שאלה

o dear dog

New member
שאלה

תמיד דנו פה בשאלות מסוג "מי אשם אם שני כלבים נפגשים ואחד נושך..." לאחר מקרה שקרה היום, בו בנס לא ננשך אף אחד, רציתי לדעת: אם כלב קשור נושך ילד שדוחף לו ידיים לפה, כשלאמא לא בדיוק איכפת מה הבן שלה עושה (בן שנתיים בערך), בעוד בעל הכלב (אני), מתחננת שתזיז את הילד? הכלב שלי היה קשור, ד"א מי אשם? אני אוסיף ואציין שהילד, בזמן שעמדתי ורבתי עם אימו, דחף ידיים לפה של עוד שני כלבים שעברו באיזור. ממש התעצבנתי כי ניסיתי להזיז את הכלב, אך הילד המשיך להתקרב אליו. תודה, שירן

הכלב אמור להיות עם מחסום בפה

לא? בכל מקרה זה תלוי לדעתי בחוק העזר של העיר בה את גרה. למה לא הלכת משם עם הכלב?

o dear dog

New member
בסופו של דבר הלכתי

הכלב שלי הוא גור, לא אלים ולא נושך. הוא חונך להיות בסביבת בני אדם ואוהב בני אדם וילדים, אך הילד דחף לו מקלות של ארטיק לפה ומשך לו בשערות וכל ניסיונותי להפריד בינהם בעצמי עלו בתוהו מכיוון שהילד המשיך להתקרב. כל הריב התחיל מזה שביקשתי ממנה שתזיז את הילד כי לא יכולתי להזיז אותו בעצמי. האישה איימה עליי שתקרא לפקח ותגיד שהכלב נשך ואני הגבתי ב"אני אכנס לכלא הרבה לפני שהכלב שלי ילך להסגר בגלל אנשים כמוך". ואז הלכתי משם. אבל אני רוצה לדעת איפה החוק עומד בעניין הזה. סה"כ הכלב לא התקרב לילד אלא הילד הוא זה שהתקרב לכלב. שירן

ronchikit

New member
אם אני הייתי בסיטואציה כזאת

הייתי פשוט מרימה את הכלבה שלי והולכת משם ביננו מה זה משנה לצד מי החוק, ברוב המקרים לצערינו יקשיבו לאמא כזאת ומי שיסבול זה הכלב שלך ואת. עזבי חבל על העצבים יש אנשים מטומטמים שגם כשמסבירים להם יפה הם לא קולטים, לא שווה את המאמצים! קחי את עצמיך ואת הכלב ולכי משם. בכלל תמיד עדיף להרחיק אנשים זרים מהכלב שלך במיוחד כאלה שמתעקשים ללטף ולגעת, צריך פשוט להיות אסרטיביים ולסרב בכל תוקף, לקחת את הכלב ולהתרחק

o dear dog

New member
אני מסכימה

ובמבט לאחור אני מבינה שעיצבן אותי בעיקר של "הילד שלי יותר שווה מהכלב שלך", אך עניין אותי לדעת מה ההיבט מבחינת החוק במצבים כאלה. שירן

ronchikit

New member
מצאתי לך קטע מעניין על זה

נראה לי שיש כאן את כל האינפורמציה לגבי מצב של נשיכה...

ronchikit

New member
והנה עוד קטע מעולה שמתבסס על פסקדין

הנה ציטוט מתוך הכתוב "למקרים של נזק גוף שנגרם מפגיעת כלב יוחדה בפקודת הנזיקין הוראת חוק אשר קובעת כי כאשר כלב פוגע באדם חייב בעליו של הכלב לפצות את הנפגע ואין חשיבות לכך אם הייתה התרשלות מצד בעלי הכלב או לא." וזה תמצית העניין על רגל אחת ....

לטאגליינס! ממש פסק דין חשוב

AllRed

New member
זו פעם ראשונה שאני רואה שאדם המשיג

גבול לא יכול לצאת זכאי אם הוא ננשך. זה בהחלט חידוש בשבילי.

shima

New member
../images/Emo124.gifהיזק ע"י כלב- סעיפי החוק.

