שאלות בנושא שינה לגנית פרג

ל Asfura

הי, חשוב להיענות לסימני העייפות, מייד עם הופעתם ולא לחכות ו"למשוך" את הילד כי אז זה מקשה על ההירדמות, אני ממליצה להמשיך ולא להישבר עם כל הקושי, קחי בחשבון שבשנה הראשונה ישנם המון שינויים וזה בא לידי ביטוי בהרגלי השינה.

הרגלי הירדמות

גנית שלום, יש לי ילד בן שנתיים ושבעה חודשים. הוא רגיל להירדם בלילה רק אם אני או בעלי ישנים איתו במיטה. אחרי עשר דקות רבע שעה הוא נרדם בלי בעיות. אני יודעת שזה הרגל גרוע !!! ואני רוצה להפסיק אותו, אך אני לא יודעת איך לעשות את זה. שיטת "החמש דקות" עובדת על ילדים בגיל הזה? יש שיטה אחרת שאפשר לנסות אותה? תודה רבה

לסביון היחידה

הי, אני אינני הכתובת לגישות המתוזמנות (5 דקות) כי אני לא מאמינה בהן, לא כי הן לא יעילות, יעילותן הוכחה, אני פשוט אינני חושבת שזה נכון להעביר לילד מסר כמו "קשה לך, תתמודד לבד), אני רואה זאת כמסר לחיים ולכן אינני מתחברת לגישות מהסוג הזה. אני מאמינה בלעשות זאת בצורה הדרגתית ומשתפת, בנך ילד גדול ומבין, שתפו אותו בהחלטה והפכו את זה אולי לטקס שינה כמו סיפור או שיר או סתם לספר מה עבר על כל אחד מכם היום והבהירו לו כי לאחר מכן אתם עוזבים את החדר והוא הולך לישון, גם אם זה ידרוש מכם, תחילה לבוא ולצאת המון פעמים או להחזירו למיטה, אם יקום ממנה - נראה לי יותר נכון, דבר אחד חשוב, אני לא ממליצה ואני אומרת את זה כי אני יודעת שהורים רבים עושים זאת, זה להכניס טלוויזיה לחדר כדי שיירדם איתה כי אז אתם לא מלמדים אותו להירדם לבד, אתם פשוט מעבירים את התלות מכם לטלוויזיה, מה שעשוי ללוותו לאורך כל החיים - מה גם שחסרונות ונזקי הטלוויזיה ידועים. בהצלחה, גנית בהצלחה, גנית

פושקית1

New member
שלום גנית

בני בן 11.5 חודשים - עד ליציאת השינים (בגיל 9 חוד) היתי מניחה אותו במיטה נותנת לו מוצץ והוא היה נרדם לבד אבל מאז שיצאו לו השינים הפסיק לקחת מוצץ והחזה שלי הפך לתחליף (יונק) הבעיה היא שהוא התחיל להתעורר 5-6 פעמים בלילה ולא נרדם בלי לינוק ומרוב שהיתי מוטשת גם נרדמתי איתו במיטתי ועכשיו רוצה לישון רק איתי איך לפתור את כל הבעיות?(המוצץ והשינה איתי)

פושקית1

New member
גנית עוד משהו ששכחתי:

האים כדאי להעביר את מיטת הפשוש מחוץ לחדר שלי (לחדר משלו)?

לפושקית1

כאשר אני בונה תכנית להורים, אני ממליצה לעשות זאת ביחד על מנת שלא לבלבל את הילד. בהצלחה, גנית

