שאלות לגבי חד-שנתיים

shavitt

New member
שאלות לגבי חד-שנתיים

בעקבות קריאה בפורום הנהדר הזה החלטתי השנה לשתול גם אני חד שנתיים בגינתי. ניסיתי לישם את כל מה שקראתי כאן אבל בכל זאת יש לי מספר שאלות: 1) פטוניות - עדיף לקטום את הפרחים הנבולים? בכל צמח כדאי לקטום פרחים נבולים על מנת לעודד צמיחה? 2) לוע הארי - אחרי שכמה דרורים "ניקו" עמוד תפרחת שלם, נשאר רק עמוד עם "בונקעלך" המלאים במה שאני חושבת שהם זרעים בצבע לבן. האם ניתן לזרוע אותם באדמה לקבלת צמחים נוספים? 3) מרווחי שתילה - כדי לקבל גושים צפופים כפי שראיתי אצלכם שתלתי מספר צמחים ביחד באותו מיכל (פטוניות, גזניות, מרוות). לאחר מכן קראתי כאן שכדאי להקפיד של מרווחי שתילה. האם לשתול את הצמחים מחדש?

טסונמי1

New member
עדיף ליקטום פרחים נבולים-

והכלל הזה מתאים לכל הצמחים לקראת סוף הפריחה ניתן להשאיר כמה כדי לאסוף זרעים את הלוע הארי ניתן ליזרוע אבל צריך לחכות שהבונקלך יתייבשו לגמרי[ובנתיים זה מכוער ומעקב המשך פריחה] ניתן לישתול כמה צמחים יחד תלוי בגודל המיכל ובסוג השתילים

shavitt

New member
תודה על התשובה המהירה -

לגבי לוע הארי - האם אפשר לגזום את עמוד הפריחה עם הבונקלך, כדי שלא יהיה מכוער, וכשיתיבשו הבונקלך להשתמש בזרעים?

טסונמי1

New member
זה ביתנאי שהבונקלך הבשילו

על הענף -אים הבונקלך צעירים מידי התהליך של יצירת זרעים ניפסק ביזמן החיתוך ולא יתפתחו זרעים בשלים אני הייתי מורידה עכשיו - יהיו מספיק אפשריות לשמירת זרעים לאחר האביב

למעלה