שאלות הנדסיות לגבי הבנייה של הרכבת התחתית בNYC

מצב
הנושא נעול.

OrenAvidan

New member

היי כולם,
מהדהדת בראשי שאלה הנדסית לגבי בניית הרכבת התחתית בNYC:
קודם כל באיזה שנה החלו להיחפר המנהרות?
שנית, האם המנהרות שעוברות מתחת למים בין קווינס ומנהטן, עוברות בתוך המים, או שהן עוברות באדמה שמתחת למים?
אם זה בתוך המים, אז איך חפרו את המנהרה בלי שייכנסו מים? ואיך מתמודדים עם החשש שפתאום ייפרץ הבטון ויכנסו מים?
ואם זה מתחת למים, אז כמה עמוק זה? ובכלל, איך ניווטו את החפירה?

מקווה שאצליח למצוא תשובה לשאלותי הרבות.
תודה מראש,
אורן

כמי שחולה חולה חולה על הMTA מצטרף לשאלה, במוזיאון ביקרתי

היי כולם,
שנית, האם המנהרות שעוברות מתחת למים בין קווינס ומנהטן, עוברות בתוך המים, או שהן עוברות באדמה שמתחת למים?
אם זה בתוך המים, אז איך חפרו את המנהרה בלי שייכנסו מים? ואיך מתמודדים עם החשש שפתאום ייפרץ הבטון ויכנסו מים?

תודה מראש,
אורן
פעמיים, נפעם מעוצמת העוצמה של האמריקאים וכולי רעד והתרגשות

אגב, הייתה פעם (יתכן עד האייטיז) נערת הסבווי... אבל זו אנקדוטה.

OrenAvidan

New member
איפה נמצא המוזיאון שלהם?

פעמיים, נפעם מעוצמת העוצמה של האמריקאים וכולי רעד והתרגשות

אגב, הייתה פעם (יתכן עד האייטיז) נערת הסבווי... אבל זו אנקדוטה.
איפה נמצא המוזיאון שלהם?
הייתי במנהטן לפני כחצי שנה, אם הייתי יודע שיש דבר כזה הייתי מבקר שם

דאוןטאון ברוקלין [בעצם צפון ברוקלין]-ליד הנהר

איפה נמצא המוזיאון שלהם?
הייתי במנהטן לפני כחצי שנה, אם הייתי יודע שיש דבר כזה הייתי מבקר שם
דאוןטאון ברוקלין [בעצם צפון ברוקלין]-ליד הנהר
מרכז ברוקלין ליד אטלנטיק אבניו

קבל כתובת

Mta transit museum בגוגל

Ccyclist

Well-known member
הנה הערך הוויקיפדי של הכלי לחפירה מתחת למפלס הנהר

היי כולם,

תודה מראש,
אורן
באנגלית:
&nbsp
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Tunnelling_shield
&nbsp
ניתן למצא גם את הערך של תולדות הסאבווי בגיגול New York subway history wiki אבל זה לא מספר על המנהרות מתחת לנהר אלא על תהליך שבו רכבות עיליות מוזגו לסאבווי, הניסויים הראשונים בבנייה תת קרקעית, ואז ההיסטוריה של חברות הסאבווי השונות עד לקונסולידציה העירונית.
&nbsp
את מגן המנהרות המציא מהנדס הרכבות המפורסם ברונל, והערך מתחיל במנהרה התת מימית הראשונה בעולם - בקרקעית נהר התמז (Father Thames אינו נקבה) במזרח לונדון. המקומות היחידים בהם במקום מנהרות מתחת לקרקעית ישנם צינורות בתוך המים הם פיורדים בסקנדינביה שם פשוט לא פרקטי לרדת מאות מטרים כדי להגיע לקרקעית.
&nbsp
&nbsp

alantan

New member
גם בעברית נהר ונחל הם לשון זכר.
אבל בדרך כלל לא מכנים

באנגלית:
&nbsp
&nbsp
ניתן למצא גם את הערך של תולדות הסאבווי בגיגול New York subway history wiki אבל זה לא מספר על המנהרות מתחת לנהר אלא על תהליך שבו רכבות עיליות מוזגו לסאבווי, הניסויים הראשונים בבנייה תת קרקעית, ואז ההיסטוריה של חברות הסאבווי השונות עד לקונסולידציה העירונית.
&nbsp
את מגן המנהרות המציא מהנדס הרכבות המפורסם ברונל, והערך מתחיל במנהרה התת מימית הראשונה בעולם - בקרקעית נהר התמז (Father Thames אינו נקבה) במזרח לונדון. המקומות היחידים בהם במקום מנהרות מתחת לקרקעית ישנם צינורות בתוך המים הם פיורדים בסקנדינביה שם פשוט לא פרקטי לרדת מאות מטרים כדי להגיע לקרקעית.
&nbsp
&nbsp
אבל בדרך כלל לא מכנים
אותם בשם אבא...

Ccyclist

Well-known member
Father Thames הוא הייצוג האלגורי של הנהר.

