שאלות לאריה שלו - כאן

ל ו ל י ת

New member
לכל המתעניין ב"חוות בראשית"

נסעתי לשם היום. פגשתי את המקים והמנהל של המקום, אריה שלו. יש לי כל כך הרבה לספר, אבל אקצר ואומר שמאד רציתי להשאר שם. המקום בשלבי הקמה ויש שם כבר כל מיני צמחים ופשוט מקסים שם. לא להאמין שיש מקום שכזה שכולו- הבנתי- במטרה לשקם פגועי נפש. מסתבר שאריה שלו הוא בעל הסטוריה מעשית ארוכת שנים בתחום השיקום. אשתו והוא הקימו הוסטל שיקומי לפני שנים והדבר התפתח והפך לכל מיני דירות מוגנות לאנשים פגועי נפש ואחרים, כשהמטרה היא ללמד ולעזור להם להשתלב בחזרה בקהילה ובחברה ה"בריאה"-מחוץ לבתי החולים. כיום המקום קיים - החווה קיימת ובעוד תקופה לא ארוכה יש תכנון לפתוח את המקום כמשתלה שתמכור צמחים (שמתי עין על כמה מקסימים
). עובדים שם כיום קבוצה של אנשים שנמצאים בשיקום. הם מגיעים ממקומות שונים אל החחוה שנמצאת באזור יער בן שמן. החווה קשורה לעמותת ת.ד.ר (עמותה לסיוע בתעסוקה, דיור ורווחה לנפגעי נפש), עמותה שרשימת חבורה מרשימה (למי רוצה עוד פרטים - מסר אישי). למען שלא אקח את הבמה לאיש, הצעתי היא כדלהלן: מי שרוצה לשאול שאלות הקשורות לחווה - כל שאלה תתקבל בברכה. מה שאוכל לענות אולי אנסה לענות בעצמי אבל בגדול הרעיון הוא שאחרי שנאסוף רשימת שאלות כאן אני אצור קשר עם אריה שלו והוא ישמח להגיע ולענות עליהם. אולי אפילו נעשה את זה בצורת אירוח שמפורסם בכל הפורומים, בשלב זה אני רוצה לבדוק קודם כל כמה מתעניינים יש אז כל מי שיש לו שאלה לאריה שלו מוזמן להעלות אותה בשרשור זה. בימים הקורבים (עד יום חמישי) נראה כמה שאלות יש ונזמין את אריה. יום טוב,

Jersey Girl

New member
תודה לולית

תודה שהלכת לשם ואני שמחה לשמוע שאהבת את המקום. השאלה שיש לי כרגע לאריה זה האם הם שקלו להעסיק במקום גם אנשים ´נורמליים´ ולא רק אנשים בשיקום. ועוד שאלה זה מה היחס בין גברים לנשים מבחינת מספר האנשים שנמצאים שם כרגע ואם הם מנסים להשיג איזון בנושא הזה כלומר מספר בערך שוה מכל מין. זהו אני מאוד מקווה שיש עוד אנשים שמתענינים במקום חוץ ממני ושוב תודה לך לולית! JG

תגובה

שלום גרזי אני לא מבין את שאלתך לגבי הנורמליות של אנשים אני חושב שאנחנו זה שיא הנורמליות ואני לא מבין למה אני צרילך לחפש נורמלי מבחוץ מי שמרגיש צורך להגיע יגיע לגבי הנורמליות מה שאת תקבעי כנורמלי אולי אני לא אקבע כנורמלי ולהיפך בחווה לא עושים שיקום בחווה עובדים בחווה חווים בחווה אוהבים בחווה מקבלים מכת שמש בחווה מורחים את עצמינו בשמן שיזוף החווה זה חוויה זה חוויה בתוך יער מישהו סיפר שאנחנו עוסקים שם בשיקום אנחנו לא עוסקים שם בשיקום גם עצם המילה שיקום זה בלוף מחלקה ד בבית חולים באר יעקב זה שיקום מחלקה ז בבית חולים פרדסיה זה שיקום אנחנו לא עוסקים בשיקום אנחנו עוסקים בחוויה בתוך יער לגבי האיזון יש 36 אנשים מתוכם מספר הבנים והבנות זהה

