שאלות בנושא הרגלי שינה לגנית פרג

cucchiaino

New member
שיטת 5 דק'?

הקטנה בת 7 חודשים השבוע,ישנה ממש ממש רע מאז שנולדה, מתעוררת המון, מאוד רגישה לרעשים וכמובן כיום כבר תלויה בהרבה הרגלים רעים של אמא ואבא. בעבר הינו עושים הרבה שטויות בשביל להרדים אותה, אך הורדנו אותן בהדרגה בחודשים האחרונים. עדין בשביל להרדים אותה אנחנו מנדנדים את המיטה, גם זה לוקח הרבה מאוד זמן. כשהיא בוכה ממש אנחנו לוקחים אותה על הידיים עד שהיא נרגעת, ושוב מחזירים למיטה ומנדנדים אותה. העיניין הוא, שזה לוקח המון זמן להרדים אותה, ההשכבה בערב לוקחת בערך שעה, בצהריים בערך 45 דק' ובאצמע הלילה... שעה-שעה וחצי- שלוש שעות... תלוי כמה כח יש לה. חוץ מזה התעוררויות קטנות למוצץ ולנדנוד קצר. שינה מאוד מקוטעת, והיא מזעיקה אותנו על כל התעוררות. קראתי את "לישון כמו תינוק" ואני חושבת לנסות את השיטה המתוזנת (שיטת ה-5 דק'). הילדונת שלנו מאוד קשה, בכל דבר, וכל השיטות ה"עדינות" יותר הן סיוט מתמשך שלנו ושלה. אני לא ישנתי יותר משלוש-ארבע שעות רצוף מאז שהיא נולדה, וגם לא היא. שאלותי הן: 1. האם זה מוקדם מידי לשיטה הזאת (7 חודשים)? 2. היא רגילה לאכול פעמיים בלילה, האם ניתן להמשיך להאכיל אותה ולישם את השיטה? אם כן באיזה אופן? 3. היא רגילה לישון על הבטן, אך כחלק מהסירוב שלה לישון מתהפכת על הגב ובוכה. האם להחזיר אותה לשכיבה על הבטן בכל פעם שניגשים אליה, או לא להתעסק עם זה? 4. היא לוקחת מוצץ, יודעת להכניס לבד לפה, אבל תוך כדי בכי לא עושה את זה. האם להציע לה מוצץ בכל פעם שניגשים אליה, או לא להתעסק עם זה? לתשובותיך אודה,

ל cucchiaino

הי, ראשית, חשוב לי לציין שהגישות ה"עדינות" הללו מצליחות אם ישנה עקביות וישנה הדרכה נכונה כי, לפחות בגישה ההדרגתית, שאני עובדת איתה, אמורים לראות שיפור בכל 3-4 לילות ואם לא כך, אני בודקת מה היה שם ומשנה, אסור שתהליל "עדין" יימשך זמן רב מדי, אחרת המטרה מתפספסת. לגבי שיטת 5 דקות, אני לא כל כך הכתובת לשאול כי אני לא אוהבת אותה, אני לא מתווכחת עם ההצלחה שלה אבל המוטו שלי הוא שחשוב ללמד ילד מגיל צעיר הרגלי שינה אך לא על חשבון הקשר עם ההורים - אני מזכירה שוב שזו דעתי האישית (כאמא) והמקצועית בלבד. גם לגבי ההצלחות, השיטה עובדת רק אם יש עקביות ואתם מצליחים לעמוד בבכי מבלי להרגיש רגשות אשם כי אם אתם מרגישים רגשות אשם, זה מועבר לילדה וזה מקשה עוד יותר על התהליך, רק אם אתם מרגישים חזקים מספיק לעמוד בכך מבלי להתייאש אז עשו זאת. הגרוע יותר הוא להתחיל ולהתייאש כי הילד חווה בלבול מאוד קשה ולעיתים זה גורם לרגרסיה. 1. מי שתומך בגישה הזו ממליץ אחרי גיל חצי שנה, אני אומרת, אם בכלל אז רק אם שלמים עם זה. 2. אין בעיה כל עוד היא לא נרדמת עם האוכל אלא אוכלת, מסיימת ונכנסת למיטה לעוד סשן של 5 דקות... 3. לא, כי זה עשוי לגרום לתלות שבכל פעם שתתהפך תזדקק לכם כדי שתהפכו אותה חזרה. 4. אפשר להציע אך לתת לה ביד כדי שתלמד להכניס לפה לבד, שוב מאותה סיבה של התלות, בהצלחה, גנית

