שאלות לגבי שיפון, משי ועוד

D i v i d e d

New member
שאלות לגבי שיפון, משי ועוד

בביקורים שלי בנחלת בנימין אני נתקלת במספר סוגי שיפון שונים (לאו דווקא מבחינת איכותם או סינטטי/טבעי) – כלומר, החל משיפון די שקוף עד שיפון כמעט אטום לחלוטין, אבל די נדיר שאני מוצאת שיפון יחסית אטום ששתי שכבות שלו יספיקו לי כדי להמנע משימוש בבטנה... יש שמות לסוגים שונים של שיפון או המלצות לחנויות שאתם יודעים שמוכרים בהן מבחר צבעים רחב של שיפון יחסית אטום?

אם אני מחליטה להשתמש בבטנה, יש בטנה עם "התנהגות" דומה לשיפון (לא סילקי או טריקו שהם יחסית כבדים לשמלות שאני רוצה לתפור)?

ראיתי שבאחד השרשורים האחרונים כאן הוזכרו כמה רגליים למכונות, אז מנצלת את ההודעה שלי לשאול משהו לגבי זה גם כן

התוצאות שלי מהעבודה עם שיפון, משי, סילקי ובדים עדינים/בעייתים אחרים הן די טובות, אבל אם אפשר לשפר, אז למה לא?

ראיתי שהוזכרה "רגלית סטן" – זו רגל שקיימת גם למכונה תעשייתית או שמבחינת הבדים המוזכרים לעיל, אמשיך להסתפק במחט דקה ולנסות לשפר משמלה לשמלה את התוצאה הסופית?
אם כן, איפה ניתן לקנות אותה?

אודה לתשובות

D i v i d e d

New member
חח מעולה, תודה רבה
מקווה לתשובות על

השאלות האחרות מאנשים נוספים

טרהקוטה

New member
יש שיפון אטום

בנחלת בנימין, בחנות שאני אף פעם לא זוכרת איך קוראים לה, שצמודה לקלאסיק ונמצאת כנראה באותה בעלות (לא בהמשך של הנחלה, אלא בפינה של הרחוב שמתפצל ממנה שקלאסיק נמצאת בו), ונדמה לי שיש גם אצל נוריאל. אבל כן, גם שיפון אטום הוא עדיין שיפון, ולא צריך ראיית רנטגן כדי לראות דרכו...
אם את רוצה בד בטנה לא כבד, אצטט הוא בד קלאסי לבטנות. הוא גם דק, גם אטום לחלוטין, וגם מחליק מאוד, ככה שהוא משפר את ה"ישיבה" של הבגד על הגוף. וחוץ מכל זה, הוא גם זול. אבל הוא לא מתנהג כמו שיפון, שזה מה שביקשת. אין לו את ה"נפנוף" של השיפון, הישיבה שלו על הגוף שונה. הוא יותר מחליק ממתנפנף. תמששי ותחליטי...
בקשר לרגליות - התפירה של בדים מאוד עדינים היא באמת בעייתית, ופשוט מצריכה מיומנות.

ר י צ ל

New member
איזולירבאנד

אבל מתכוונת לאמץ את השם הזה ברשותך..

נשמע לי הרבה יותר חמוד..

Tנקר בל

New member
רגל סטן מיועדת למשהו אחר

כשעושים תפר זיגזג צפוף מאוד (התפר על 0), כמו שעושים סביב אפליקציה, התפר יוצר נפח, והרגל נתקעת ולא מתקדמת. כדי למנוע זאת אפשר להשתמש ברגל מיוחדת שנקראת רגל סטן (כי כך קוראים לתך הזה...)

לשימוש (השונה
) שאת רוצה צריך, כפי שכתבה שרון, רגל טפלון או להדביק דבק על הרגלית הרגילה, או לתפור על נייר דק שמיועד לתפירה במכונה.

D i v i d e d

New member
אשמח גם לתשובות לגבי השאלות הנוספות, אם

למישהו יש מושג לגביהן

למעלה