שאלות ותהיות כלליות על התהליך

river man

New member
שאלות ותהיות כלליות על התהליך

שלום לכולם,

בעקבות פגישה במשרד הפנים שבה קיבלנו מעמד א/5 עלו כמה שאלות ותהיות לגבי כל ההליך ומה שזוג צריך לעבור מול רשויות המדינה.
סתם כמה דברים שאני רוצה לשתף, לא באמת מחפש לקבל תשובה מכיוון שרק משרד הפנים יוכל לומר את האמת כפי שהוא רואה אותה. מה שכן, מעניין לדעת אם גם אחרים חושבים ככה ונתקלו בדברים כאלה.

הפקידה העלתה כמה שאלות ונקודות שכנראה יותר חשובות מאחרות, בין היתר:
- האם מתכננים ילדים (כרגע אין)
- למה בת הזוג לא עובדת (חצי שנה בארץ) ומה אפשר לעשות כדי שתתחיל לעבוד מוקדם ככל הניתן
איפה שיכנו את חיית המחמד בעת שהייה בחו"ל
- כמה עברית היא יודעת (דיי הרבה, לומדת בבית כל יום)
- למה משלמים שכ"ד גבוה

היו כמה שאלות על החיים היומיומיים ודברים ששני בני הזוג צריכים לדעת, אבל מעט ופחות ממה שציפיתי.
העניין שבאמת מפריע ומעלה פליאה זו הגישה של הפקידה. זה בסדר להעלות שאלות ולהתעניין, אבל הייתה נימה מאוד ביקורתית ואפילו כעוסה לגבי הנושאים האלה. אני מבין שהפקידים צריכים לעשות את העבודה שלהם, אבל למה צריך להוסיף את הביקורת, אם מישהו בוחר לחיות ככה ובוחר לעשות או לא לעשות דברים מסויימים, למה הוא צריך לשמוע ביקורת?
היחידים שבאמת יכולים לתת ביקורת כזו הם ההורים, אבל מעבר לזה?

הרי מה שהם בוחנים זה מרכז חיים ואם יש באמת זוגיות, מה זה משנה אם אנחנו מתכננים להביא ילדים לעולם ומתי, ואם אשתי רוצה לעבוד במקצוע שלה ולא באופן זמני במכבסה כל עוד אנחנו מסתדרים עם זה כלכלית.

בסופו של דבר קיבלנו את המעמד שרצינו, כך שהשאלות והיחס הזה לא השפיע על ההחלטה הסופית, אז למה זה צריך להיות ככה?
אולי זו פשוט השיטה, וכל זוג שמגיע מקבל את אותו היחס, לא משנה מה הפרטים.
אולי היחס הזה הוא רק כדי לראות איך הזוג מגיב, ולבחון אם התגובה היא אמיתית וכנה.

meninblack4

New member
תסתכל על זה כמו ראיון עבודה

לפעמים בראיון עבודה שואלים שאלות ונבחנים על דברים שלאו דווקא קשורים לעבודה, אבל לכל דבר יש סיבה.
בדרך כלל השאלות הן רגילות ומי ששואל רוצה לבחון האם הקשר רציני או שיש פה משהו פיקטיבי. לדוגמא לגבי השאלה על שכד גבוה, מן הסתם הפקידה אולי רואה זוג קצת צעיר, מפרנס יחיד, אז איך משלם שכ״ד גבוה. הכי חשוב, לא לקחת שום דבר אישי.

haley

New member
לנו היה ניסיון שונה מאוד בפגישה הזאת...מי שראיין אותנו שאל

רק דברים כמו שציינת שציפית שישאלו- על החיים היומיומיים ודברים ששנינו צריכים לדעת. לא הייתה אפילו שאלה אחת ביקורתית/כעוסה או משהו בסגנון...הוא היה ממש נחמד האמת. אולי נפלתם על תפוח רקוב? או שמדיניות הסניפים ממש שונה...(האמת שלא אתפלא כי ראיתי את זה כבר בנושאים אחרים...).

גם אני חוויתי את זה בצורה מאד חביבה ולא חודרנית במיוחד

כן היו שאלות האם מתכוונים להתחתן, ולמה כן/לא, ומה התוכניות של בן הזוג בארץ וכאלה דברים. מעבר לזה שאלו דברים כמו - מה אכלנו לארוחת בוקר אתמול, מה התחביבים של בן הזוג, תוכניות טלביזיה אהובות - דברים שכל מי שהתגורר ביחד בימים האחרונים יכול לדעת. נדמה לי ששאלו באיזה צד של המיטה אני ישנה

&nbsp
אני חושבת שהמטרה כאן היא לעשות שיחה נורמטיבית, בסגנון של סמול טוק, ולבחון מה קורה תוך כדי השיחה. בראיונות האחרים, הפקידה ראתה חלק מהתמונות ושאלה אפילו שאלה כמו - איך הוא מסתדר בחגים בארץ, מה הוא אוהב לאכול בליל הסדר ובאיזה שפה הוא מדבר עם הילדים שלי. שאלות שמאד קל לענות עליהן כשהקשר הוא רגיל ואמיתי. חוץ מזה, הפקידה שאלה ספציפית משהו לגבי קרוב משפחה מאד מבוגר, בן 94 וחצי, שהיה בתמונות, משהו שלא היה קשור בכלל לראיון (בסגנון של - איזה יופי לראות איש כל כך מבוגר מעורב ומלא חיים ומה הנסיבות שהתמונה צולמה. היה ברור שזה סקרנות שלה ונעשה בחיוך ובהערכה כלפי האיש).
&nbsp
&nbsp

למעלה