לפושקית1

הי, התופעה שאת מתארת, לצערי, היא שכיחה כי תינוקות רבים עם הרגלי שינה טובים מגיעים לשלב כמו שיניים ואנו " הורסים" להם את הרגלי השינה. בהרצאות שלי אני תמיד מסבירה להורים מה לעשות כאשר הרגלי השינה הם כבר טובים במצבים כמו מחלות, שיניים, או כל רגרסיה אחרת וזה הרבה חום ואהבה, מגע אך לא לקחת להם את היכולת להירדם לבד ולא להוסיף הרגלים שלא היו כמו תוספת הנקות/בקבוקים, לינה משותפת, ידיים ועוד... כעת, כל שעלייך לעשות זה ללמד את בנך מחדש איך נרדמים לבד ובמיטתו. גנית

f r e c k l e d

New member
את כל הטעויות שאפשר לעשות-עשינו../images/Emo122.gif

בכל מה שאפשר לטעות בנושא שינה סימנו
ואלמלא המצב היה הולך להשתנות - קרוב לוודאי שהילד היה הולך לישון איתנו עד הגיוס. אני ארחיב: בננו בן שנה ושלושה חודשים ועדיין ישן איתנו במיטה. לתקופה קצרה הוא ישן במיטה שלו ולאחר שהיה חולה חזר אלנו למיטה ומאז הוא שם ביננו. ניסינו בשלב מסוים להעביר אותו למיטה שלו והוא פשוט הקיא כך שנאלצנו להשיב אותו אלנו למיטה (לישון במיטה רטובה לא חלק ממאמצי החינוך שלנו
). עכשיו אנחנו במן תקופת ביניים שכזאת. מצד אחד, הוא כבר בשל לישון במיטה משלו כלומר מתעורר פחות בלילה (אבל עדיין מתעורר ולפעמים מחסל אפילו שני בקבוקי תמ"ל) אבל מצד שני-אנחנו עומדים כרגע בפני שינויים גדולים במשפחה: עוד פחות מחודשיים צפוי להוולד לו אח קטן ובעוד שלושה חודשים אנחנו צפויים לעבור דירה. ההתלבטות שלי היא האם בכלל לנסות עכשיו להעביר אותו למיטה משלו כאשר כל השינויים האלו בפתח
חשבנו לקנות לו מיטת מעבר לבית החדש, לישון לצידו כמה לילות שידרשו ולאט לאט לעזור לו להרדם בעצמו. אני יודעת שאת כל ההרגילים האלו מומלץ לבצע לפני השינויים אבל אם מדובר בסדרה של שינויים כמו אצלנו, אלוי בעצם הפתרון של מיטת המעבר בבית החדש עדיף

ל f r e c k l e d

הי, אכן סיטואציה לא פשוטה וכיוון שאין להשיב את הנעשה יש לחשוב מה לעשות עכשיו, אני ממליצה לעשות את שינוי הרגלי השינה כבר עכשיו כיוון שתהליכים שאני מלווה לוקחים בממוצע 3 שבועות (גישה הדרגתית), כך שאם תצליחו לשנות את הרגליו ולהעבירו למיטתו כבר בזמן הקרוב עוד בטרם הלידה - זה מומלץ. אם תחכו לאחר הלידה, אז המצב יהיה קשה יותר כי גם כך לא פשוט לאח בוגר לקבל תינוק חדש הביתה, מה גם שיירעו את תנאיו בשל אותו תינוק קטן, זה עשוי להחמיר ומנסיוני עם הורים במצבכם שלא טיפלו בזמן, הילד נשאר במיטת ההורים גם לאחר הלידה והמעבר לחדר אחר נעשה כבר עם שני הילדים - מה שמן הסתם מקשה עוד יותר על התהליך ובטוח כאשר יש מעבר דירה ברקע. לסיכום, אני ממליצה להחליט על דרך ולהתחיל לעבוד כבר עכשיו ולא לחכות אפילו לא עוד יום. בהצחה, גנית

Asfura

New member
מספר תנומות ביום

שלום גנית, אם נשאר לך זמן אני אשמח אם תוכלי להשיב לי על עוד שאלה: כמה תנומות ביום צריך תינוק בן 5 חודשים? מה האורך הרצוי של כל תנומה? באיזה שעות עדיף שהן יהיו? (לפעמים מגיע הערב וזה כבר הרבה אחרי התנומה האחרונה והוא עייף מידי...)