אבל בדרך כלל לא מכנים
אותם בשם אבא...
גגל אותו, הוא מיוצג הן בפסלים קלאסיים יפים והן בקריקטורה האיומה מהסירחון הגדול באמצע המאה ה19.
&nbsp
רק באוקפורד האיסיס היא נקבה. (אותו נהר, קטע מסויים העובר בעיר האוניברסיטאית)

alantan

New member
אתה יודע שאני נולדתי כאן ושגם לי יש רקע בריטי?

גגל אותו, הוא מיוצג הן בפסלים קלאסיים יפים והן בקריקטורה האיומה מהסירחון הגדול באמצע המאה ה19.
&nbsp
רק באוקפורד האיסיס היא נקבה. (אותו נהר, קטע מסויים העובר בעיר האוניברסיטאית)

זה בערך כמו להסביר לישראלי מלידה שאם המושבות זה פתח תקווה...

Ccyclist

Well-known member
זה בדרך כלל יותר לקוראינו, אבל מדוע הערת על אבא תמז?

זה בערך כמו להסביר לישראלי מלידה שאם המושבות זה פתח תקווה...
זה בדרך כלל יותר לקוראינו, אבל מדוע הערת על אבא תמז?

בעברית קוראים לו "תמזה"

באנגלית:
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
בעברית קוראים לו "תמזה"

"תמזה" זה עדיין זכר.

ולכן אני מדגיש תמז בזכר.
"תמזה" זה עדיין זכר.
בעברית שמות מקומות מקבלים את מינם על פי סוג המקום ולא על פי איך שהשם נשמע. למשל, "ישראל" ו"תל אביב" הן במין נקבה (מדינה, עיר), ו"דנובה" ו"וולגה" הם במין זכר (נהר). כך גם התמזה.

OrenAvidan

New member
אז רגע, המנהרות עוברות בתוך המים בעצם??

באנגלית:
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
אחפש קצת על מה שכתבת בתקווה למצוא תשובות.
תודה!

Ccyclist

Well-known member
לא, המנהרות עוברות בקרקע שמתחת לנהר ההאדסון

אחפש קצת על מה שכתבת בתקווה למצוא תשובות.
תודה!
העומק שלהן יהיה בדרך כלל מטרים ספורים עד כמה עשרות מטרים מתחת לנקודה בה האדמה מתחילה מתחת למים.
&nbsp
המנהרות עצמו בדרך כלל מרופדות בחומר כלשהו - לבנים, פלדה, בטון - כי הקרקע שבתחתית הנהר היא בוצית ויש צורך במשהו שיחזיק את המנהרה.
&nbsp
שים לב שההיסטוריה של הסאבווי קשורה יותר להסבה של מסילות קיימות, שיקוע קווים עיליים (כמו בשיקאגו) במספר שדרות ראשיות, והכי מעניין - היו שתי חברות נפרדות האחת במנהטן והשניה בברוקלין וקווינס עד שהרשת מוזגה לרשת עירונית אחת עם מיזוגן של כל רבעיה של ניו יורק של ימינו לעיר אחת. כמו כן הסאבווי עצמו נפתח רק בתחילת המאה ה20, בפיגור של 40 שנה אחרי לונדון.

OrenAvidan

New member
תודה! אתה יודע במקרה אם יש איזה סרטון

העומק שלהן יהיה בדרך כלל מטרים ספורים עד כמה עשרות מטרים מתחת לנקודה בה האדמה מתחילה מתחת למים.
&nbsp
המנהרות עצמו בדרך כלל מרופדות בחומר כלשהו - לבנים, פלדה, בטון - כי הקרקע שבתחתית הנהר היא בוצית ויש צורך במשהו שיחזיק את המנהרה.
&nbsp
שים לב שההיסטוריה של הסאבווי קשורה יותר להסבה של מסילות קיימות, שיקוע קווים עיליים (כמו בשיקאגו) במספר שדרות ראשיות, והכי מעניין - היו שתי חברות נפרדות האחת במנהטן והשניה בברוקלין וקווינס עד שהרשת מוזגה לרשת עירונית אחת עם מיזוגן של כל רבעיה של ניו יורק של ימינו לעיר אחת. כמו כן הסאבווי עצמו נפתח רק בתחילת המאה ה20, בפיגור של 40 שנה אחרי לונדון.
שמדגים את זה באיזו סימולציה? או שנתקלת בסרט דוקומנטרי שמסביר על זה?

Ccyclist

Well-known member
חפש ביוטיוב דוקומנטרי על הנושא

שמדגים את זה באיזו סימולציה? או שנתקלת בסרט דוקומנטרי שמסביר על זה?
חפש ביוטיוב דוקומנטרי על הנושא
היתה סדרה בדיסקאברי בשם cities of the underworld שעסקה בערים רבות ומה שמתחתן ויש פרק על ניו יורק וכן על לונדון, פריס, ואפילו פרק על גרמאניה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה