שאלות בקשר לטפסים לקצבת נכות כללית

שאלות בקשר לטפסים לקצבת נכות כללית

המליצו לי לבקש מביטוח לאומי סיוע במימון השלמת בגרויות ...הבנתי שצריך קודם שייקבע אחוז נכות מסוים . שתי שאלות לגבי הטפסים : 1. כשרשום שצריך תוצאות בדיקות אחרונות וכל אלה, במה מדובר (בדיקת דם וא.ק.ג??)? והאם חייב להגיש להם תוצאות בדיקת דם אם הרופא כתב להם שאני בריאה (פשוט יש לי פחד נוראי ממחטים). 2. אני עושה ביביסיטרים (סיימתי עכשיו תיכון, אגב). איך בדיוק להעביר את זה בטפסים ? אני ממש לא רוצה שהמשפחות שאני עושה לילדיהן ביביסיטר ידעו מהקצבה בכלל...ובמידה ואני יוותר על ציון העניין של הביביסיטר, מהן ההשלכות (אם בכלל)? תודה מראש..

haimra

New member
נועה רק באם יש לך נכות יש טעם להגיש בקשה

להכרה בנכותך,בקשר לבדיקות הרפואיות איני מוסמך לענות לך איזה בדיקות תעברי, במידה ויש לך מסמכים המעידים על נכות ומגבלות צרפי אותם לתביעה עליך לדעת שאומנם את חותמת על ויתור סודיות בפני המל"ל אך מידע זה הוא עבורם בלבד ואינו להפצה,וחובה עליך למסור מידע למל"ל על מקום העבודה במידה ואת משתכרת, לגבי מעסיקיך לדעתי רצוי שאת תספרי להם על שהגשת תביעה לנכות זו לא בושה זו זכותך.נועה יתכן שבמידה ותוכרי כנכות אפילו ב-20% את תהי זכאית לעזרת מחלקת השיקום ויתכן גם באם תמצאי מתאימההמל"ל יעזור לך בהמשך הלימודים להלן הקישור לשיקום מקצועי לנכים: http://www.btl.gov.il/NR/exeres/4B7D41D3-F507-4BA3-95DA-55AD8E94966F.htm?&sFather= בהצלחה חיים.

למעלה