ל Asfura

הי, לגבי מספר תנומות, תוכלי להיכנס לאתר שלי ולמצוא טבלה שמפרטת www.ganit-prag.com האורך הרצוי הוא לא פחות משעה לכל תנומה. לגבי השעות זה תלוי בילד ובסימני העייפות שלו שיש להיענות להם מיד, השעה המומלצת להשכיב תינוקות בלילה היא בין 18:30-20:00 כך שאם עייף, השכיבי אותו לשנת לילה מוקדם יותר, זה עדיף, גנית

sniela

New member
איך מרגילים ילד להירדם לבד?

שאלת מליון הדולר הבן שלי מגיל 0 הורדם על הידיים.לאחר שגדל הרגלתי אותו להירדם במיטה שלנו עם חיתול על המצח.הבעייה היא שאם הוא נמצא מחוץ לבית זה לא נוח.אני צריכה אצל הסבתות ללכת לחדר ולהרדים אותו במיטה או אם אני אצל חברה אז על המיטה. גם שהולכים לטייל בעגלה.אני רואה ילדים ישנים שנת ישרים בעגלה והבן שלי מתחיל לבכות ולקטר מעייפות.לא משנה כמה אני אטייל איתו,הוא לא יכול להירדם לבד.צריך לשים לו חיתול על המצח וללטף אותו או שלחלופין אם זה הזמן לתת לו בקבוק וזה מרדים אותו בקלות אם בערב אני שמה אותו במיטה שלו הוא מתחיל לצרוח עד לב שמיים.פעמים בודדות זה הצליח שישבנו לידו והוא היה רגוע שאנחנו שם והוא נרדם.אבל נדיר שזה קורה. איך אפשר לעזור לו להירדם ביתר קלות? תודה

ל sniela

הי, ישנן גישות רבות ללימוד תינוקות להירדם לבד, אני עובדת עם הורים בגישות הדרגתיות ומתונות יותר, קשה לי לבנות לך כעת תכנית כזו כיוון שאינני מכירה את כל ההיסטוריה אך הרעיון בגדול זה השכבת התינוק במיטתו עם המון מגע, אם בוכה להרים ולהרגיע ולהחזיר למיטה, כל זאת עם התרחקות איטית ולימוד הילד לבטוח בהורה. גנית

מהי הדרך הנכונה להעברה מעריסה למיטה?

שלום כיום הבייבי עדיין ישן בעריסה לידי ועד כמה שזה נוח לי הוא כבר גדול לעריסה (נוח מכיוון שמניקה גם בלילה). אני מנסה להרגיל אותו למיטה שנמצאת בחדר אחר קרוב אליי, חדר שישנה בו גם אחותו. אני מנסה גם כשהוא ישן בצהריים להעביר אותו למיטה אבל מהר מאוד הוא קם מהשינה בקולות בכי רמים ואפילו עם דמעות. המיטה לא חדשה לו, הוא נמצא בה לפחות פעם פעמיים ביום גם סתם לא רק לשינה, הוא משחק מעט ומהר מאוד מאבד סבלנות ובוכה. כרגע הוא נרדם עם ציצי בשעה די מאוחרת בלילה ולאחר מכן אני מניחה בעריסה לידי. מה הדרך הטובה והקלה ביותר להעביר אותו מהחדר שלי שהוא רגיל בו כל כך למיטה גדולה יותר בחדר ליד? עליי לציין שהוא לא תינוק שישן הרבה, ערני מאוד וסקרן. תודה.

לדרדסית כחולת עיניים

הי, ראשית, בן כמה הילד שלך? עריסה הנה עומדת בתקן עד גיל 3 חודשים בלבד. ברגע שתחליטי שאת מעבירה אותו, העבירי והוציאי את העריסה מהבית כך שלא תוכלי להתחרט, אני לא יודעת בן כמה בנך ולכן קשה לי לומר לך כיצד לפעול לאחר מכן, גנית

inbal53s

New member
שלום גנית...

