שאלות איזיג'ט

שאלות איזיג'ט

הי,
טיסה משפחתית ללונדון. פעם ראשונה עם איזיג'ט.
אז כמה שאלות...
1. הם מרשים להעלות סנדוויצ'ים \ חטיפים לטיסה? יש הבדל בהלוך ובחזור?
2. מה לגבי שתיה? הרי אסור להעביר בקבוקי מים בבידוק. מותר ריקים ולמלא בטרמינל? ויש בכלל איפה (בהלוך ובחזור)?
3. אגב, ראיתי גם כאלו שאמרו שיש מיכל מים במטוס, ואפשר לקחת כוסות מים ללא תשלום. האמנם?
4. צריך להגיע לטרמינל 1. מה אח"כ? אוטובוס לטרמינל 3 \ דיוטי פרי? אוטובוס למטוס? או שהמטוס יוצא מטרמינל 1?

יש עוד משהו שחשוב לדעת ששונה מטיסות "רגילות"?

תודה!

ועוד שתיים...

5. מומץ להגיע 3 (!) שעות לפני הטיסה, ולא שעתיים כמו בד"כ. זה אמיתי?
6. גודל מטען יד - 20X40X50 מובטח על הטיסה, אבל מותר גם 56 x 45 x 25. זה אומר שיתכן שישלחו עם המטען, אבל ללא תשלום נוסף, נכון?
&nbsp
אגב, יש לי בבית כמה מזוודות טרולי. כולן בגובה של 58 ס"מ או יותר. אני תוהה אם זו עוד דרך של איזיג'ט להרוויח.
&nbsp
שוב תודה, וסליחה על כמות השאלות!

אני חושבת שבישראל תמיד

ממליצים, בוודאי בעונות החמות, להגיע 3 שעות לפני הטיסה. בחו"ל עד כמה שאני יודעת הדלפק של איזי ג'ט ממילא נפתח שעתיים לפני הטיסה ולא לפני כן.

לדעתי גם לא כדאי לשחק עם עניין גודל המזוודה, הם מתכוונים למה שהם אומרים. אם גדול מדי, המזוודה לא תיכנס למטוס. אני לא חושבת שיגבו כסף על עצם הגודל אלא שאם לא תשלח אותה מלכתחילה וברגע האחרון יתברר שהיא גדולה מדי ותיאלץ לשלוח אותה אז, הסכום שייגבה יהיה גבוה מאשר אם תתחייב לשליחה מלכתחילה ותשלם. זה מעצבן אבל נראה לי שהם מקפידים.

תותח9

New member
תשובות חלקיות

מותר להעלות כריכים וחטיפים
מהטרמינל 1 אוטובוס לוקח ישר לתוך הדיוטי פרי. העליה למטוס עצמו היא מטרמינל 3
לגבי מים - לא זוכר

לגבי סנדויצ'ים, לדעתי אפשר

להעלות מה שנקנה בדיוטי פרי לפני העליה למטוס.

בטיסה האחרונה שלי באיזי ג'ט לא ראיתי שהיה מיכל מים במטוס, ביקשתי כוס פעם אחת, קיבלתי ויותר לא ביקשתי. הייתי צמאה וחבל. אם אפשר למלא באיזשהו קולר בשדה לאחר הבדיקה הבטחונית, כדאי, כדי למנוע התרחשות כזאת.

עד כמה שאני זוכרת, כשעשיתי צ'ק אין בטרמינל 1 היה אוטובוס לטרמינל 3, לאולם ההמתנה. הטיסה יצאה משם.

האנפה

New member
סנדוויצ'ים וחטיפים אפשר לקחת בשני הכיוונים

לגבי מים זו מדיניות של שדה התעופה, לא חברת התעופה. בנתב"ג אין בעיה להעלות מים למטוס. בלונדון אסור, אבל אפשר לקחת בקבוק ריק (אני מרוקנת אותו בשרותים ממש לפני הבידוק) ולמלא מחדש אחרי הבידוק. לפחות בהית'רו ולוטון יש קולרים ליד השערים.

לאונידס

Active member
יש הבדל גדול בין הלוך וחזור

את החוקים וכללי הבטיחות קובע היעד ממנו אתה יוצא, לא חברת התעופה (לגבי היעד - ארה"ב יוצאת דופן).
לכן הכללים בבריטניה שונים מישראל.
&nbsp
1. חומרים יבשים תעלה כמה שמתחשק לך למטוס, כל עוד עומדים בכללים של גודל מטען היד.
אין הבדל בין ישראל לבריטניה.
2. בישראל מותר להעלות נוזלים למטוס ומעבירים נוזלים בבטחון.
בבריטניה מותר להעביר נוזלים בכמויות קטנות, לא רלוונטי לשתיה.
בטרמינל בארץ יש המון ברזיות שמותר למלא בהן מים.
בלונדון אני לא זוכר וכדי שמי שזוכר יענה לך כדאי שתרשום אם אתה בלוטון או גטוויק, אבל תמיד איפשהו יש ברז עם מים.
3. בקדמת המטוס יש ברז עם מים וכוסות חד פעמיות.
אפשר לבקש מהדיילים ואפשר ללכת לקחת לבד.
הייתי בטיסה שנגמרו בה המים לשתיה מהברז, אפשר לקנות שתיה מהצוות.
4. אתה עושה את תהליכי הקליטה (צ'ק אין בטחון דרכונים) בטרמינל 1, אוטובוס מעביר אותך לטרמינל 3 ומשם אתה כמו כל נוסע שסיים תהליכים בטרמינל 3.
הנחיתה בחזרה בטרמינל 3.
&nbsp
אני חושב שבטרמינל 1 אין ביקורת דרכונים ביומטרית ויש בדיקת מטען בשיטה הישנה.
יש כל מיני הבדלים, אולי גם בחניה, השאלה מה חשוב לך כי אין טעם לפרט הכל.

למעלה