אנחנו בתהליך לימוד הירדמות במיטה

התינוק שלי בן 5 חודשים (עוד שבוע). עד לפני כמה ימים נרדם בעיקר עליי, בהנקה או על הידיים בנענוע. בשבועות האחרונים הצלחנו להקדים את שעת השינה שלו מ-23:00 ל-20:30 בערך. הרדמתי אותו כאמור בהנקה, וזה היה קשה כי הייתי צריכה להעביר אותו ממש בזהירות למיטה והוא היה מתעורר בקלות. לכן החלטתי ללמד אותו להירדם במיטה. מיום א' התחלתי להניח אותו במיטה ולעשות שילוב של הרם-הורד עם לחישה-טפיחה. גיליתי שמאוד עוזר לו להירגע אם אני מתכופפת אליו ממש ממש קרוב, ואז כשהוא רגוע, הוא מוצץ את המוצץ שלו ונרדם על רקע שששש...שששש... שלי. יש לי כמה שאלות: 1. מן היום השני הרגשתי שהוא כאילו מבין את הכוונה שלי, ושאין יותר ציצי ולישון, ולכן הוא מתנגד יותר ובוכה יותר מאשר ביום הראשון, שהיה ממש "חלק". האם ייתכן שתינוק בגילו "עלה עליי"? 2. אני מרדימה אותו כך גם ביום. הוא ישן בממוצע אחרי כל שעתיים של פעילות (או פחות) אבל השינה מאוד קצרה (בין חצי שעה ל 40 דק'). האם זה תקין? או שיש דרך להאריך את השינה? כשניסיתי להרדים אותו בחזרה הוא הראה סימני עירנות, או בכי, אז ויתרתי. 3. הרבה פעמים בשלב הראשון של ההירדמות, ממש דקה אחרי עצימת העיניים, הוא משמיע מין צחוק מוזר מתוך שינה. מה זה? האם זה מוכר הדבר הזה? זה אומר שהוא כבר ישן עמוק או לא? 4. ביום האחרון יש קצת רגרסייה בתהליך הלימוד. היו פעמיים שהוא ממש צרח והתנגד להירדם המיטה, אז הרמתי (עפ"י "הרם-הורד"), כשהוא נרגע והיה כמעט רדום לגמרי החזרתי למיטה ואז גיליתי שלמעשה הוא נרדם לי על הידיים, ולא ממש במיטה. האם זה פוגע בלימוד ההירדמות? ובכלל, אם אני מידי פעם מרדימה אותו בדרך אחרת (בעגלה, בהנקה או במנשא) - עד כמה זה פוגע במאמצים שלי ללמד אותו להירדם לבד? 5. אגב, כשהוא נרדם בלילה הוא ישן מקסימום 3 שעות, ואח"כ מתעורר בממוצע כל שעתיים במהלך כל הלילה. שמעתי באיזה מקום שתינוק שיודע להירדם לבד משפר את שנת הלילה שלו. האם יש סיכוי? איך ניתן לתרום לשיפור שנת הלילה? סליחה על כל השאלות המרובות, ותודה מראש על ההתייחסות.

