שאלות לגבי השימוש ברק"ל בירושלים:

מצב
הנושא נעול.

אדיה

New member

אני מטייל בירושלים במהלך סוף השבוע הקרוב (מיום חמישי) וחשבתי שהדרך היעילה והמהנה ביותר להתנייד למרכז העיר וממנו היא באמצעות הרק"ל. שאלותי:

א. האם החניה בחניון חנה וסע בהר הרצל היא בחינם (לפחות במידה ומשתמשים ברכבת)? האם ניתן בפועל להשאיר שם את המכונית במשך הלילה?
ב. השימוש ברב קו: הכרטיס שלי נטען בת"א ע"י נהגי דן. האם עלי לטעון אותו בנפרד גם עבור ירושלים? ואם אני לא מנצל לגמרי את הנסיעות שהטענתי בירושלים, יש דרך להזדכות על זה או לנצל זאת אח"כ בת"א?

תודה, יובל

יש להטעין בנפרד ואין דרך להזדכות.

אני מטייל בירושלים במהלך סוף השבוע הקרוב (מיום חמישי) וחשבתי שהדרך היעילה והמהנה ביותר להתנייד למרכז העיר וממנו היא באמצעות הרק"ל. שאלותי:

א. האם החניה בחניון חנה וסע בהר הרצל היא בחינם (לפחות במידה ומשתמשים ברכבת)? האם ניתן בפועל להשאיר שם את המכונית במשך הלילה?
ב. השימוש ברב קו: הכרטיס שלי נטען בת"א ע"י נהגי דן. האם עלי לטעון אותו בנפרד גם עבור ירושלים? ואם אני לא מנצל לגמרי את הנסיעות שהטענתי בירושלים, יש דרך להזדכות על זה או לנצל זאת אח"כ בת"א?

תודה, יובל
יש להטעין בנפרד ואין דרך להזדכות.

amit1270

New member
לנוסע מזדמן כמוך עדיף לקנות כרטיס חד-פעמי

תודה, יובל
ולא לשכוח שהכרטיס תקף רק ליום רכישתו! (למה? ככה.)
הכרטיס טוב לנסיעות בתח"צ (רק"ל/אוטובוס) בירושלים למשך 90 דקות.
למיטב ידיעתי החנייה בחניון הר הרצל היא חינם. אין לי מושג לגבי חניית לילה/סופ"ש. כדאי לברר (אולי במוקד 106 של ירושלים).

אדיה

New member
תודה לשניכם על התגובות, אם מישהו בכל זאת יודע

ולא לשכוח שהכרטיס תקף רק ליום רכישתו! (למה? ככה.)
הכרטיס טוב לנסיעות בתח"צ (רק"ל/אוטובוס) בירושלים למשך 90 דקות.
למיטב ידיעתי החנייה בחניון הר הרצל היא חינם. אין לי מושג לגבי חניית לילה/סופ"ש. כדאי לברר (אולי במוקד 106 של ירושלים).
אם ניתן להשאיר בלילה את הרכב בהר הרצל תבוא עליו הברכה.

בגלל שזה סקרן אותי עשיתי בירור.

אם ניתן להשאיר בלילה את הרכב בהר הרצל תבוא עליו הברכה.
במוקד 106 של עיריית י-ם לא ידעו לומר לי שום דבר, וטענו שניהול החניון בסמכות סיטיפס (הרכבת הקלה).

הנציגה שענתה לי בסיטיפס טענה שהחניון הינו עירוני ובניהול עיריית ירושלים, אך לאחר התעקשות מצדי והמתנה ארוכה על הקו היא חזרה עם תשובה יבשה "אי אפשר להשאיר רכב בלילה. אם תשאיר יגררו לך אותו".
נסיון לדלות פרטים נוספים אודות אחראי החניון נענו בתשובה "לא יודעת".

אדיה

New member
זה נשמע לי כמו: "תנסה ואז תראה"

במוקד 106 של עיריית י-ם לא ידעו לומר לי שום דבר, וטענו שניהול החניון בסמכות סיטיפס (הרכבת הקלה).

הנציגה שענתה לי בסיטיפס טענה שהחניון הינו עירוני ובניהול עיריית ירושלים, אך לאחר התעקשות מצדי והמתנה ארוכה על הקו היא חזרה עם תשובה יבשה "אי אפשר להשאיר רכב בלילה. אם תשאיר יגררו לך אותו".
נסיון לדלות פרטים נוספים אודות אחראי החניון נענו בתשובה "לא יודעת".
חן חן על השקעת המאמץ והזמן מצידך, ע"פ התשובה שקיבלת הרושם שלי שהסבירות לגרירה אינה גבוהה מאוד (איך הם יודעים אם בעל הרכב אינו מתעתד לחזור ברכבת האחרונה שיוצאת מפ. זאב בחצות? או שאולי הוא כבר תפס רכבת מוקדמת ב 5:30 בבוקר למחרת?) כלומר מרווח הזמן לגרירה הוא בין אחת בלילה לחמש בבוקר.... השאלה אם להמר על כך...