אולי הגיע הזמן שמישהו ממשפטני הפורום הנכבדים יכתוב על זה מאמרון. אלו הסעיפים בפקודת הנזיקין: 41א. בתובענה בשל נזק לגוף שנגרם על ידי כלב, חייב בעליו של הכלב או מי שמחזיק בכלב דרך קבע (להלן — הבעלים) לפצות את הניזוק, ואין נפקא מינה אם היתה או לא היתה התרשלות מצדו של הבעלים. 41ב. בתובענה לפי סימן זה לא תהא הגנה לבעלים, אלא אם כן הנזק נגרם עקב אחד מאלה — (1) התגרות של הניזוק בכלב; (2) תקיפת הניזוק את הבעלים, את בן זוגו, הורו או ילדו; (3) הסגת גבול של הניזוק במקרקעין של הבעלים. ובמילים אחרות כל פעם שהכלב שלכם נושך, גם אם זה ממש לא היתה אשמתכם( כלב קשור, מחסום שנפל, כלב שלכם שברח וכו') אתם תצטרכו לפצות את האדם שננשך. היוצאים מן הכלל היחידים הם התגרות של הננשך בכלב, אם הכלב תוקף מישהו שתוקף אתכם את בני זוגכם הורכם או ילדכם, או אם הנתקף הוא מסיג גבול כמובן שהכל נתון לפרשנות, ( אחרת מה היה מפרנס עורכי דין?) לדוגמא "התגרות של הניזוק בכלב". האם הילדון בן השנתיים שדחף לאיליץ' מקלות ארטיק לפה נחשב כמתגרה בו? מקרה בו יש פורץ וזה לא הבית שלכם, וכלבכם תוקף, האם עדיין הגנת הסגת הגבול תקפה? מסקנה: לא כדאי שהכלב ינשוך אף פעם אף אחד, זה עלוי לעלות מאוד ביוקר. גם בהסגר שהכלב יכנס אליו בכל מקרה, וגם בפיצויים שנצטרך לשלם.

קווטר

New member
הבעיה היא אחרת

לך תוכיח שהננשך באמת התגרה בכלב, זה מילה מול מילה בסופו של דבר. בעניין תקיפת הבעלים או בני משפחה, גם את זה קשה להוכיח כי הרי כבר מהמכה הראשונה שיכולה לכלול סתם סתירה, כבר אז הכלב יתקוף והרי לבעלים ל ישאר סימן מהסתירה ושוב יהיה קשה להוכיח את העניין הזה.

shima

New member
זו לא בעיה ייחודית

למקרים כאלה. הרבה מאוד תביעות זו מילה כנגד מילה. ( הטרדה מינית, שוחד, אם הרבצת לכלב של מישהו עם מקל...)

AllRed

New member
במצבים כאלה הכי חשוב למצוא עדים

יסכימו למסור הצהרה.

katam

New member
יש כאן בתפוז פורום עם עורכי דין

אולי כדי לבקש מאמר בנושא.

SCRATCHER

New member
זה חדש

"נוכח העובדה כי כלבים משמשים להגנה ושמירה במקומות מסוימים ועל מנת למנוע מצב אבסורדי שבו, למשל, גנב אשר נכנס לתוך בית וננשך על ידי כלבו של בעלי הבית יהיה זכאי לפיצוי, נקבע בחוק כי ההוראה שבעל הכלב הנושך יהיה חייב תמיד בפיצוי הנתבע הננשך לא תחול במקרים הבאים: התגרות של הניזוק הננשך בכלב. תקיפת הננשך את בעלי הכלב, את בן זוגו, הורו או ילדו של בעלי הכלב. הסגת גבול של הננשך במקרקעין של בעלי הכלב." זה בהחלט מעודד. אבל השאלה היא אם זה גם קיים במציאות ולא רק על הנייר.

lilithmm

New member
אפשר לתבוע אותך

במקרה כזה את צריכה לצעוק על הילד שאם הוא לא עף את מורידה לו כאפה למוח. ושכולם ישמעו את זה. לפי החוק את צריכה להיות בשליטה מלאה על הכלב שלך. גם אם מישהו בא עם כלב משוחרר והכלבים נושכים אחד את השני והוא נפצע מהכלב שלו, יהיה אפשר לתבוע אותך. אפילו אם מדובר בפורץ או אנס שנכנס לך לבית והכלב נשך אותו.

lilithmm

New member
מסתבר שלא../images/Emo70.gif

כפי שכתבו פה יש פסק דין חדש. אולי גלגלי הצדק אכן עובדים (למרות שלאט)?

shai me

New member
היית יכולה לאיים עליה בחזרה שאת

תתלונני במשטרה שהיא סטרה לך... לא צריך לפחד מאנשים קקות.

למעלה