למחכה בתור

הי, 1. תינוקות שונים מגיבים בצורה שונה לתהליכים, ישנם תינוקות שאני מלווה ואכן הלילה-שניים הראשונים ממש קלים ולאחר מכן "נופל האסימון" או שהם "עולים עלינו"
, אני קוראת לזה סוג של "בדיקה", כן כבר בגיל הזה, כי בעצם הוא הבין שיש משהו חדש ועכשיו הוא רוצה לוודא שאכן זה מה שהוא חושב, לילות כאלו לעיתים "שוברים" את ההורים (ולכן אני מתדרכת מראש, לפני תחילת התהליך) ואז לעיתים נכנעים וחוזרים להרגלים הישנים שזה בדיוק ההפך ממה שהילד רצה, הוא רצה חיזוק לביטחון שלו, הוא רצה לראות אם אבא ואמא עקביים והם יודעים מה הם עושים וכשההורים מתערערים זה שובר את כל התהליך ואלעיתים קשה מאוד לחזור לאחר מכן למסלול. 2. הוא צריך לישון לפחות שעה בכל תנומה (מחזור שינה(, שבי לידו כעשר דקות לפני שאמור להתעורר וברגע שאת רואה תזוזה ולו קלה ביותר, לטפיף נענעי או כל דבר (למעט הוצאה מהמיטה) כדי שלא יתעורר, חשוב לשים דגש על מניעת התעוררות ולא החזרה לישון, אחרי שתמנעי כמה ימים את ההתעוררות הוא יתחיל לעשות זאת לבד. 3. זה אומר שהוא בשנת חלום, כנראה. בחודשים הראשונים ילדים מבלים חלק גדול משנתם בחלק שנקרא שנת חלום (חלק ממחזור השינה). 4. תלוי בשלב של התהליך, אני בדרך כלל ממליצה שבתחילת התהליך לא יהיו שינויים רבים ובטח לא להרדים בצורה שונה כי זה מאוד מבלבל את הילד, אחרי שהילד לומד להירדם לבד או לפחות בשלב מתקדם של התהליך אז חריגות לעיתים לא מפריעות. 5. בוודאי, זה כל הרעיון של ללמד תינוק להירדם לבד, זה בכדי שכשהוא מתעורר בלילה הוא יידע לחזור לישון לבד ללא עזרה חיצונית,. גנית

moshika1

New member
עמידה במיטה

הי גנית! בני בן 10 חודשים והתחיל לעמוד, ומאז רוב ההשכבות לוקחות הרבה יתר זמן כי הוא ישר נעמד במיטה... איך את מציעה לטפל בנושא? האם להתעקש על השכבה? או לעזוב אותו? בדר"כ אם הוא מברבר במיטה ולא בוכה אני לא מתעקשת, בסוף הוא נרדם, אבל עם העמידה נראה לי שאולי הוא לא יודע להישכב... וסתם לנצל הזדמנות ולומר שוב תודה - מאז שהוא נולד אני שולחת לך שאלה מדי פעם ותמיד התשובות שלך מאירות עיניים

לmoshika1

תודה
לשאלתך, התופעה הנה שכיחה ביותר והתשובה תלויה באיך הוא נרדם, אם הוא נרדם כשאתם נוכחים בחדר, אז אני ממליצה בכל פעם שהוא נעמד להחזירו לשכב כדי שיבין שהנוכחות שלכם היא לא כקהל להצגה אלא הולכים לישון ואם הוא נרדם לרוב שלא בנוכחותכם אז אתם יכולים לעזוב אותו שיעמוד ויישכב כשירצה ויילך לישון, חשוב שיילמד לשכב לבד. גנית

טלי200

New member
לילות קשים

היי גנית, בשבוע שעבר כתבתי לך ועדיין אני זקוקה לעזרתך אז ככה..הבן שלי בן שנה וחודש ישן רע מאוד הוא יכול להתעורר גם 15 פעמים בלילה. ע"פ הצעתך בשבוע שעבר לימדתי אותו לקחת בעצמו המוצץ כדי שלא יהיה תלוי בי לשם כך ואכן למד!!!אבל עדיין מתעורר (אומנם קצת פחות ) כדי שאשכיב אותו במיטה, הוא יושב בוכה במיטה , עם מוצץ בפה ואני רק צריכה להשכיב אותו והוא נרדם, פשוט מייאש. כיום אני שומרת על שגרת שינה קפדנית של ארוחת ערב, אמבטיה ,בקבוק ובין 19:30-20הרדמות במיטה עצמאית ,כאשר אני נוכחת בחדר בשקט ובמידת הצורך כאשר מתרומם , משכיבה אותו, במידה ואיני משכיבה מתחיל לצרוח ולהשתולל, בסה"כ כיום נרדם כעבור 20 דקות, אך החל מהשעה 12 בלילה מתחילות התעוררויות בלתי פוסקות יש לילות טובים יותר ולילות טובים פחות, אך עדיין אין שינה רציפה. יש לציין כי אוכל בקבוק של 120 מ"ל בסביבות 2 בלילה. אני מצטערת על המגילה אך כבר לא ישנתי לילה אחד רצוף שנתיים(גם בהריון היו לי הפרעות שינה) ואני כבר רועדת מרוב עייפות ותסכול.מה את מציעה מוכנה לעשות הכל. תודה טלי

