שאלות בטן.....

שמופית

New member
שאלות בטן.....

1. אני מחר נכנסת לשבוע 17. הגיוני שאני עדיין ישנה על הבטן ? זה לא מזיק לעובר, נכון ? 2. הבטן שלי נעלמת בבוקר ויוצאת אחה"צ-ערב. הגיוני ? (אני יכולה ללבוש את הג'ינסים שלי בבוקר, אבל בערב אני לא נושמת איתם) 3. אני עדיין לא מרגישה תנועות עובר. את הראשונה הרגשתי כבר בשבוע 14... קצת מלחיץ אותי
4. לפעמים באמצע הלילה, אני מרגישה התקשות באזור הבטן התחתונה. כאילו צירי ברקסטון היקס. הגיוני בשבוע כל כך מוקדם ? 5. את ההתקשות אני מרגישה בבטן התחתונה - האם העובר עדיין כל כך למטה ? אם כן - מתי הוא עולה ולמה הבטן גדולה כל כך אם הוא עדיין לא שם ? איזה שאלות של מתחילה
אשמח לתשובות....

mesh2001

New member
היו לי אותן שאלות בדיוק....

שמופית, לי ממש היו אותן שאלות אבל אני באמת מתחילה..... הריון ראשון (שמצליח...). בכל אופן דיברתי עם הרופא שלי בנושא בזמנו ולהלן התשובות: 1. הגיוני שאת עדיין ישנה על הבטן. לי יצאה הבטן ובכל זאת ככה הכי נוח לי. ובאשר לנזק לעובר זה מאד הטריד אותי והרופא שלי אמר רק שאנחנו לא מתארות לעצמינו כמה העובר מוגן ולכן זה לא מזיק. 2. הבטן של רב ההריוניות יוצאת יותר בערב. לפחות יש לך ג'ינסים שעולים עלייך בבוקר - לי גם זה אין ומשלב יחסית מוקדם לא היה.... 3. תנועות עובר הן פונקציה גם של הריון ראשון או שני וכו' כמוש ציינת אבל גם מיקום שליה וכנראה עוד פרמטרים שמשתנים מהריון להריון. אני יודעת שהתחלתי יחסית מאוחר להרגיש והרופא אמר שאולי זה כי יש לי שליה קדמית. אגב, במקרה שלי הרבה פעמים הרגשתי ופחדתי לחשוב שזה כבר זה... אז קצת הכחשתי אני חושבת לעצמי. זה כנראה לא המקרה שלך (כי את לא בהריון ראשון) אבל.... 4.5. לא יודעת תשני טוב ותהני מההריון מאש

dekelדקל

New member
../images/Emo20.gif

1. הגיוני לגמרי - אני עד שבוע 27-28 עוד התעוררתי לפעמים ומצאתי את עצמי על הבטן. ולא- זה לא מזיק לעובר- הוא כבר יבעט בך כהוגן כזה יתחיל להפריע לו
2.הגיוני לגמרי. 3.אני התחלתי להרגיש תנועות רק בשבוע 23 , והרופא שלי אמר שעד שבוע 24-25 זה בסדר גמור - זה לא אומר שהוא לא זז אלא שמכל מיני סיבות (מיקום שיליה וכו'.. את עדיין לא מרגישה. 4. -לא מומחית בברקסטון היקס אז עוברת לשאלה הבאה- 5. לדעתי בשבוע הזה הרחם עדיין למטה והבטן גדולה לא בגלל מיקום הרחם אלא בעיקר בגלל שרירי הבטן שנעשים רפויים כהכנה להריון וללידה ולכן נשארים נפוחים בקידמת הבטן... איזה כיף שעוד מעט יהיו לנו תמונות של יהלי בגרסת הבן

...

1. לא יודעת, לא ישנה על הבטן, אבל אם נוח לך אז לא נראה לי שיש בעיה 2. הגיוני לחלוטין ובטח יעבור עוד שבוע שבועיים, אצלי רק בשבוע 18-19 הבטן יצאה סופית בלי להכנס חזרה (הריון 2) 3. אני בהריון ראשון הרגשתי רק בשבוע 22 והפעם כבר בשבוע 15, בטח תלוי בכל מיני גורמים. 4. בהריון ראשון היו לי התקשויות כאלה משבוע 17 בערך, הפעם טרם נצפו. 5. גם אני הרגשתי ככה, הבטן כבר אמורה לצאת מהאגן, המיקום של ההתקשויות לא מעיד. עדיין, החלק התחתון של הרחם נמצא למטה, הוא לא נעקר ממקומו.