ל ו ל י ת

New member
שאלות שנשלחו אלי בתיבת המסרים:

1. אילו מקרים מגיעים ל"בראשית"? מצבים קשים /קלים? 2. האם אין חשש שאנשים רגישים "יקלטו" דברים נוספים על מה שיש להם, התנהגויות אחרות שקודם לא היו להם? 3.האם יש אפשרות ללינה במקום? 4. האם המקום מתאים גם לדתיים? 5. מה קורה אם ברגע מסויים אין לאדם כח לעבוד? האם מוותרים לו? או מעיפים אותו? 5. איפה המקום נמצא? 6. האם האדם יכול רק לעבוד כמה שהוא יכול או שיש כללים נוקשים? 7. האם כדי להגיע למקום צריך אישור קודם של משרד הרווחה/ביטוח לאומי/עו"ס? 8 האם את מכירה מקומות אחרים שלא נדרש בהם אישור של המוסדות? ושלא חל בהם רישום? אלו רק עזרה נטו(כמו בית השנטי רק שהכוונה לאנשים מעל גיל 30)?

ל ו ל י ת

New member
. אילו מקרים מגיעים ל"בראשית"?

. אילו מקרים מגיעים ל"בראשית"? מצבים קשים /קלים?

תגובה

גם קלים גם קשים גם בינוניים וגם קטסטרופלים מה זה קשה מה זה קל מי מגדיר מה?

ל ו ל י ת

New member
. האם אין חשש שאנשים רגישים "יקלטו"

2. האם אין חשש שאנשים רגישים "יקלטו" דברים נוספים על מה שיש להם, התנהגויות אחרות שקודם לא היו להם?

תגובה

יש חשש הם יקלטו מכת שמש יקלטו בוץ בחורף בנעלייהם כל אדם שיוצא לחברה קולט בה משהו אלא אם כן הוא יושב בבית אתה חייב לקלוט אלא אם כן אתה יושב בבועה שלך כשאתה יושב בבועה אתה לא קולט שום דבר

ל ו ל י ת

New member
מה קורה אם ברגע מסויים

5. מה קורה אם ברגע מסויים אין לאדם כח לעבוד? האם מוותרים לו? או מעיפים אותו?

תגובה

למה להעיף? זה מאוד נורמלי ברגע מסויים שאין כוח אני חושב שאין תובנה של מה זה חיי עבודה חיי עבודה לא מדובר על רצף של שעה עבודה רצופה חיי עבודה מדובר על התכוונות לעבודה היות שהמיומנות נרכשת וזה תהליך ארוך היות שלעבוד זה מיומנות נרכשת והתהליך הוא ארוך אף אחד לא מועף ואף אחד לא מוטס ואף אחד לא מושלך אנשים משתדלים לעבוד כפי יכולתם עם ההגבלות שבאות עקב התרופות

תגובה

המקום נמצא במבוא מודיעין ליד העיר מודיעין בחלקת יער יפיפיה מגיעים למקום באוטובוס של חברת מרגלית ויורדים ליד מבוא מודיעין אבל בכל מקרה חייבים להודיע על הגעה מי שרוצה לבוא מוזמן להודיע לטלפון 03-5621520 ולשאול איך מגיעים

תגובה

המקום נמצא במבוא מודיעין ליד העיר מודיעין בחלקת יער יפיפיה מגיעים למקום באוטובוס של חברת מרגלית ויורדים ליד מבוא מודיעין אבל בכל מקרה חייבים להודיע על הגעה מי שרוצה לבוא מוזמן להודיע לטלפון 03-5621520 ולשאול איך מגיעים

ל ו ל י ת

New member
6. האם האדם יכול רק לעבוד כמה שהוא

6. האם האדם יכול רק לעבוד כמה שהוא יכול או שיש כללים נוקשים?

למעלה