לטלי200

הי, ראשית העייפות מאוד ברורה לי
אני שמחה שלימדת אותו לקחת מוצץ לבד, זה בהחלט אמור לעזור, עכשיו צריך לבדוק מה עוד גורם לו לתלות, האם כשהוא מקבל בקבוק הוא נרדם עליו? אם כן אז גם את זה צריך להפסיק אולי אפילו להוריד האכלות ולבדוק עוד ברים, בנוסף אם הגעתם להרדמות של 20 דקות כשאת נוכחת אולי תתחילי להתרחק ממנו או אולי לצאת מהחדר כי גם הנוכחות שלך זו תלות, גנית

טלי200

New member
שאלה נוספת

המון תודה על התגובה והתמיכה כי הסיטואציה מזמינה הרבה בדידות... הוא לא נרדם עם בקבוק אלא לאחר האכילה, ואני פשוט לא יכולה לעזוב כי כשמתרחקת ולאחרונה גם באמצע הלילה הוא מתחיל לצרוח ולהשתולל ואני לא יודעת מה לעשות, יש לך רעיון?

ayely33

New member
בת שנה וחודשיים

הלילות אוי כמה זה משתנה כל הזמן, כל לילה שונה מקודמו, לפני שבועיים היו לנו כמה ימים ממש ממש קשים בעקבות חום, חיסון גיל שנה- אבל טפו טפו עבר ואז שלשה ימים חזרה לישון מ- 20:30 עד 6:00- 6:30 בערך, לפעמים התעוררה למוצץ, למרות שכבר מגיל 8 חודשים בערך רגילה למצוא את המוצץ לבד ולהמשיך לישון, אבל עדיין לפעמים בוכה קצת עד שמקבלת מוצץ ולפעמים קורה שמתעוררת נעמדת ולא נרגעת עד שמקבלת בקבוק ואז חוזרת מיד לישון- ובימים האחרונים מתעוררת פתאום יותר ודורשת בקבוק- ממש נעמדת ומצביעה לכיוון הדלת, מעיפה את בקבוק המים ורק כשמביאים תמ"ל שותה וחוזרת לישון(לרוב,לפעמים לוקח קצת זמן)- זה מוזר שפתאום היא מבקשת ב- 1:30 או 2:00 בקבוק- דבר שלא היה עד עכשיו מגיל ממש קטן ובלי קשר מתעוררת ב- 5:30 - 6:00 לבקבוק נוסף. לא מבינה מה קרה, למה יש לילות שישנה רצוף ויש לילות שפתאום זקוקה לבקבוק ואפילו שניים. יכול להיות שהיא משלימה את התקופה שלא אכלה טוב- שוב וירוסים, שיניים וכו' גרמו לכך שכבר 3 חודשים היא אוכלת ממש לא טוב ולא עולה במשקל ומאז שעבר המשבר האחרון חזרה לאכול יחסית טוב- אבל גם פתאום אוכלת בלילה. ואני לא יודעת איך להחזיר לה את השינה הרצופה כי ברגע שהיא מתעוררת ורוצה בקבוק היא לא תישן עד שתקבל בקבוק ואולי בכלל אני צריכה לזרום איתה וזהו כי אולי היא זקוקה לבקבוק? מצטערת שיצא ארוך, פשוט אני מבולבלת ממה שקורה עם הקטנה.

liatstmz

New member
בת שנה - חדר חדש הרגלים חדשים??

ביתי בעוד שבועיים בת שנה, בעיות שינה זה כבר משהו שאנחנו חיים איתו הרבה זמן - ולא בטוב, אני יודעת שאני צריכה ללמד אותה לישון לבד אבל כל פעם צץ משהו באמצע התוכנית - שיניים, וירוס, חגים, חום, צינון, בעל שחוזר הביתה מאוחר ועוד אלף תירוצים. היום היא עדיין ישנה איתנו בחדר ובימים הקרובים החדר שלה יהיה מוכן, השאלה מה קודם? לנסות להקנות לה הרגלים חדשים של הירדמות עמצאית או להעבירה חדר ולעשות את זה במקביל? היא ילדה מאוד רגישה והיו פעמים שנרדמה מחוץ לבית וכאשר קמה למקום לא מוכר מאוד בכתה ונבהלה ואני לא רוצה שזה יקרה גם פה בחדר החדש ואני לא אהיה לידה. מה לעשות? תודה רבה