Mנטה

New member
למה עם שליה קדמית מרגישים

את העובר מאוחר יותר ?

yoyo10

New member
שליה אחורית נמצאת מאחורי הרחם

שליה קדמית נמצאת בין הרחם לבטן

Mנטה

New member
מזה מאחורי הרחם ?

היא לא נמצאת בתוך הרחם בכל מקרה ? כל ענין השליות לא ברור לי

Mנטה

New member
עוד שאלה

העובר לא בתוך השליה שבתוך הרחם ? השליה ממלאת את כל הרחם ? או שנשארים רווחים בין השליה לרחם ? ואם נשארים רווחים, מה יש בהם ? מאוד מבלבל !

yoyo10

New member
השליה זה כמו גוש של כלי דם

מה שמחבר בין העובר לשליה זה חבל התבור השליה מספקת את כל צריכיו של העובר ברחם

Mנטה

New member
אז העובר לא נמצא

בתוך השיליה ? השיליה היא רק גוף נוסף בתוך הרחם ? והמי שפיר הם ברחם ולא בתוך השיליה ? (איזו בורות !
)

שקדון

New member
הכל בתוך הרחם - כל אחד בנפרד

העובר, השיליה ומי השפיר מוכלים בתוך הרחם. העובר ניזון ומחובר לשיליה באמצעות חבל הטבור ממנו מקבל את המזון והחמצן הדרושים לו. מי השפיר אינם בתוך השיליה אלא מקיפים את העובר.

Mנטה

New member
במחשבה שניה ../images/Emo8.gif

אולי אפשר לסדר שליה דינמית שנעה לכיוון שהעובר בועט אליו ? מה דעתכן ?

חמדת35

New member
השלייה היא החבור של העובר לרחם ולאם

היא מורכבת מתאים של העובר ומתאים של האם. היא נמצאת במקום שבו הביצית "השתרשה" כמה ימים לאחר ההפרייה - בנקודה מסויימת בקיר הרחם מהצד הפנימי.

yoyo10

New member
בהריון הקודם ישנתי על הבטן עד הסוף

וגם עכשיו אני ישנה על הבטן הכי נוח לגבי הבטן זה מאוד הגיוני אני אותו הדבר לגבי תנועות עובר ככה זה בשבועות האלה העובר מאוד קטן ולכן יש לו המון מקום ולכן לפעמים מרגישים ולפעמים לא זה תקין בשלב הזה לא יכולה להגיד לך על התקשיות כי אני מניקה וזה גורם להתקווציות של הרחם אז את הכל אני מאשימה בהנקה אבל שחושבים על זה גם בהריון הקודם זה התחיל לי משלב מוקדם העובר עדיין כל כך למטה הוא אפילו עוד לא הגיע לגובהה הטבור שלך

מלחיה

New member
התחלתי אתמול שבוע 18 (17+2)

ואת מתארת במדויק את מה שאני מרגישה. לי אישית לא הפריע לישון על הבטן עד שממש היא בלטה החוצה מה שעדיין לא קרה (הריון שלישי) בקשר לתנועות- כמו שכולן אמרו לך זה נורמאלי לחלוטין- אני, שכן מרגישה כבר תנועות, כל פעם לא בטוחה האם זו תנועה או סתם "בלון גז" שמסתובב לו בבטן... ואתמול בדיוק הרגשתי את ההתקשות שאת מדברת עליה וגם לי זה חדש כי בהריונות הקודמים לא זכור לי דבר כזה. מצד שני הרבה דברים אני שוכחת מההריונות הקודמים... פעם הבאה כשתרגישי את ההתקשות תשכבי על הבטן ואז תוכלי למשש בדיוק את גודל הרחם שנמצאת ממש בתחתית הבטן עדיין הרחק מאזור הטבור.

למעלה