שאלות על אסותא, מונוגון...

שאלות על אסותא, מונוגון...

שלום לכולן, אשמח אם תעזרו לי יש לי הרבה לצערי .... מנסים שנתיים, עם הריון כימי, הרבה איקקלומין ושני מחזורי זריקות גונל . פגשנו היום את דר פרידלר למי שמכירה, והוא מטיס אותנו להפריה לאחר שראה את תוצאות בדיקת הזרע של בעלי. לאחר כל התקופה הזאת... ובדיקה של המדיקל סנטר, בדיקה של קופ"ח מאוחדת העלתה כי הזרע ממש לא תקין ונדרשת מיקרומניפולציה. אני עדיין בשוק ועם עיניים דומעות שואלת: האם אתן יודעות משהוא על המחלקה באסותא ועל ד"ר פרידלר? מה לצפות מהמונוגון? האם זה אומר שאין לנו כל סיכוי להרות טבעי לאור בעיית הזרע? (לציין כי הבדיקות שלי עד כה... תקינות כולל בדיקת רחם וכו' וכו', אבל מי יודע... אחרי היום. מאד אשמח אם תוכלו לסייע. שבוע טוב לכולן.

תולו

New member
הי בובית

מההתחלה: אסותא - הדעות חלוקות כאן בפורום, אני באופן אישי מאד מרוצה מהכל. לא מכירה את פרידלר מנוגון - לצפות שייצר זקיקים שיעשו אותך אמא מהר מהר. ממש לא סיפור, זריקה פעם ביום, תלוי במינון שיתנו. תמיד יש סיכוי - כבר היו פה מקרים של זוגות עם בעיית זרע שהרו בהצלחה באופן ספונטני. וזהו, הכל יהיה בסדר (אומרת זו שהתרסקה אתמול לרסיסים והיום שופעת אופטימיות). לוקחים כל צעד בזמן שלו, אנחנו פה, בשבילך.

היי בובית

אני הייתי מטופלת של אסותא, אבל לא מכירה את פרידלר, הוא כנראה חדש יחסית. פרופ' דור טיפל בי ובנה את הפרוטוקולים, ופרופ' משיח וד"ר לברן ביצעו פעולות שונות כגון שאיבה / החזרה. גם אצלנו בוצעה מיקרומניפולציה. אני הייתי מאד מרוצה מהמחלקה והטיפול שקיבלתי. יש רק בעיה אחת, ואיני יודעת אם היא קיימת גם בבתי חולים אחרים והיא המענה הטלפוני של האחיות או המזכירת של המחלקה. אבל בסך הכל, אני ממליצה.

שווערצה

New member
תשובות...

אז קודם כל - אני מצרפת לך את המדריך לנשאבת באסותא, מתוך השאלות הנפוצות. שבח פרידלר אינו רופא חדש כפי שנרשם כאן. הוא רופא ותיק, עובד במחלקת הפריון באסף הרופא. אני לא מכירה אותו אישית, אבל חייבת לספר מה שלמדתי עליו, אשר לדעתי מעיד עליו, כאדם, כאלף עדים: ד"ר שבח פרידלר הוא ליצן-רפואי מקצועי
. לא, אני לא צוחקת. הוא תלמידו של מרסל מרסו הפנטומימאי, ועוסק, במקביל לרפואה, בליצנות רפואית. באסף הרופא מעבירים קורסים בליצנות רפואית, בניצוחו. ליצנות רפואית, למי שלא יודעת, היא תולדה של אמונה מקצועית בהשפעת הצחוק על הבריאות. הליצנים הרפואיים עוברים במחלקות השונות, מצחיקים את החולים ומשפרים את בריאותם (כן,יש מחקרים שמראים שהעסק עובד!). החלוץ בתחום היה ד"ר פאץ' אדאמס, וראיתי פעם סרט מדהים על תחילת דרכו בבית הספר לרפואה, וראשית דרכה של הליצנות הרפואית. נדמה לי שרובין ויליאמס שיחק את הגיבור הראשי שם... בארץ הליצנות הרפואית מתמקדת בעיקר במחלקות הילדים, אבל לאחרונה החלו לעבוד גם במחלקות גריאטריות ואונקולוגיות. רק אדם רגיש מאוד מסוגל לעסוק בכך. אז זה מה שיש לי לומר על ד"ר שבח פרידלר.
ובקשר להריון טבעי עם בעיות זרע - חפשי את סיפורה של רחל5, שאם זרע קטסטרופלי הרתה במחזור טבעי (עם הזרעה, כמובן). הסיכוי נמוך, אבל קיים.

Galit29

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

וכמו שאמרו קודמותיי - גם עם זרע חלוש ניתן להגיע לתוצאה הכי חשוב לאסוף את עצמך אחרי הנפילה מההודעה - בשבילך ובשביל בן זוגך!

רוית ב

New member
לא סובלת אותו!!!!!../images/Emo67.gif

הוא תמיד נשען לי על הרגליים ב US הוא דוחה אותי באופן מזוויע וחוצמזה הוא בכלל אבל בכלל לא סימפטי עושה טובה שעונה על שאלה ואני עוד אחד שבדרך כלל לא שואלת שאלות או מציקה. באסף הרופא הבנות נמנעות להיכנס אליו ומעדיפות את רזיאל או שכטר. ממש אני מופתעת שווערצה לשמוע מה שאת מספרת בכלל לא מתחבר לי עם הדמות ואני מכירה אותו מקרוב (והוא אותי..חחח) רגיש?? צטערת לא שמתי לב שהוא רגיש האיש בישר לי אל אנדומטריוזיס במילים קצרות ונמנע מלהסביר לי אפילו מה זה. רק הסתכל עליי בכעס שהורדתי לו את הממוצע של הצלחות ההפריה במחלקה כי אסור היה להתחיל טיפול. בכלל לא היה שומדבר ליצני בו. ויש לו גם מיליון שערות באזניים. פוי.

elian5

New member
חחחחחחחחחח רוית הרגת אותי מצחוק

גם אני שמעתי עליו שהוא ליצן , עוד ליצן כזה ואבדנו...

נועם@בת

New member
ברוכה הבאה לסירה שלנו../images/Emo45.gif

הדלת השניה משמאל מובילה לפורום הריון, אל תהססי להשתמש בה
. זרע לא תקין מחייב התערבות ולפעמים גם "הטסה" לUVF. זה לא אומר שאין הפתעות ואין הריונות טבעיים. מספיק שתא זרע תקין אחד יגיע בזמן לביצית והנה יש ילד (כמו בובי של רחל%). אם עשיתם מספר בדיקות ובכולן הזרע היה גרוע, אין מנוס מללכת להזרעות או אפילו לIVF. לגבי אסותא, הדעות כאמור חלוקות בפורום, ויש הרבה תחונות על התנהלות המקום, אל היחס הגרוע והזלזול. אני חושבת שאין ויכוח על המקצועיות של הרופאים. בהצלחה
נועם

המלצות

על פרופ שולמן קראתי כאן שהוא רופא מצוין ויצירתי בעל ידי זהב אבל קצת לא מסודר מי מטופלת שלו?אשמח לחוות דעת

למעלה