לliatstmz

ראשית הסיבות והתירוצים ללה לא ידועים, אני קוראת לזה "תרצת נפוצה"
צריך להחליט מתי נוח להורים להתחיל תהליך שכזה ולהתחיל בלי להפסיק באמצע. אני לא מכירה את כל הסיפור ואת הילדה אבל לרוב אני ממליצה להורים לעשות את התהליך יחד, ביום שאתם רוצים להעבירה לחדר, הראו לה אותו במהלך היום, ידדו אותה איתו והתחילו את התהליך, כך היא תקשר את זה לחדר ותבין שאם זה החדר שלה, כאן ישנים אחרת (כמו ילד שנכנס לגן ולומד לישון אחרת). לגבי זה שנבהלת כשמתעוררת לא במקום מוכר - זה לגיטימי וכמעט כל ילד יגיב אותו דבר, בהצלחה, גנית

לayely33

הי, לרוב, ילד שהפסיק עם בקבוקים, לא זקוק מבחינה פיזית לאוכל בלילה, לעיתים זה מתחיל ברגרסיה, פתאום יש יותר התעוררויות וההורים לא יודעים מה לעשות ומנסים לתת בקבוק ומגלים שזה עוזר ואז כאילו יש הבנה שאולי הילד היה רעב אבל לרוב זה לא וכשמכניסים פתאום אוכל בלילה הילד מתרגל לאכול ומבחינה פיזית כבר באמת מתרגל להיות רעב בלילה, אני מציעה במצבך פשוט להוריד את הבקבוק גם בשל הגיל וגם כי כבר לא נזדקקה לו תקופה ארוכה, אני ממש לא חושבת שזה מהנ שהיא צריכה, לעיתים יש רגרסיות וחשוב מאוד בתקופות האלו לא להכניס הרגלים חדשים כגון זה ואז זה עובר כלא היה אך אם מכניסים הרגלים חדשים אז נתקעים איתם וצריך לעבוד אחר כך על הורדתם. גנית

רחלי139

New member
שנת לילה

ביתי בת חצי שנה ומיום היוולדה נרדמת ביניקה. כאשר היא מתעוררת בלילה היא מיד רוצה לינוק ולעיתים היא רק מכניסה את פיה ומיד נרדמת מבלי לאכול. התחלתי להתעקש איתה ולא להניק אותה אלא אם עברו 3 שעות,שכן ביום היא אוכלת כל 3 שעות בלילה היא מתעוררת במקרה הטוב כל 3 שעות, ולעיתים אף לאחר שעה-שעתיים.ההמנעות מלהיניק בכל פעם שהיא מתעוררת הינה קשה היות והיא נרדמת אז על הידיים בבכי ודורשת את הציצי כדי שתוכל לשוב ולהרדם.. אני מנסה לגמול אותה מיניקה והתחלתי להגדיל את הטווח שבין הארוחות במהלך היום ולהאכיל אותה מוצקים. אני רוצה לנסות וללמד אותה להרדם בעצמה. כלומר, אני כעת בתהליך מקביל של לנסות לגמול אותה ( ללא הצלחה מרובה יש לציין ), ולשנות את הרגלי השינה שלה בכך שאני מונעת ממנה יניקה כשהיא מתעוררת בלילה. אני מתקשה למנוע ממנה להרדם תוך כדי יניקה מלכתחילה כי היא פשוט תמיד נרדמת תוך כדי. כמו כן אני מעונינת לנסות ללמד אותה להרדם בעצמה. האם מדובר ביותר מדי שינויים בבת אחת או שאולי דווקא מוטב לנסות ולשנות הכל יחדיו היות והכל קשור זה בזה? בעיה נוספת היא שבתי המתוקה מסרבת לקבל בקבוק או מוצץ. היא מוכנה לשתות בכוס או לאכול בכפית, אך האם אוכל ללמד אותה להרדים את עצמה כאשר אין לה מה למצוץ? כל נסיון לתת לה מוצץ זוכה לתגובה זועמת וניסיתי כל מוצץ אפשרי. היא מוכנה לשחק עם המוצץ במהלך היום כשהיא שמחה ועירנית אך לא כאמצעי הרגעה. בקיצור...סליחה על המלל הרב. מה את מציעה?