הייתי מנסה לברר בשעות הבוקר מי אחראי החניון

חן חן על השקעת המאמץ והזמן מצידך, ע"פ התשובה שקיבלת הרושם שלי שהסבירות לגרירה אינה גבוהה מאוד (איך הם יודעים אם בעל הרכב אינו מתעתד לחזור ברכבת האחרונה שיוצאת מפ. זאב בחצות? או שאולי הוא כבר תפס רכבת מוקדמת ב 5:30 בבוקר למחרת?) כלומר מרווח הזמן לגרירה הוא בין אחת בלילה לחמש בבוקר.... השאלה אם להמר על כך...
ודאי שיש אחד כזה והוא יוכל לתת לך תשובה ברורה.

tetrisa

New member
לדעתי אסור להשאיר את הרכב בשעות הלילה

ודאי שיש אחד כזה והוא יוכל לתת לך תשובה ברורה.
1. החניון סגור אבל מאוייש ומאובטח. אין לסיטיפס עניין להיכנס לויכוח עם בעלי רכבים שרוצים לצאת מהחניון למרות ששעת נעילת השערים חלפה.
2. החניון סובל ממאושפזים בהדסה או בני משפחות שלא רוצים לשלם כסף עבור החניה להדסה עין כרם. הפיתרון הקל הוא השארת הרכב בחניון המקורה בהר הרצל ונסיעה קצרה עם קו 27 מהחניון לבית החולים. זה זול ומשתלם בעיקר אם זוכרים שהחניונים בהדסה מרוחקים מאוד משערי בית החולים עצמו ויש לעשות שימוש בשאטל הפנימי הלא כל כך יעיל וזמין.
3. מסיבות אלו סביר להניח שיאסרו על חניית לילה. האם בפועל מפנים רכבים? לא יודע. לא נראה לי ששווה לקחת סיכון.

אדיה

New member
האם יש מקום חניה חלופי באזור?

1. החניון סגור אבל מאוייש ומאובטח. אין לסיטיפס עניין להיכנס לויכוח עם בעלי רכבים שרוצים לצאת מהחניון למרות ששעת נעילת השערים חלפה.
2. החניון סובל ממאושפזים בהדסה או בני משפחות שלא רוצים לשלם כסף עבור החניה להדסה עין כרם. הפיתרון הקל הוא השארת הרכב בחניון המקורה בהר הרצל ונסיעה קצרה עם קו 27 מהחניון לבית החולים. זה זול ומשתלם בעיקר אם זוכרים שהחניונים בהדסה מרוחקים מאוד משערי בית החולים עצמו ויש לעשות שימוש בשאטל הפנימי הלא כל כך יעיל וזמין.
3. מסיבות אלו סביר להניח שיאסרו על חניית לילה. האם בפועל מפנים רכבים? לא יודע. לא נראה לי ששווה לקחת סיכון.
אני מתכוון למקום שאינו מסומן בכחול לבן אלא כזה בו אפשר להשאיר מכונית לזמן ארוך יחסית (כולל בלילה) וממוקם סמוך לתחנת רק"ל?

תודה, יובל

amit1270

New member
יש מאחורי בי"ס זיו

אני מתכוון למקום שאינו מסומן בכחול לבן אלא כזה בו אפשר להשאיר מכונית לזמן ארוך יחסית (כולל בלילה) וממוקם סמוך לתחנת רק"ל?

תודה, יובל
יש מאחורי בי"ס זיו
חניון פתוח די גדול במרחק הליכה קצר מתחנת הרק"ל "יפה נוף".

עמית, האם חניון הר הרצל עצמו מוגבל\בתשלום?

יש מאחורי בי"ס זיו
חניון פתוח די גדול במרחק הליכה קצר מתחנת הרק"ל "יפה נוף".
עמית, האם חניון הר הרצל עצמו מוגבל\בתשלום?
כוונתי לחניון הוותיק בכניסה להר הרצל ולא לחניון הקומות של תחנת הרכבת המדובר למעלה.

נתנאל531

Well-known member
בשכונות חרדיות בדרך כלל אין בעיה של מקומות

תודה, יובל
חניה, בשל רמת מינוע נמוכה יחסית.

להערכתי אפשר יהיה להשאיר את הרכב בשכונת בית וגן, באחד מרחובותיה הצדדיים.

לאו דווקא (ואולי דוקא לא) בצדדיים

חניה, בשל רמת מינוע נמוכה יחסית.

להערכתי אפשר יהיה להשאיר את הרכב בשכונת בית וגן, באחד מרחובותיה הצדדיים.
לאו דווקא (ואולי דוקא לא) בצדדיים
בתחילת רחוב הפסגה יש בדר"כ מקומות חניה אחרי תחנת המוניות ותחנת האוטובוס או לצד המדרכה ממול.

מצב
הנושא נעול.
למעלה