות ומתי ? ועוד שאלה- הם אוכלים בערך כל 3 שעות, שזה אולי הרגל מהבי"ח, ופעם ביום אנחנו נותנים בקבוק של חלב שאוב שיתרגלו לבקבוק. הכמות שהם אוכלים היא גדולה ונראה שהם רק רוצים עוד. כרגע ליאור שוקלת 2.500 ואוכלת 80 ורוצה עוד ואלעד שוקל 2.060 ואוכל 70. כמה נותנים ואיך יודעים שזה מספיק? ושאלה אחרונה לסיום- אני שוקלת לתת להם בקבוק של תמ"ל במקום חלב שאוב פעם ביום- האם זה יכול להוות בעיה בעיכול או ליצור גזים? כמה זנ משפיע? ושוב תודה על כל המידע שקיבלתי מכן. בזכותכן (גם) היתה לי לידה טבעית וידעתי בדיוק מה לדרוש מהצוות והיה קל ומהיר. שתבוא עליכן ברכה. תודה, נטע

../images/Emo49.gifלהולדת אלעד וליאור../images/Emo65.gif../images/Emo77.gif../images/Emo47.gif../images/Emo106.gif

שמחה שהסדנא עזרה לכם
כל כך נעים לשמוע.\ לגבי פטמת סיליקון. אפשר להוריד אותה ואפילו רצוי. מה שמומלץ לעשות זה להתחיל להניק עם הפטמה ואז לעשות הפסקה מהירה, להוריד אותה ולחבר בחזרה בלעדיה. חשוב שהילדים לא יהיו עייפים מדי או רעבים מדי כשמתחילים. לגבי הרגלה לבקבוק - זה לא תמיד עוזר ובהרבה מקרים ילד סרבן, יהיה סרבן ברגע האמת ולעומתו יש הרבה ילדים שמעולם לא קיבלו בקבוק אבל עברו מצויין מהשד לבקבוק כשהיה צורך. אם רוצים להעלות כמויות בשאיבה, רצוי להרגיל את הגוף לשעה קבועה שבה שואבים ולשאוב לפחות חמש דקות אחרי שהחלב כבר לא יוצא. זה יכול לעזור. באופן כללי, כדי לבסס את ההנקה, רצוי שלא לתת בכלל בקבוקים בששת השבועות הראשונים עד שהיא מתבססת. לגבי תמ"ל - הוא מתאים הרבה פחות למערכת העדינה של תינוקות קטנים ואכן יכול לגרום לגאזים ושאר מרעין בישין. יש אמהות שמשלבות תמ"ל עם הנקה וזה עובד בשבילן אבל יש כאלו שמדווחות על ירידה בגזים כשעוברים להנקה מלאה. בעקרון, מנה לתינוק היא 150 כפול המשקל בקילוגרמים לחלק למספר הארוחות ביום. חשוב לציין שזו נוסחא מאד מאד כללית ויש ילדים שאוכלים פחות או יותר מזה. מאחלת לך אמהות נפלאה ורגועה לקטנים שלך והנאה מההנקה ומהגלישה פה איתנו.\ נשמח לשמוע עוד על נסיון הפגיה שלך, המעבר להנקה וכמובן - תמונות של אלעד וליאור.

למעלה