יש לי כמה שאלות מגוונות.... דבר ראשון, ההירדמות של הילה הפכה לקשה יחסית בשעות הערב- היא נהגה עד עכשיו להירדם לגמרי לבד ובאופן עצמאי, אחרי בקבוק, עוד כשהיא ערה משכיבים במיטה ואולי פעם אחת היא קראה לנו להחזיר לה את המוצץ... ופתאום.... היא צריכה אותנו כל רגע לידה, וכבר פשוט לא מסוגלת להירדם לבדה, ואנחנו צריכים לעמוד לידה או בכניסה לחדר ולהרגיע על ידי ששששש ארוך.... מה קרה? ואיך אפשר לחזור למה שהיה? בנוסף, תופעה מוזרה: כל לילה בין 10:30 ועד 11:39 הילה מתעוררת ודורשת את המוצץ... לעיתים גם מתקשה להירדם חזרה וזה הופך לסשן דומה לקודם... ממה זה? מה קורה עם זה? ואיך לפתור.... שאלה אחרת לחלוטין, אחרי החג הילה עומדת להתחיל גן בו תהיה כל יום מ- 7 בבוקר ועד 16:30. עד כה , עם מטפלת בבית לא היו לה בעיות לישון בבוקר (כשעה) וצהריים (כשעתיים) אבל היא רגילה לשקט, לרוגע ולמיטה שלה. אני חוששת מאוד שיהיה לה קשה מאוד להירדם בגן שם יהיה ודאי רעש והמיטה, לא המיטה שלה..... האם יש דרכים שניתן לכוון את המטפלת- גננת על מנת שיהיה לה קל יותר? תודה, ענבל

לinbal53s

הי, ייתכן וביתך חווה או חוותה את חרדת הנטישה ולכן מגיבה כך, מה שחשוב זה להיות איתה יותר אך לא לקחת ממנה את היכולת להירדם לבד ואם כבר היום קשה לה אז למדו אותה מחדש, לפעמים הרגלי השינה נהרסים בעקבות שינויים מסוג זה כי אנחנו מכניסים התערביות שלא היו לפני כן. לשאלותייך על הגן, לא הייתי נלחצת מזה כי תסמכי עליה שהיא תסתדר, בגן הם לומדים מהר מאוד את הכללים, הורים רבים שלילדיהם בעיות שינה חוששים מכך ומגלים פתאום שבגן אין בעיות ואילו בבית הן ממשיכות להתקיים - הסירי דאגה מליבך, גנית

באיזה שלב צריך ילד לישון 8 שעות בלילה

שלום גנית, שאלה נוספת - בני כיום בן חודשיים ויש כל לילה מ8 בערב עד 5 בבוקר - כאשר אני מעירה אותו ב23:00 לארוחה - אז - מתי זה יהיה נכון לצפות ממנו לישון עד יותר מ5 בבוקר (נניח ב6) ומתי זה יהיה נבון להפסיק להעיר אותו ב23:00 ולתת לו לישון עד הבוקר?

יפעתי22

New member
שאלת שינה אצל בני חודשיים

יש לי תאומים בני חודשיים שישנים די הרבה במהלך היום הבת מתקשה ללכת לישון אחרי המקלחת והבקבוק בסביבות 19:30-20:00 בעוד שהבן נרדם די בקלות מסביבות 22:00 הבת נרדמת ביתר קלות וישנה בסביבות 5 שעות * האם זה שהם ישנים הרבה במהלך היום משפיע על הרדמות במיטה בלילה? * האם זה שהם ישנים בסלון במהלך היום ורק אחרי המקלחת אני מעבירה למיטות משפיע על הרדמות? * האם יש דבר כזה ישנים "יותר מידי" ?

בוקר טוב1 ו

הי, אני לא כל כך אוהבת את הגישה של להעיר ילד לאוכל אם אינו מתעורר והנוחות ברורה לי אך זה שיבוש מיותר של השעון הביולוגי. אין אפשרות לענות על שאלתך כיוון שיש תינוקות שישנים כבר לאחר הלידה 8 שעות רצוף (נדיר אבל יש) ויש שרק בגיל 5 ישנים 8 שעות רצוף כך שזה תלוי בילד ואין נוסחא. גנית

למעלה