לרחלי139

הי, ראשית, אינך חייבת לגמול אותה מהנקה בכדי ללמד אותה לישון, מה שאני עושה עם הורים במקרים כאלו, אני קודם כל עובדת על הפרדת ההקשר בין ציצי-שינה ורק לאחר מכן אם אמא רוצה אז היא מפסיקה להיניק ואז זה קל יותר (ברוב המקרים, לשמחתי, אמהות בוחרות להמשיך כי אין תלות וזה קל יותר), זה לא עוזר אם את מנסה לרווח לה את ההנקה בלילה אבל כשהגיע זמן ההנקה היא נרדמת תוך כדי כי זה רק מבלבל אותה והמשיכה מיותרת, אני מציעה מלכתחילה לא לאפשר לה הירדמות על הציצי, גם בתחילת הלילה, הניקי אותה וכשאת רואה שהיניקות מתחילות להיות חלשות ואיטיות, נתקי עוד לפני ההירדמות והשכיבי לישון, אם היא בוכה מייד, החזירי שוב, רק כדי לוודא שהיא לא רעבה ואם שוב היא מתחילה להירדם - נתקי והשכיבי. כך גם בלילה, בנוסף, אני מציעה שתשימי לב מתי בלילה יש הנקות איכותיות, יעילות והיניקי רק בשעות הללו ובשאר נסי להרדים אחרת. היא לא חייבת מוצץ כדי להירדם, את יכולה ללמד אותה לעשות שאת בהדרגה או אולי להרגילה לחפץ מעבר כדי שייקל. גניצ

davdav4

New member
בן שנה וחודשיים מתעורר ולא חוזר לישון

שלום. בני בן שנה וחודשיים. לאחרונה החל להתעורר באמצע הלילה ומתקשה מאוד לחזור לישון. הוא נעמד במיטה ובוכה ואנו נכנסים אליו מרגיעים אותו והוא חוזר לשכב אך לא מצליח להרדם. הוא מתהפך הרבה מצד לצד לפעמים נרדם לכמה דקות ואז שוב חוזר לבכות. אם אני מרימה ומחבקת אותו הוא נרגע אך לרוב כאשר אני מחזירה אותו למיטה או כשאני יוצאת מהחדר הוא חוזר לבכות. לפעמים זה יכול לקחת שעתיים באמצע הלילה עד שהוא נרדם ממש. בנוסף הוא החל להתעורר בסביבות חמש-חמש וחצי בבוקר. הוא מתעורר בבכי ונראה שהוא עוד עייף אך שוב לא מצליח לחזור לישון. אנו מנסים להתעקש איתו שיחזור לישון עד שלבסוף מתייאשים ומוציאים אותו בסביבות שש וחצי. מה לעשות? האם כשהוא מתעורר בחמש וחצי כבר להוציא אותו ולהתחיל את היום? אני אציין שהוא הולך לישון בשבע וחצי ובמשך היום ישן פעם אחת כשעה וחצי. נראה לי שזה לא מספיק לו והוא צריך לישון יותר..בעבר לא היו לו בעיות שינה שכאלו. הוא היה מתעורר בלילה אך מוצץ או מקסימום בקבוק היו עוזרים לו והוא היה חוזר לישון. אנחנו והוא עייפים! תודה.

