שאלות בענייני עבודה

mcookie

New member
אשמח לרעיונות!

אז ככה, התחלתי לימודי הנדסה בסמסטר אביב ולכבוד מאורע משמח זה(ממש :) ) התפטרתי בשעה טובה מעבודתי בשירות לקוחות טלפוני אחרי כמעט שנה וחצי לא קלות בכלל ( בעיקר כי החלטתי שיהיה עמוס מדי לשלב את הלימודים יחד עם המינימום משמרות שנדרשות אצלנו). עד כאן הכל בסדר, אלא שעכשיו, אחרי שבועיים לימודים ת'כלס בסמסטר וכמעט חודש שביתה אני מתחילה להרהר ולחשוב שאולי עשיתי טעות והייתי צריכה לנסות לשלב את העבודה...? מה אתם אומרים, טריוויאלי לוותר על עבודה בשביל לימודים ? למישהו יש רעיון לעבודה אחרת של פעם-פעמיים בשבוע או כמות שעות לא גדולה בחודש(כאמור יש לחץ בלימודים אבל גם חשבון הבנק דיי לוחץ)? תודה !

יקירתי,

הגעת לפורום שעמוס בסטודנטים עובדים וכל אחד מאיתנו נתקל בדילמה הזאת מדי פעם, ואם תקראי בדף הנוכחי את השרשור על דרבי תגלי שלא רק שאת רחוקה מלהיות בודדה בהתלבטות הזאת אלא שאני בעצמי העלתי דוגמה של ידיד שלמד הנדסה ובמשך כל התואר לא עבד בצורה מסודרת, כמו רובם המוחלט של הסטודנטים להנדסה ולא רק הם. אז מה עושה סטודנט במקצוע תובעני שלא יכול להרשות לעצמו לעבוד בעבודה קבועה? כמה רעיונות:
לחיות במינימום, משהו שנכון לגבי רוב הסטודנטים וזה מעצבן (מי כמוני יודעת) אבל אין ברירה. אם את שוכרת דירה את מוזמנת לפורום יוצאים מהבית לקבל עצות חכמות לחיסכון בזמן מגורים בדירה שכורה. אם את גרה אצל ההורים אז כבר את במצב טוב יותר...
עבודות זמניות חלקיות במיוחד: אם את סטודנטית באוניברסיטה אני ממליצה לך ליצור קשר עם מי שאחראי אצלכם על גיוס המשגיחים לפסיכומטרי, אם לא תצליחי לאתר אותו דרך חברים את יכולה להתקשר למרכז הארצי ולשאול. 3 פעמים בשנה אם פונים בזמן, 29 ש"ח לשעה כולל הזמן של התדריכים + נסיעות עד סכום מסויים (מכובד), יש מועדים של 2 בחינות ובחינות אמי"ק ויע"ל ואלו דמי כיס מאוד מכובדים. יש את הקפיטריות באונ'/מכללה שלפחות באוניברסיטה שלי העובדים הם סטודנטים ולכן מעסיקים המון עובדים כדי לאפשר לאנשים לעבוד גם משמרת או 2 בשבוע במקרה שלא יכולים יותר מזה. השכר הוא מינימום + כמה שקלים מהכוס של הטיפים, אבל זה עדיף על כלום... השגחות על בגרויות בעונה, בימינו יש את מועדי הב' שיוצאים לרוב אחרי תקופת המבחנים. זה תקף אם את מעל גיל 23 וזה די משתלם.
חוץ מהנ"ל יש עוד אפשרויות זמניות שאפשר למצוא במודעות דרושים, עבודות דיילות זמניות, דיילת טעימות בסופר שזה בעיקר בסופ"שים, שיעורים פרטיים כמובן, ואם את פנוייה בקיץ את יכולה להדריך בקייטנה או לעבוד בקניון במסגרת הפעילויות לילדים בחופש (זה קיים גם בפסח). יש לי דה ז'ה וו וזה אומר שנראה לי שיש שרשור דומה בטאגליינס... בכל מקרה שיהיה לך המון בהצלחה, גם בלימודים וגם במציאת עבודה מתאימה

הסתכלתי בטאגליינס ואין כזה, אולי כדאי להוסיף.

זה שימושי מאוד ויכול לעזור לאנשים

משהו נוסף..

חוץ מכל הרעיונות (המצוינים) שפני בובה רשמה לך.. אפשר גם לעשות בייביסיטר בערבים אני מציעה לך גם לפנות לחברות כח אדם ולהיות רשומה אצלם, יכול להיות שהם ימצאו לך עבודה של פעם-פעמיים בשבוע או לחלופין יציעו לך מדי פעם דברים חד פעמיים. סתם לצורך הדוגמא, פעם חברת כ"א הציעה לי עבודה של יום אחד - היה אירוע לפורים של חברת הייטק ואני הייתי צריכה לעמוד בכניסה ולחלק להם מתנה. הרבה פעמים בחברות כ"א יש כל מיני הצעות, שווה לבדוק.

mcookie

New member
תודה על העצות!

באמת הגעתי למסקנה שכנראה רק משהו מאד זמני דרך חברת כוח אדם יכול להתאים, אבל איך כדאי להתנסח? זאת אומרת לרשום כבר בקורות חיים שאני מחפשת עבודה זמנית בלבד עם הגבלות לימודים ? או לחכות שיפנו אלי ? עם כל ההשלמות אחרי השביתה עכשיו בכלל יהיה הרבה יותר קשה להתחייב לעבודה חדשה :(

Oיון

New member
בזמנו מנפואאר הציעו לי

הרבה עבודות בפרויקטים כאלו, חוץ מזה, אפשר להקליד בגוגל חברות קד"מ, ולהתקשר לשאול.. האמת שזה באמת אחלה כסף ועבודה לא קבועה.

גם אני עבדתי בזה..

דרך חברת דנאל זה באמת סבבה לסטודנטים (אני לא כרגע, אבל רוב אלה שעבדו איתי בזה היו..) כשאני עבדתי זה היה ברביעי וחמישי אחרי צהריים ושישי בבוקר, כל פעם 4 שעות בעקרון זה פשוט לעמוד בסופר ולהציע לאנשים לטעום מוצר חדש וכמובן המטרה שיקנו.. בכל חברת כ"א יש את זה בדר"כ

mcookie

New member
תודה לכולם!

ברגע שנראה מה נסגר עם השביתה הזאת נתחיל לעשות ניסיונות ראשונים ולמצוא משהו, ובינתיים בברכת יום לקוחות רגועים - תודה!:)

למעלה