לdavdav4

הי, ראשית לגבי ההתעוררות בבוקר, מאוד קשה להחזיר ילד לישון בשעות הללו כי פיזית, רמת המלטונים כבר יורדת וזה כבר בוקר עבור ילדים רבים, מה שאני ממליצה זה או שאתם מחליטים שאתם מוותרים ומבחינתכם זה כבר בוקר ומתחילים את היום (וזה משתנה כך שסביר להניח שבשלב מאוחר יותר הוא יאחר את שעת היקיצה) או שאם החלטתם שאתם מתעקשים והוא חייב להמשיך לישון אז אתם עושים זאת עד שהוא נרדם ולא משנה מה השעה כי בעצם זה מה שעשוי לגרום להתעוררות בלילה, הוא למד בטעות שאם מתעקשים ובוכים אז בסוף יוצאים ומתחילים את היום, הוא לא מבין מה זה 5:30 או 1:30 מבחינתו שניהם לילה וכנראה שזה מה שהוא רוצה גם במהלך הלילה לכן חשוב שתחליטו מראש מה אתם עושים וכך הוא ילמד בהתאם. בנוסף, את כותבת בסוף שבעבר הוא היה מתעורר ומקסימום מוצץ או בקבוק היו עוזרים לולחזור לישון - כלומר מאז ומתמיד היה זקוק לעזרה חיצונית כדי לחזור לישון, ייתכן והבעיה היא קצת יותר מורכבת כי אולי אין לו עדיין את היכולת (מבחינה התנהגותית) להירדם לבד ולכן ההחמרה. גנית

ddkai

New member
לגבי גיל 3-4 חודשים

1.שאלתי לפני שבועיים לגבי תינוק בן 3 חודשים שנרדם בעבר לבד אך החל להירדם רק על הידיים וייעצת לי לנסות להחזירו להירדם לבד שזה לא הולך בכלל... לעומת זאת ראיתי שכתבת במקומות אחרים שעד גיל 4-5 חודשים קשה להם בכלל להירדם לבד אז לא להתעקש. אז אני קצת מבולבלת, הוא כרגע נרדם רק על הידיים למעט כ2 מקרים , 1 שהוא מאוד עייף ונרדם מיד אחרי האוכל , 2 בהאכלה של לפנות בוקר - אני משכיבה במיטה ובדר"כ תוך 2-3 דקות הוא נרדם לבד או ע"י ליטוף. האם כן לנסות להתעקש להרגילו להירדם במיטה? כשניסיתי להשכיבו רגוע, הוא מתחיל אחרי כמה זמן לקטר ולהתבכיין ובסוף ממש בכי שאני מרימה אותו לידיים. גם בעגלה הוא מתקשה לעיתים להירדם וצריך להרימו ולהרגיעו.... 2. הייתה תקופה בין גיל חודשיים לשלושה שהוא ישן מ8-9 בערב עד 5:30-6:30 אך פתאום הוא מתעורר ב-2 או 3 או 4, לא ידוע מתי, ונורא קשה לעשות סדר יום קבוע בגלל ההתעוררויות האלה. אני מנסה לעיתים להחזירו לישון וזה מצליח לפעמים לשעה או שעתיים אבל אז הוא רעב ומתעורר. הוא אוכל בערב תמיד אחרי אמבטיה בערך ב-7 כשעברו כ-3 שעות מההאכלה הקודמת והוא די עייף. אולי בגלל שהוא עייף הוא נרדם בצורה כזו שמעירה אותו מהר מדי? האם יש משהו שאפשר לעשות בכדי להחזירו לשינת לילה ארוכה (חשוב לציין שאחרי שהוא קם לאכול בלילה, אם זה ב-2 או 3 או 4 או 5 הוא תמיד חוזר לישון מיד וישן עד 7:30-8) - האם זה נחשב לילה שלם למרות שהתעורר לאכול באמצע? המון תודה על עזרתך.

ddkai

הי, 1. אכן כך, רוב התינוקות (והדגש הוא על רוב) לא מסוגלים לעשות זאת מבחינה פיזיולוגית עד גיל 5-6 חודשים יחד עם זאת, את ציינת שהוא ידע להרדים עצמו לבד, כלומר אין לו קושי פיזיולוגי, אם לא היה בשל לא היה יכול לעשות זאת בכלל, לא עכשיו ולא בעבר. את צריכה להיות עקבית ואם החלטת שהןוא יירדם במיטה אז לפחות עד שההרגלים יחזרו אליו תרדימי אותו במיטה ולא בעגלה ככל שתהיי עקבית יותר כך הוא ילמד מהר יותר. 2. אני ממליצה להשכיבו לישון מייד כשאת מזהה סימני עייפות (שפשוף עיניים, גירוד באוזן, פיהוק...) וזה אכן משפיע על איכות השינה. דבר שני, כן, בגילו זה נחשב לילה רצוף וזה בסדר אם אוכל פעם אחת בלילה. גנית

למעלה